Elektrikli Bavul ile Seyahat Çilesine Son!

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME!

100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ HEMEN GÖR!

(Ücretsiz VİOP Deneme Hesabı Açmak için Tıklayın!)

Dünya üzerinden en güzel inovasyon ürünlerini ve yaratıcı iş fikirlerini araştırmaya devam ediyoruz. Seyahate çıkmanın tartışmasız en kötü yanlarından biri, nasıl bu kadar ağırlaştığına anlam veremediğimiz, bunun içinde eşek ölüsü mü var diye dert yandığımız bavulları taşımak zorunda olmamızdır. Peki ya onlar bizi taşısa nasıl olurdu?

Tekerlekli bavulların kullanışlı olduğunu düşünenlerdenseniz bu muhteşem buluş çok hoşunuza gidecek. Bu elektrikli bavulun hem tekerlekleri hem de küçük bir motoru var. Yani bavulu taşımak veya sürüklemek yerine üstüne binerek istediğiniz yere gidebiliyorsunuz. Bu muhteşem bavulla havaalanına girdiğinizde bir esinti oluşacak. Sadece üstüne oturun, çalıştırın ve gidin!

elektrikli-bavul-1

Bataryayla çalışan ve 6 kiloluk eşya taşıyabilen sürülebilir bavul fikrinin arkasında mucit He Liangcai var. İki kişiyi taşıyabilen elektrikli bavul tam şarjla saatte 20 kilometre hız yaparak 59 kilometre yol gidebiliyor. Aynı zamanda GPS navigasyonu ve hırsız alarmı da var.

Aslında bu ilginç icat elektrikli scootera bağlanmış bir bavul. Sürücüler bavulun üstüne oturuyor. Gidonda fren, lamba feneri ve gaz kumandası özellikleri var. He Liangcai yaptığı gösteride evinden Changsha tren istasyonuna( yaklaşık 11 kilometre ) kadar gitti.

elektrikli-bavul-2

He Liangcai sürülebilir bavul için tam 10 yıl uğraştığını belirtmiştir. Üstelik bu ilginç icat onun ilk icadı değil. 1999 yılında araç güvenliği için bir sistem geliştirdi ve Amerika’dan ödül aldı. He Liangcai ödülünü almak için Amerika’ya gittiğinde bavulunu kaybetti ve aklına bu yaratıcı iş fikri geldi. İşin en ilginç tarafı da He Liangcai’nin örgün eğitimi düşük olan bir çiftçi olmasıdır.

Siz değerli okuyucalarımıza özel en ilginç icatları ve inovasyonları araştırmaya devam edeceğiz.

100.000 TL Paranız Olsa Nasıl Yatırım Yapardınız? Hemen Deneyin!
Sadece 695 TL'ye Website Sahibi Olun!
Ücretsiz Üyelikle Ayda 4.000 TL Kazanın!
İş Kurmak İsteyenlere Özel İş Fikirleri
Yapılacak en karlı işler
Nasıl zengin olunur?
İnternetten para kazanma yolları

Tags:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑

Send this to a friend

DMCA.com

Gizlilik Politikası