Başarılı Olmayı Hak Eden 5 Yeni İş Fikri

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME!

100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ HEMEN GÖR!

(Ücretsiz VİOP Deneme Hesabı Açmak için Tıklayın!)

İnternet üzerinde her an yaklaşık zilyon tane kitlesel fonlama kampanyası bulabilirsiniz. Kickstarter ya da Indiegogo gibi sitelere şöyle bir göz attığınızda, birtakım gerçek cevherlerin yanında yığınla garip ve işe yaramaz projelerin de olduğunu göreceksiniz. Bu yazıda, bütün o projelerin arasından sıyrılıp dikkat çeken iddialı ve heyecan verici projelerini sizler için topladık. Ama elinizi cüzdanınıza götürmeden önce bütün kitlesel fonlanan projelerin ve iş fikirlerinin başarısız olabileceğini aklınızdan çıkarmayın. Hayalinizdeki cihaza para yatırmadan önce dersinize iyi çalışın.

 

İş fikri 1: Otomatik Gitar Akort Cihazı

Dünya üzerinde yanlış akort edilmiş bir gitar çalan bir kişiyi dinlemekten daha rahatsızlık verici çok az şey vardır. Bu yüzden gitar çalıyorsanız ve akort konusunda iyi değilseniz herkese bir iyilik yapın ve kendinize bir dijital akort cihazı satın alın. Herhangi bir eski cihaz işinizi görecektir ama eğer akort aletlerinin Cadillac’ını almak istiyorsanız o zaman bir Roadie 2 almalısınız.

Roadie 2, 2013 yılında Kickstarter adlı sitede fonlamaya açılan Roadie’nin yeni ve geliştirilmiş versiyonudur. Peki onu bu kadar özel yapan şey nedir? Şöyle ki, Roadie 2, sadece enstrümanınızın tellerinin çıkardığı sesi dinleyip otomatik bir şekilde gerginliklerini ayarlamakla kalmaz, size tellerin sağlığı hakkında da geribildirim yapar ve ses kalitesi azalmaya başlar başlamaz değiştirmeniz konusunda tavsiye verir.

Daha da önemlisi, Roadie 2 evrensel bir cihazdır ve nasıl akort edilirse edilsin çok sayıda farklı telli müzik aletinde kullanılabilir. En iyi özelliği ise tek başına çalışabilmesinden dolayı akıllı telefonunuza bağlamak zorunda olmamanızdır. Size ise sadece Roadie 2’yi çalıştırıp enstrümanınızı çalmak kalır.

 

İş fikri 2: Bisiklet Selesi Amortisörü

Amortisörü olmayan bisikleti kullanmak rahatsızlık verici bir tecrübe olabilir. Çoğu bisikletin gövdesi titreşimi doğruca bisiklet sürücüsüne aktarmaktadır. Bu yüzden tamamen düz olmayan yüzeylerden geçmek kalçalarınızın uyuşmasına kolaylıkla sebebiyet verebilir.

Piyasada bisikletinize ekleyebileceğiniz amortisörler var olmasına rağmen onları sadece gövdeye ya da ön tekere monte edebildiğiniz için çok da ideal değiller. Bu süspansiyon sistemleri sizi aşağı doğru pedal çevirmekten alıkoyduğu için yokuşlarda sürüşü daha da zorlaştırmaktadır. Sadece oturduğunuz yer için bir süspansiyon sistemi olsa sizce de daha iyi olmaz mıydı?

İşte tam burada Rinsten Spring devreye giriyor. Bu küçük alet birkaç dakika içinde takılabilmekle beraber kalçalarınızı tümseklerden ve titreşimlerden pedal çevirmenizi zorlaştırmadan koruyabilmektedir. Ayrıca ayarlanabilme özelliğine de sahiptir! Sadece beş parçadan oluşan Rinsten Spring’in sertliği ayarlanabilir, yol şartlarına ve ağırlığa göre en iyi şekli alması için bükülebilir.

Kendiniz için en uygun ayarı bulduktan sonra spor ya da şehir içi modları arasında anında geçiş yapabilirsiniz. Son ve en önemli özelliği ise yüksek kaliteli çelik ve alüminyum yapısı sayesinde uzun süre kullanılabilmesidir.

 

İş fikri 3: Kablosuz HD Dokunmatik Ekran

Superscreen, 99 dolarlık bir yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekran olup normalde bir tablette bulabileceğiniz yüksek özellikli donanıma sahip değildir. Zaten olmaması da gayet normal çünkü akıllı telefonunuzun işletim gücünü artırmak için değil, görüntüsünü daha büyük ve parlak bir ekrana aktarmak üzere tasarlanmıştır.

Superscreen telefonunuzdaki bir uygulama vasıtasıyla eşlenebilen 10 inç büyüklüğünde bir QHD ekrandan başkası değildir. Bağlanır bağlanmaz telefonunuzun ekranı Superscreen’e yansıtılır. Ayrıca bu sadece bir görüntü değildir ve multitouch özelliği sayesinde telefonunuzu bu ekrandan kullanabilirsiniz.

Normal bir tabletle yaptığınız her şeyi çok daha uygun bir fiyata bu aletle de yapabilirsiniz. Sadece çalışması için bir akıllı telefona ihtiyacınız var.

 

İş fikri 4: Kuruyemiş sütü yapma makinesi

Kuruyemiş sütü sadece hayvansal sütten daha sağlıklı olmakla ve çevreye ineklerden sağılan sütlerden çok daha az zarar vermekle birlikte son derece de lezzetlidir. Tek sorunu ise tatlandırıcı ve koruyucu maddeler ile paketlenmesi ve fiyatının da uygun olmamasıdır. Fakat artık endişelenmeye gerek yok. NutraMilk makinesi günü kurtarmak için bizimle birlikte. Bu küçük ev aleti sayesinde evinizin konforunda kolayca badem sütü yapabilir ve daha da önemlisi içine neyin girip girmediğini kontrol edebilirsiniz.

Çalışma prensibi bir blender ile meyve sıkacağının birleşimi olarak düşünülebilir. Diğer makineler gibi kuruyemişlerinizi geceden suya koymanıza gerek yoktur, direkt olarak makinenin içine atabilirsiniz. NutraMilk bademlerinizi ya da diğer kabuklu yemişlerinizi döner bıçağı ile saniyeler içinde keser ve karıştırır. Üstelik bunu yaparken karışıma su da ekler ve bademlerden ortaya çıkan bütün besleyici maddeleri de yakalar.

Karıştırma işlemi bittikten sonra ise size sadece litrelerce taze ve içilmeye hazır kuruyemiş sütünü tüketmek kalır.

 

Ability1 – 3 Boyutlu Masaüstü Metal Yazıcısı

Üç boyutlu yazıcılar piyasaya çıktığından beri bu teknolojinin savunucuları, 3d yazıcının bir bulaşık makinesi ve mikrodalga fırın gibi günlük ev eşyası olacağına ve istediğimizde ürünleri marketten almak yerine burada üreteceğimize dair kehanette bulunuyorlar. Bu henüz gerçeğe dönüşmedi. Neden? Bunun cevabını vermek güç ancak bu yazıcıların geniş kitlelerce kabulünü engelleyen kesin bir şey var ki o da sadece plastik parçalar üretebiliyor olmalarıdır.

Ability3D isimli firma bunu değiştirmek istiyor. Firmanın kurucusu olan eski NASA mühendisi Ben Willard, evinizin konforunda metal parçalar üretmenizi sağlayacak yenilikçi bir üç boyutlu yazıcı üretti. Fakat kendisinin iddiaları bu kadarla da sınırlı değil.

Metal yazıcılar yıllardır hayatımızda ancak maalesef en ucuzları bile bir araba fiyatında. Bu cihazla ilgili en akıl almaz şey ise bir tanesini 3 bin dolardan az bir fiyata satın alabiliyor olmanız. Metal tozunu lazerler yardımıyla katı bir cisme kaynatmaktansa Ability1, aynı sonuca ulaşmak için MIG baskı ve CNC yönlendirme sistemlerinin bir birleşimini kullanmaktadır. Baskı makineleri, metal filamentler ve CNC parçaları görece daha ucuz ve ulaşılabilir oldukları için Willard yazıcısını cüzi bir ücrete satabiliyor.

Mutlaka okuyun: 3d Yazıcılarla İlgili İş Fikirleri

 

İlginizi çekebilir

Kitlesel Fonlamayla Başarıyı Yakalamış İş Fikirleri
İnovasyon Fikirleri
100.000 TL Paranız Olsa Nasıl Yatırım Yapardınız? Hemen Deneyin!
Sadece 495 TL'ye Website Sahibi Olun!
30 bin TL Yatırımla Ayda 4.000 TL Kazanın!
İş Kurmak İsteyenlere Özel İş Fikirleri
Yapılacak en karlı işler
Nasıl zengin olunur?
İnternetten para kazanma yolları

Tags:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑

DMCA.com

Gizlilik Politikası