Geleceğin En İyi Sektörleri

Yeni bir iş mi kurmak istiyorsunuz? Gelişmekte olan bir sektörle mi ilgileniyorsunuz yoksa hızlı büyüyen talebin çok fazla bir sektörle mi? Bu yazımızda yatırım yapılacak en iyi sektörler hakkında bilgiler bulacaksınız.

Gelecekte hangi sektörle cazip olacak? Araştırmalar yaptık, raporları gözden geçirdik ve araştırmacılarla sohbet ederek önü açık sektörler hakkında bilgi edindik. İşte bulduklarımız:  iş kurmak için size vereceğimiz önü açık sekiz sektör:

 

Giyilebilir Bilgisayar

Pek yakında akıllı telefonunuz sekiz parça çalan mp3 player kadar eski moda kalacak onun yerine hava tahmini yapan veya Facebook profillerine veri girişi yapabilen kontak lensler çıkacak. Giyilebilir bilgisayarlar heryerde karşınıza çıkacak 3D gözlükler, saatler ve çevrenizde olup bitenleri ve ne yapmanız gerektiğini size söyleyecek olan kişisel aygıtlar. Sizin için bir fırsat! Akıllı telefon üreticileri kadar büyük düşünün.

 

Şeker

dis-curutmeyen-seker-1

Ne kadar da tatlıdır! Ekonomik durgunluk döneminde bile şeker insanların hala satın almaya devam ettiği bir lükstür. “Çikolata rahatlatıcı bir gıdadır.” Bu sebeple krizde bile şekerleme satışları ortalama %30 oranında artış göstermiştir. Tarihte pek çok uzman şekerin gerilemeye en çok direnişli endüstri kollarından biri olduğunu söylemiştir. Günümüzün klasik markaların hepsi büyük krizin en karanlık günlerinde de ayakta kalmayı başardılar.  Siz de bu sektörde kendinize bir yer edinebilirsiniz.

 

iPhone uygulamaları

para-kazandiran-akilli-telefon-uygulamalari

Apple geçtiğimiz yaz App Store’u kullanıma açarak gelişmeye açık bir iş kolu yaratmış oldu. Uygulama satışları daha birinci ayda 30 milyon doları aştı. Yapılan tahminlere göre pazarın hacmi 1 milyar dolar civarında. Apple’a uygulama sunmak isteyen şirketler Tap Tap Revenge’dan Apartment-hunting’e, şarkı ismi bulma uygulamalarına kadar 30 binden fazla sayıda uygulama geliştirdiler. Apple bir milyardan fazla sayıda download rakamına ulaştı. Trendi yakalamak isteyen büyük girişimci şirketler uygulama geliştiricilere yatırım yapmaya başladı. Akıllı telefon uygulamaları geleceğin en cazip sektörlerinden biri.

 

Sağlık Teknolojisi

saglik-danismanligi

Tıbbi kayıtların bilgisayarlarda tutulması, e-reçete programları, online hastane iletişimi yeni yeni ivme kazanmaya başladı; büyümekte olan şirketler atılım yapmak için size bir fırsat! Sağlık bilgisi izleme sistemine büyük destek bütçesi ayrıldı. Daha bunun gibi sektöründe teknolojiye geçiş için birçok yeni adımlar atılmakta. Bu gerçekten büyük bir pasta. Siz de bu pastadan kendinize düşen payı alabilirsiniz.

 

Yazılım Üreticiliği

yazilim-firmasi

Bir pazar araştırma şirketinr göre, esnek uygulamalara olan talep artışı nedeniyle yazılımlara harcanan paranın önümüzdeki yıllarda yüzde 30 oranında artması bekleniyor. Yazılım üreticiliği pazarının da yüzde 35 oranında genişleyeceği tahmin ediliyor.  Bu rakamalar yetni bu sektöre yatırım yapacak girişimcilerin iştahını kabartmakta.

Gelecekte para kazandıracak en iyi sektörleri sizler için araştırmaya devam edeceğiz.

100.000 TL Paranız Olsa Nasıl Yatırım Yapardınız? Hemen Deneyin!

Sadece 695 TL'ye Website Sahibi Olun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.