Kişiye Özel Duyma Deneyimi Sunan Mobil Uygulama

Bir insan yılda ortalama 100 saatini telefonla konuşarak geçirmektedir. Yeni geliştirilen bir uygulama, her telefon görüşmesini konuşalan ortama ve  bireyin ihtiyaçlarına göre optimize ediyor.

SonicCloud arama uygulaması, her kulağın algıladığı sesleri tamamen kişiselleştirmek için özel bir dinleme algoritması kullanıyor. Kullanıcılar öncelikle, 250 hertz (Hz) bariton ile 8000 Hz tiz arasındaki frekanslarda ses şiddeti tercihlerini belirleyen bir ses testine tabi tutuluyor. Bunun ardından uygulama, kullanıcının telefonda duymakta zorlandığı belirli ses ve harfleri daha net duymasını sağlamak üzere ayarlanabiliyor.

Bu uygulama fikri, ileri derecede işitme kaybından muzdarip olan bir girişimci tarafından, insanların günlük hayatlarında önemli bir fark yaratabilmek amacıyla hayata geçirilmiş.  SonicCloud, telefon görüşmelerinin kalitesini artırmak isteyen herkes tarafından kullanılabiliyor ve algoritması, kalabalık bir caddede yürüme ya da arka planda sesin yoğun olduğu bir parti ortamı gibi farklı durumlara uyarlanabiliyor. Kullanıcılar ayrıca düzenli olarak görüştükleri kişiler için özel ses profilleri de oluşturabiliyorlar. Örneğin, “r”leri yutarak söyleyen biriyle konuştuğunuzda”r”lerin daha güçlü ve keskin bir şekilde duyulmasını sağlayabiliyorsunuz.

Aşağıdaki tanıtım videosunu izleyerek ilgili uygulama hakkında daha somut bilgi alabilirsiniz:

Daha önce sizlere görme engellilerin hayatını kolaylaştıran bir mobil uygulamadan bahsetmiştik. Sizce, işitme engeli ya da duyma bozukluğu olan kişilere özel daha başka ne gibi inovasyonlar geliştirilebilir?

 

İlginizi çekebilir

Başarılı Mobil Uygulama Fikirleri
Yaratıcısını Zengin Eden Mobil Uygulamalar
Sadece 395 TL'ye Website Sahibi Olun!
30 bin TL Yatırımla Ayda 4.000 TL Kazanın!
İş Kurmak İsteyenlere Özel İş Fikirleri
Yapılacak en karlı işler
Nasıl zengin olunur?
İnternetten para kazanma yolları

Tags:

Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sayfalarda paylaşabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Yukarı Işınlan ↑

DMCA.com

Gizlilik Politikası