Daha az çalışarak daha çok para kazanmanın 4 yolu

Daha çok çalışınca daha çok para kazanabileceğinizi düşünenlerden misiniz? Başarılı girişimcilerle görüşmeye başlayana kadar ben de böyle düşünüyordum.

Yakın zamanda sigorta şirketi sahibi olan bir arkadaşım ile konuştum. Eskiden haftada 110 saat çalışırken, şimdi ayda iki veya üç gün işe giderek eskisinden daha çok para kazandığından bahsetti.

Bir gün iş seyahatine çıkmak için bavulunu toplarken kızı yanına gelmiş ve evde kalması için ona yalvarmış. Her ebeveyn gibi o da çalışmak zorunda olduğunu ve kendisi evde yokken yapmaktan keyif aldığı şeyleri yapabileceğini söylemiş. O anda kızının söylediği bir şey arkadaşım için her şeyi değiştirmiş.

Kızı şöyle demiş: “Baba, hiçbir şey umurumda değil. Sadece seninle olmak istiyorum.

Önemli anları kaçırmanın nasıl bir duygu olduğunu biliyor musunuz? Arkadaşım o anda, işinin onunla veya onsuz ilerleyebilmesi için önceliklerini yeniden değerlendirmeye ve sistemlerini düzenlemeye karar vermiş.

İşte daha az çalışarak, daha çok para kazanmanın dört yolu:

 

1 – “Mış” gibi davranın

Hedefleriniz ve yaşamak istediğiniz hayat konusunda net olun. Geçinmek için ne kadar paraya ihtiyacınız var? İş hacminizin hangi seviyede olmasını istiyorsunuz? Şimdi bu seviyede olan insanları hayal edin. Sizden farklı olarak neler yapıyorlar? Sizin kendi başınıza tamamladığınız hangi görevleri, yetki vererek hallediyorlar?

Oyunu geliştirmek için istediğiniz noktadaymışsınız gibi davranın. Bir asistanınız olsun. Asistana verecek param yok diyebilirsiniz. Size bu noktada zamanınızın ne kadar değerli olduğunu hatırlatmak istiyorum. Zamanınızın bu maliyetten daha kıymetli olduğunu düşünmüyorsanız, girişimci olamazsınız.

 

2 – En yüksek gelirli ve etkili faaliyetlere odaklanın

Bir günde 24 saat var ve bu hepimiz için geçerli. Peki bazı insanlar nasıl aynı sürede daha çok iş yapıyorlar? İnsanüstü güçleri var ve siz bu güçlerle doğmazdınız mı?

Hayır, onlar büyük kapıları açan ufak menteşeleri tanımlayarak, kısa sürede daha çok para kazanıyorlar. Kendinize şu soruyu sorun: “İşimi geliştirmeme yardımcı olacak en yüksek gelirli ve etkili faaliyetler neler?” Daha sonra gerekli görevler tamamlanana kadar bu belirli faaliyetleri uygulayın. Tanımladığınız hayati görevleri bitirene kadar başka birinin ajandasının ( e-posta ve telefon görüşmeleri ) sizi yönetmesine izin vermeyin.

Mutlaka okuyun: 80/20 Kuralı Nedir? Hayatınızı Nasıl Değiştirebilir?

 

3 – Etrafınızda iyi akıl hocaları olsun

Vaktinizin çoğunu birlikte geçirdiğiniz beş kişinin ortalamasısınız“.  Sizin beşliniz kimlerden oluşuyor? İstediğiniz hayatı yaşıyorlar mı?

İşinizi bir sonraki seviyeye taşımak istiyorsanız ve daha fazla boş zamanınızın olmasını istiyorsanız etrafınızda bu şekilde yaşayan ve yol boyunca size rehberlik edecek insanlar olsun.

Çok az insan objektif bir biçimde aynaya bakar ve yapıcı eleştirilerde bulunur. İşte bu noktada akıl hocaları devreye girer. Akıl hocası, olaylara objektif bir biçimde bakar ve deneyimlerine göre uygulanabilir taktikler verir. Ve bu taktikler sürece ciddi anlamda ivme kazandırır.

Mutlaka okuyun: Doğru Akıl Hocasını Bulmak İsteyenlere

 

4 – Kişisel gelişime önem verin

Zihniniz en büyük varlığınızdır. Başarılı girişimcilerden bazılarının günlük kişisel gelişim ritüelleri vardır. Günün ilk 30 dakikasını ve son 30 dakikasını zihninizi genişletecek ve beceri setlerinizi iyileştirecek pozitif şeyler okumaya ayırın. Unutmayın ki işiniz siz izin verdiğiniz sürece büyür ve büyümeyi başlatacak olan sizsiniz.

Mutlaka okuyun: Kendinizi Geliştirmenin Yolları

Daha fazla özgürlük için girişimcilik dünyasına katılabilirsiniz. Bu dört maddeyi uygularsanız, daha az çalışarak daha çok para kazanırsınız ve arzuladığınız özgürlüğe kavuşursunuz.

 

İlginizi çekebilir

Az Çalışıp Çok Para Kazanmak İsteyenlere
Çok Değil Akıllıca Çalışın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.