Hayalinizdeki Hayatı Kurmanın 10 Yolu

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME!

100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ HEMEN GÖR!

(Ücretsiz VİOP Deneme Hesabı Açmak için Tıklayın!)

Çalışmak istediğiniz yerde çalıştığınızı, kullanmak istediğiniz aracı kullandığınızı ve yaşamak istediğiniz yerde yaşadığınızı hayal edin. Bu hayallerinizdeki hayatınız olmaz mıydı?

Bu dünyada aradığımız zenginlik, eğlence ve memnuniyeti verebilecek fırsat bolluğuna sahibiz. Eğer hayalinizdeki hayatı kurmaya çalışıyorsanız çoğu insanın yapmaya istekli olmadığı şeyleri yapmalısınız.

Bu yıl yüzlerce başarı hikâyesi dinledikten sonra, seçtikleri yaşam tarzını oluşturamayan birçok insan olduğunu fark ettim. Birçoğunun bunu gerçekleştirecek potansiyeli var ama kendilerini gereksiz mazeretlerle savunuyorlar. Görkemli bir yaşam tarzı istedikleri halde bir inkâr hayatı yaşıyorlar.

Bütün istediğimiz sadece para mı? Tabii ki değil. Aşk, macera ve romantizm istiyoruz. Birçoğumuz huzur ve sessizlik istiyor. Bazılarımız uzun ve sağlıklı bir yaşam istiyor. Diğerlerimiz sonsuz mutluluğun gülümsemesini akıllarına kazımak istiyor. Bazılarımız ise sadece oldukları gibi olmak istiyor.

İdeal yaşam tarzınız ne olursa olsun onu mümkün kılabilirsiniz. Çoğumuz tek istediğimizin mutlu bir yaşam olduğu konusunda hemfikir. Bu doğru ve işte hayalinizdeki hayatı kurmanın 10 yolu :

 

1. Tutkunuzu Bulun.

Kim olduğunuz önemli değil, sevdiğiniz iş dışarıda bir yerde sizi bekliyor. Eğer hala tutkunuzu arıyorsanız, kendinize “ 6 ay ödeme olmadan neyi yapmaya istekli olurdum?” sorusunu sorun. Yanıtınız sizi şaşırtacak. Eğer ne olduğunu biliyorsanız buna sarılın ve kariyeriniz haline getirin.

Bir arkadaşım geleceği olmayan işlerde çalışmaktan yoruldu ve bu yüzden bir eskiz defteri aldı. Sanatın, tutkusu olduğunu fark edememişti. Şu an yağlı boya portreleri yapıyor ve güzel bir yaşam sürüyor.

Mutlaka okuyun: Tutkunuzu Nasıl Bulursunuz?

 

2. Vizyonunuzu Geliştirin.

Gelecekteki vizyonunuz ile ideal yaşam tarzınız doğru orantılıdır. Daha iyi bir yaşam mı istiyorsunuz? Geleceğiniz hakkında ne tür bir hayaliniz var? Yarını daha iyi bir gün yapmak için bugün ne yapacaksınız?

 

3. Sabırlı Olun.

Hayat bir sabır testidir. Yaptığımız her şey sabır gerektirir. En derin arzularımızın bazıları sabrımız sayesinde gerçekleşir. Ayrıca beklemek her zaman kolay değildir. Çoğu zaman bizden daha çabuk sonuca oluşan diğer insanları görüyoruz. Ancak kendi sonuçlarımızı asla diğerlerinin sonuçları ile kıyaslamamalıyız.

Sizin için yaratılmış olan şey sonunda size gelecektir. Asla yarın veya bir sonraki yıl için endişe etmeyin. Bugün yapılması gerekeni bugün yapın. Ne olacağı hakkında net bir görüşünüz varsa cesaretinizi ve inancınızı koruyun. İnancınız olmadan hiçbir şeyi başaramazsınız. Hayalinize inanın ve sabırlı olun.

 

4. Diğer İnsanları Sevin.

Sevgi dünya üzerindeki en büyük motivasyon kaynağıdır. Sevginin gücü olmadan hiçbir şey başarılamaz. Herkes sevgi ile bağlıdır ve hiç kimse onsuz yaşayamaz. Hayatınızdaki sevdiğiniz insanları düşünün. Sizi ne kadar etkilediklerini fark ettiniz mi?

Bunu anlamanın tek yolu öldüğünüz günü hayal etmekten geçer. Cenazenize katılan insanları gördüğünüzü ve sizin hakkınızda söylediklerini duyduğunuzu hayal edin. Eğer hayata bu bakış açısından bakar ve çevrenizdekilerle koşulsuz sevgi bağı kurarsanız hayatınızın her gününü, kaybedecek hiçbir şeyiniz yokmuş ve kazanacak çok şeyiniz varmış gibi yaşarsınız.

 

5. Mütevazı Olun.

Mütevazı olmak ideal bir yaşam tarzı oluşturmadaki en büyük erdemlerden birisidir. Alçak gönüllü bir hayat sayesinde insanlara değer verdiğinizi göstermeniz mümkün olacaktır.

Ancak alçak gönüllülük tevazu değildir. Birçok insan cömert iyilikleri reddeder. Çünkü bunu hak etmediklerini düşünürler. Mütevazı insanlar nasıl vermesi gerektiğini bildiği gibi nasıl alması gerektiğini de iyi bilirler.

Mutlaka okuyun: Mütevazı Bir Hayat Süren Aşırı Zengin 10 Kişi

 

6. Açık Konuşun.

Açık konuşmamız gerek birçok yer vardır. Duygularımız üzerine konuşmamız gerektiğinde çoğumuz küçük düştüğümüzü düşünürüz. Düşüncelerimizi dile getirmeye ve sesimizin duyulduğundan emin olmaya ihtiyacımız vardır. Eğer konuşmazsak aklımızdaki uyum bozulabilir ve öfke ve acı sorunları ile karşılaşabiliriz.

Sonraki sefer başka bir insanla konuşurken kendimizi bir ikilem içerisinde bulabiliriz. Kaba olmadan, nazikçe, karşınızdaki insanın sizin saygı gösterilmeyi hak ettiğinizi anlamasına izin verin. Düşüncelerinizi ve duygularınızı paylaşmak karşınızdaki insanın davranışlarını değiştirmesini sağlayacaktır. Neye inandığınızı söyleyin ve söylediğinize de inanın. Sözlerinizin etki bırakmasına izin verin.

 

7. Başkalarına Güvenin.

Güvenin oluşturduğu bir ortamdan daha iyi bir şey yoktur. Eğer herkesin birbirine ihanet ettiği ve dedikodu yaptığı bir ortamdaysanız oradan hemen uzaklaşın.

Güvenilir ilişkilere sahip olan insanlar hayatlarında bir sonraki seviyeye ulaşabilirler. Etrafınızdaki bu tarz insanların sizi destekleyerek hedeflerinize ve hayallerinize ulaşmanızda enerjinizi yükselttiklerini görürsünüz. Ne yaptığınızın önemi yok, etrafınızı size yardım etmeye istekli insanlarla çevrelemelisiniz. Dahası kendinize güvenebilirseniz diğer insanlara da güvenebilirsiniz.

 

8. Yardım İsteyin.

Eğer insanlardan yardım isterseniz hayatınız çok daha kolay olacaktır. Bir süre önce bir şirket yöneticisine bir yıllık zaman dilimi içerisinde şirketinin CEO’ su olması için yardım ettim. Sorunu yeterli olmaması değildi. Sorunu takımından yardım isteyememesiydi. Takımından yardım istemesi onun hayatını değiştirdi.

Bugün başkaları tarafından da yapılabilecek ne yapıyorsunuz? Eğer hayatınızın herhangi bir alanındaki işareti kaçırıyorsanız muhtemelen hiç yardım istemediğinizdendir. Gerçekle yüzleşin ve etrafınızdaki insanlardan yardım isteyin. Sizin yardım isteğinizden daha fazla yardım etmeye istekli olduklarını göreceksiniz.

Mutlaka okuyun: Her Şeyi Tek Başına Yapmaya Çalışmaktan Vazgeçmeniz İçin 5 Neden

 

9. Katkıda Bulunun.

Topluma ne kadar katkıda bulundunuz? Bütün maddi zenginliğiniz sizin topluma olan katkılarınızın bir yansımasıdır. Yaşam standartlarınızı yükseltmek istiyorsanız yarattığınız etkiyi arttırmanın bir yolunu bulun. Temel olarak yarattığınız etki ile elde ettikleriniz doğru orantılıdır.

Katkıda bulunmak özverili bir çabadır. Karşılığını hemen alamayabilirsiniz. Ancak hayatınızı diğer insanlara yardım etmeye adamaya karar verirseniz bunu yaparken sınırsız ödül ve memnuniyet sahibi olursunuz.

Şunu unutmayın başka insanlarla ilgilendiğiniz zaman başka insanlar da sizinle ilgilenirler.

 

10. Sağlam Bir Son Gerçekleştirin.

Sadece başladığımız işi bitirdiğimiz zaman hayatımızda terfi almak oldukça kolaydır. Aslında yetersizlik, dağınıklık ve kaosun tek nedeni insanların sağlam bir son yapamıyor olmalarıdır. Kendi temelini bütünlük üzerine kurdukları için etkili son yapan insanlar her zaman kazanan şampiyonlardır. Bütünlük, sonuçları bizim lehimize olmasa bile yapılması gereken bir şeydir. Uzun solukta daha güçlü olacaksınız ve diğer insanlar güvenilir olduğunuzu bilecektir. Yaptığınız her şey tahmin ettiğinizden daha uzun bir yol kat etmenizi sağlayacaktır. Gerçek kazanan her zaman etkili bir son yapandır.

Hayallerinizdeki hayatı kurmak uzun bir süreçtir. Bu yolda birçok insanın size yardım edeceğini göreceksiniz. Bir vizyon oluşturmaya istekli olur ve bu yolda çalışırsanız hayallerinizin gerçeğe dönüşmeye başladığını göreceksiniz.

Mutlaka okuyun: Neden Erteliyoruz?

100.000 TL Paranız Olsa Nasıl Yatırım Yapardınız? Hemen Deneyin!
Sadece 495 TL'ye Website Sahibi Olun!
30 bin TL Yatırımla Ayda 4.000 TL Kazanın!
İş Kurmak İsteyenlere Özel İş Fikirleri
Yapılacak en karlı işler
Nasıl zengin olunur?
İnternetten para kazanma yolları


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑

DMCA.com

Gizlilik Politikası