Kiralık Elektrikli Araçlar Otomat Makinesinde!

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME!

100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ HEMEN GÖR!

(Ücretsiz VİOP Deneme Hesabı Açmak için Tıklayın!)

Çin, kiralık elektrik araçları dağıtan devasa otomat makineleri tasarladı.

Kandi Technologies firması, elektrikli araç paylaşım programının bir parçası olarak, isteğe göre teslim edilen, arabalarla depolanmış devasa otomatlar geliştirdi.

Otomat makineleri, inanılmaz şekilde çok amaçlı kullanılabilecek cihazlar ve geçmişte bu sayfada, iç çamaşırı sunan ya da bedava bira ile donatılmış otomat makinelerine kadar pek çok garip uygulamasına da tanık olmuştuk. Şimdi de Çinli bir girişimci firma, bu makinelerin arabalarla dolu devasa bir vesiyonunu geliştirdi.

Girişimci firma, vatandaşların Zipcar stil arabaları kiralayabildiği ülkenin doğusundaki Hangzhou şehrinde konuşlanmış bulunuyor. Araba kiralamak isteyen katılımcılar hesaplarına bağlı olan bir kart alıyorlar. Tesislerden birini geziyor ve makinelere kartlarını okuttuktan sonra, her binanın içindeki makineler, Kandi’nin elektrikli arabalarından bir tanesini, zemin kata getirerek teslim ediyor. Yaklaşık 20 Yuana, kullanıcılar aracı bir saatliğine ödünç alabiliyor. Kandi, Mart ayı itibariyle bu tesislerden 50 tane, 750 garajlı – ki bu da 100,000 arabaya tekabül ediyor – açmayı planlıyor. Hangzou için planlanan toplam rakam bu şekilde. Sistemin bir sonraki adımı, Çin sokaklarında 2020 itibariyle bu araçlardan 2 milyon kadar dolaşmasını sağlamak, böylece ülkede yaşanan toksik duman ve hava kirliliği ile savaşılması planlanıyor.

Aşağıdaki videoda bu yeni sisteme dair daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Wolkswagen de geçmişte Almanya’da kendi araba satış makinesi servisini denemişti, Kandi’nin yeni sistemindeki elektrik arabaları ve araç paylaşım sistemi oldukça önemli ve kısa dönemli seyahat fırsatı ihtiyacı olan ülke sakinlerini de memnun ediyor. Böyle bir sistem bizim ülkenize de uygulanabilir mi sizce?

100.000 TL Paranız Olsa Nasıl Yatırım Yapardınız? Hemen Deneyin!
Sadece 695 TL'ye Website Sahibi Olun!
Ücretsiz Üyelikle Ayda 4.000 TL Kazanın!
İş Kurmak İsteyenlere Özel İş Fikirleri
Yapılacak en karlı işler
Nasıl zengin olunur?
İnternetten para kazanma yolları

Tags: ,


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑

Send this to a friend

DMCA.com

Gizlilik Politikası