İngiltere’nin ilk eve servis akaryakıt hizmeti olan Zebra Fuel be..." /> Evlere Akaryakıt Servisi Sayesinde Benzin İstasyonuna Gitmenize Gerek Yok! | Yeni İş Fikirleri

Evlere Akaryakıt Servisi Sayesinde Benzin İstasyonuna Gitmenize Gerek Yok!

İngiltere’nin ilk eve servis akaryakıt hizmeti olan Zebra Fuel benzin istasyonunu müşterilerin ayağına getiriyor

Evinize kadar gelip yakıt yükleme işini sizin yerinize yapacak olan Zebra Fuel sayesinde artık Londralıların arabaya yakıt yüklemesi çok daha kolay. Zebra Fuel şimdilik sadece Londra’da dizel araç kullananlara hizmet sunsa da kısa zamanda şehrin her bölgesine hizmet vermeyi planlıyorlar. Ayrıca benzinli araç kullananlar için de petrol hizmetinin yakında başlayacağını duyurdular. Zebra Fuel şirketi gelecekte hizmetlerinin elektrikli araçları da kapsayacağını ve şarj hizmeti de sunacaklarını belirtiyor. Kullanıcıların hizmete erişebilmek için Zebra Fuel uygulamasını indirip üye olmaları yeterli. Arabanın konumunu, yakıt hizmeti almak istenilen zamanı ve ne kadar yakıt gerektiği bilgisini uygulamaya girdikten sonra şirket belirlediğiniz saatte gelip arabanıza yakıt yüklemesi yapıyor.

2.99 sterlinlik servis ücretinin yanında dizelin litresine de 1.21 peni ücret alınıyor. Zebra Fuel 24 saat kesintisiz hizmet sunuyor, yani araba sahipleri uyurken arabalarına yakıt yüklemesi yapılabiliyor. Reda Bennis ve Romain Saint Guilhem tarafından kurulan şirket şimdiye kadar bir dizi yatırımcıdan 2.5 milyon dolarlık yatırım almış. “Arabanız için Formula 1 pit stopu gibiyiz. Geceleri de yakıt dağıtımı yapabildiğimiz için müşterilerimiz sabahları dolu bir depoya uyanabiliyor ve depoyu doldurmakla vakit kaybetmiyorlar. Amacımız benzin istasyonlarının yerini almak ve böylece insanların arabalarına yakıt yüklemesini daha hızlı, kolay, ucuz ve çevreye duyarlı hale getirmek” diyor Bennis.

Şirket yakıtı bilinen dağıtıcılardan alıyor, ancak sabit bir istasyonun olmaması fiyatları düşük tutuyor. Ancak benzin dağıtımına başlayacak olan Zebra Fuel’ın önüne çıkabilecek bir engel var: uçuculuğundan dolayı benzinin depolanması ve dağıtımı dizelden çok daha fazla düzenlemeye tabi tutuluyor.

 

İlginizi çekebilir

Yeni İş Fikirleri
İnovasyon Fikirleri
100.000 TL Paranız Olsa Nasıl Yatırım Yapardınız? Hemen Deneyin!
Sadece 495 TL'ye Website Sahibi Olun!
30 bin TL Yatırımla Ayda 4.000 TL Kazanın!
İş Kurmak İsteyenlere Özel İş Fikirleri
Yapılacak en karlı işler
Nasıl zengin olunur?
İnternetten para kazanma yolları


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑

DMCA.com

Gizlilik Politikası