Dua etmek isteyen meşgul insanlar için dua-matik

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME!

100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ HEMEN GÖR!

(Ücretsiz VİOP Deneme Hesabı Açmak için Tıklayın!)

İlginç iş fikirleri şaşırtmaya ve kazandırmaya devam ediyor. O kadar meşgul bir dünyada yaşıyoruz ki bazı insanların ibadet etmeye gidecek zamanı bile yok. Neyse ki eski fotoğraf kabinlerinden dönüştürülmüş önceden kaydedilmiş 65 farklı dildeki yüzlerce duayı yayınlayan Pray-O-Mat var.

Bir ibadethaneye gidip dua etmek zaman alır. Ancak Alman sanatçı ve girişimc Oliver Sturm’a göre en yüce varlığa yakın olmak artık daha kolay. Almanya’da “Gebetomat” olarak tanınan bu ilginç alet İngilizceye çevrilerek “Pray-O-Mat” olarak markalaşmıştır.

Peki, bu ilginç otomat Pray-O-Mat nasıl çalışıyor? Çalışma düzeni oldukça basit. Fotoğraf kabinine giriyorsunuz ve pasaport fotoğrafı çektirmek yerine 50 eurocent atıyorsunuz ve dokunmatik ekran aracılığıyla önceden kaydedilmiş dualar arasından seçim yapıyorsunuz. Neye inandığınızın bir önemi yok. İster müslüman olun ister hristiyan, isterseniz de Solomon Adalarındaki bir din mensubu olan bir Methodist. Dünyadaki yüzlerce farklı dinden herhangi bir duayı beş dakika boyunca dinleyebiliyorsunuz. Dini Aborijin müziklerini ve hatta dünyanın dört bir yanındaki yağmur dualarını bile dinleyebiliyorsunuz. Aşağıdaki video otomatın ilk versiyonunu bize tanıtıyor.

Sizce ülkemizde özellikle turistik bölgelere böyle bir otomat ile iş yapılabilir mi? Bu ilginç otomat hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dünyanın dört bir yanından en ilginç iş fikirlerini ve girişimcilik örneklerini siz değerli ziyaretçilerimiz araştırmaya devam edeceğiz.

100.000 TL Paranız Olsa Nasıl Yatırım Yapardınız? Hemen Deneyin!
Sadece 695 TL'ye Website Sahibi Olun!
Ücretsiz Üyelikle Ayda 4.000 TL Kazanın!
İş Kurmak İsteyenlere Özel İş Fikirleri
Yapılacak en karlı işler
Nasıl zengin olunur?
İnternetten para kazanma yolları

Tags:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑

Send this to a friend

DMCA.com

Gizlilik Politikası