Dünyanın En İyi Meslekleri

Avustralya’da dünyanın en iyi mesleklerini seçmek için bir yarışma düzenlendi. Yaklaşık 200 ülkeden katılım oldu ve finale kalan meslekler 600,000’den fazla başvurunun arasından seçildi . Başvuranlardan ’neden bu iş dünyanın en iyi işi’ olduğunu anlatan 30 saniyelik video yüklemeleri istendi ve 45,000’den fazla video hazırlandı. İşten dünyanın en iyi mesleklerinden birkaçı:

 

Vahşi yaşam koruyuculuğu

Yarışmaya Kanada’dan katılan Greg Snell Güney Avustralya’da vahşi yaşam koruyuculuğu yapmakta. Tüm zamanını doğadaki canlılarla birlikte geçirerek onlar hakkında araştırmalar yapıyor.

 

Eğlence şefliği

Amerika’dan katılan Andrew Smith VİP partilere ve etkinliklere katılarak eğlence şefliği yapıyor. Dünya herkesin davet edildiği bir partiden ibaret olduğunu söyleyen Andrew, gündüzleri masa başında geceleri ise partilerde vakit geçiriyor.

 

Doğa gezginliği

İrlanda’dan katılan Allan Dixon Northern Territory’de “doğa gezginliği” yapmakta. Doğayı ve doğadaki canlıları gözlemleyip deneyimlerini kayıt eden Allan, tüm zamanını dünyada eşi benzeri olmayan doğa güzelliklerini gezmekle geçiriyor.

 

Park bekçiliği

2009’da “dünyanın en iyi işi” yarışmasını ada bekçiliği yaparak kazanan Ben Southall şimdilerde  Sunshine State’de park bekçiliği yapmakta.

 

Yaşam fotoğrafçılığı

Yarışmaya Brezilya’dan katılan Roberto Seba, Melbourne’de TimeOut dergisinde çalışarak doğal yaşamı görüntülmekte ve yaşam fotoğrafçılığı yapmakta.

 

Lezzet ustalığı

Yarışmaya İngiltere’den katılan Rich Keam Batı Avustralya’da lezzet ustalığı yapmakta. Çalışanlar genelde yemek molasında yemeklerini yerken Rich işe sadece yemek yemek için gitmekte. Onu işi yemekleri tatmak ve değerlendirmek.

Afganistan’dan Tayvan’a kadar dünyanın her yerinden yarışmaya katılan kişiler arasından 18 finalist seçildi. Bu finalistler Avustralya’ya giderek hem çevreyi gezdiler hem de en iyi mesleğin sahibi olmak için kendilerini gösterdiler.

Her ne kadar bu meslekler “dünyanın en iyi meslekleri” olarak nitelendirilse de dünyanın en iyi mesleği kişiden kişiye farklı olabilir. Peki ya sizce? Dünyanın en iyi işi nedir?

100.000 TL Paranız Olsa Nasıl Yatırım Yapardınız? Hemen Deneyin!

Sadece 695 TL'ye Website Sahibi Olun!

Görüşlerinize İhtiyacımız Var!

=

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.