En Ucuzu Değil, En İyisi Olun!

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME!

100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ HEMEN GÖR!

(Ücretsiz VİOP Deneme Hesabı Açmak için Tıklayın!)

Girişimciler ürünlerini veya hizmetlerini fiyatlandırırken endişe duyarlar. Rakiplerinin fiyatlarına bakarlar ve ürünlerini veya hizmetlerini fiyat aralığının tabanına göre fiyatlandırırlar. Bunu yapmalarının sebebi rekabetçi olmak istemeleridir. Ancak önemli olan en ucuzu değil, en iyisi olmaktır.

 

Birileri her zaman daha ucuzdur

rekabet

Yeni şirketlerin bir ürünün veya hizmetin fiyatını belirlerken her zaman daha ucuz bir seçenek olduğunu bilmeleri gerekiyor. Fiyatları ne kadar ucuz olursa olsun, daha köklü şirketlerin ürünlerinin veya hizmetlerinin fiyatı yeni şirketlerden her zaman daha ucuzdur. Köklü şirketler oturmuş markalardır, nakit paraları daha fazladır ve kısa vadede para kaybetmekten korkmazlar.

Rakiplerinizle fiyat rekabetine girmeyin. Onlardan daha iyi bir şey sunmaya odaklanın.

 

İnsanlar kaliteli ürün veya hizmet için para ödemekten çekinmezler

kaliteli-servis

Antalya merkezli bir rafting turu şirketinin kurucusu olan Ali Bey şunları söylemiştir: “Pazardaki en ucuz seçenek olmadığımızı biliyoruz ancak müşterilerimize en iyi programları ve rehberlik hizmetlerini sunarak fiyat farkını telafi ediyoruz.”

Ali Bey, piyasadaki en uygun fiyatlı marka olmadıklarını biliyor ancak müşterilerinin muhteşem bir deneyim yaşamak için para ödemeye hazır olduklarının da farkında.

 

Yüzlerce ürün satmak yerine bir ürün satarak daha çok para kazanın

karli-tarim

Daha düşük hacme ve daha yüksek kara odaklanmak için ucuz mal satın alan tüketicilerden uzak durmanız gerekiyor.

“Hizmet veya ürünleriniz herkes için uygun olmayabilir ve bu durum işletmeler için bir sorun teşkil etmez. Çekirdek kitlenize odaklanmanız, pazarlama stratejinizi kolaylaştırır ve müşteri hizmetleri gereksinimlerini minimumda tutmamıza yardımcı olur.”

Lüks pazara odaklanan girişimciler fiyatlandırma savaşlarından kaçınıyor ve pazarın küçük bir bölümüne odaklanmayı tercih ediyor. Bu sayede pazarlama, altyapı, büyüme ve genel giderler gibi konularda avantaj sağlıyorlar.

Bir dahaki sefere ürününüzü veya hizmetinizi nasıl fiyatlandıracağınızı düşünürken kuruş hesabı yapmak yerine, müşterilerinize daha kaliteli bir deneyim sunarak fiyatları nasıl daha yukarı çekebileceğinizi düşünün. Unutmayın ki fiyatı yükseltmek, fiyatı düşürmekten her zaman daha az streslidir.

 

İlginizi çekebilir

Rakiplerinizi alt etmenin yolları
Satışları artırma teknikleri
100.000 TL Paranız Olsa Nasıl Yatırım Yapardınız? Hemen Deneyin!
Sadece 495 TL'ye Website Sahibi Olun!
30 bin TL Yatırımla Ayda 4.000 TL Kazanın!
İş Kurmak İsteyenlere Özel İş Fikirleri
Yapılacak en karlı işler
Nasıl zengin olunur?
İnternetten para kazanma yolları


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑

Send this to a friend

DMCA.com

Gizlilik Politikası