Bu Mağazada Deriye Sarılmış Taşlar 85 Dolara Satılıyor!

Amerikan perakende zinciri Nordstrom, eski görünümlü taşları deriye sararak 85 dolardan satıyor. İlk akla gelen soru: “Kim böyle bir şeye 85 dolar verir ki?” olacaktır. Ancak asıl ilginçlik de burada başlıyor. 85 dolarlık bir fiyatı bulunan taş kapış kapış alınıyor.

7 x 10 santimetre ebatlarındaki taş, yarısına kadar deriyle kaplı. Los Angeles arazisinde bulunan bu taşları  bir “sanat eseri” ya da dekorasyon ürünü olarak görüp görmemek sizin elinizde. Ancak firmanın belirttiği üzere bu şekilde gören kişilerin sayısı bir hayli fazla olduğunu söyleyebiliriz.

bu-markette-tas-satiliyor11

Ürün piyasaya sürüldüğünde pek çok kişi bunun bir tür şaka olduğunu sanmış. Ancak CNN ve Huffington Post gibi gazeteler, Nordstrom (bizdeki YKM, Boyner gibi) şirketine konuyla ilgili başvurduklarında şirket bunun gerçek bir ürün olduğunu ve 85 dolardan satıldığını belirtmiş. İnternette ve sosyal medyada viral olarak patlayan bu ürün, insanların yoğun ilgisi nedeniyle hemen tükenmiş.

bu-markette-tas-satiliyor32

Nordstrom şirketi yoğun ilgi üzerine ürün yelpazesini genişletmeye karar vermiş ve 85 dolara satılan büyük boy taşın yanında boyca daha küçük olan bir taş da satmaya başlamış. Bunun fiyatı ise sadece 65 dolar.

Gerçi taş satmak yeni bir fenomen değil. Daha önce sizlere Evcil Hayvan Taşları (Pet Rocks) fikrinden ve sahibini nasıl milyoner yaptığından bahsetmiştik. Ancak o daha ucuzdu, yaklaşık 10 dolardı. Nordstrom biraz daha “premium” bir ürün sunuyor ve taşı kaliteli bir deri içinde satıyor.

 

İlginizi çekebilir

Girişimcisini Zengin Yapan Basit İş Fikirleri
En İlginç İş Fikirleri

Genel Bayilik Başvurusu

2+3=?

Sadece 295 TL'ye Website Sahibi Olun!
30 bin TL Yatırımla Ayda 4.000 TL Kazanın!
İş Kurmak İsteyenlere Özel İş Fikirleri
Yapılacak en karlı işler
Nasıl zengin olunur?
İnternetten para kazanma yolları

Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sayfalarda paylaşabilirsiniz.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Yukarı Işınlan ↑

DMCA.com

Gizlilik Politikası