Droneları Havada Şarj Edebilen Yeni Sistem

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME!

100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ HEMEN GÖR!

(Ücretsiz VİOP Deneme Hesabı Açmak için Tıklayın!)

Dünyanın dört bir tarafından en yenilikçi fikileri ve inovasyonları araştırmaya devam ediyoruz. Yeni kurulan Amerika menşeili bir firma, dronelara sınırsız uçuş süresi kazandıracak kablosuz şarj yöntemi geliştirdi.

Droneların sayısı her geçen gün katlanarak artıyor. Araştırma şirketi Gartner’a göre, 2020 yılında insansız hava araçları piyasası, 11 milyar dolarlık bir sektör haline gelecek. Bugüne kadar kahve servisi yapan dronedan, diğer droneları yakalayan modellere kadar birçok yaratıcı insansız hava aracı ile karşılaştık. Droneları kısıtlayan şey ise her zaman şarj süreleri nedeni ile kısa uçuşlar yapabiliyor olmaları oldu. Şimdi ise, Global Energy Transmission (GET) adlı yeni bir firma, droneları havada şarj edebilecek yeni sistemleri ile bu sıkıntıyı aşmayı umuyor.

GET’in sistemi, kablolardan oluşan altıgen bir iskeletin direkler arasına yerleştirilmesi ile kuruluyor. Kablolar tetikleyici bir şarj alanı oluşturarak droneların pillerini havada iken şarj ediyor. İndüksiyon şarj ile birlikte indüksiyonlu bobin (Düşük voltajlı enerji kaynağından yüksek voltaj darbeleri oluşturan bir çeşit elektrik trafosu) alternatif elektromanyetik bir alan oluşturuyor. Drone üzerinde bulunan ikinci bir bobin de bu elektromanyetik enerjiyi alıp tekrar elektrik enerjisine dönüştürüyor ve pili şarj ediyor.

GET sisteminde birden fazla drone aynı anda şarj edilebilirken, portatif yapısı sayesinde de, sistem ihtiyaç duyulan yere kolaylıkla taşınabiliyor. GET ile, 25 dakikalık uçuş için yeterli olacak şarj için sadece 6 dakika süre gerekiyor. Dahası, droneların geniş alanlarda kesintisiz uçabilmesi için firma, şarj kuleleri kurmayı planlıyor. Sistem, kargo dronelarının daha uzun mesafeleri katedebilmesi için, güvenlik dronelarının sürekli havada kalmaları için ya da inşaatlarda kullanılan droneların daha uzun süre çalışabilmeleri için kullanılabilir.

 

İlginizi çekebilir

Yenilikçi Dronelar
Drone İle Para Kazanmanın Yolları
100.000 TL Paranız Olsa Nasıl Yatırım Yapardınız? Hemen Deneyin!
Sadece 495 TL'ye Website Sahibi Olun!
30 bin TL Yatırımla Ayda 4.000 TL Kazanın!
İş Kurmak İsteyenlere Özel İş Fikirleri
Yapılacak en karlı işler
Nasıl zengin olunur?
İnternetten para kazanma yolları

Tags:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑

DMCA.com

Gizlilik Politikası