Matematik Sorularını Çözen Mobil Uygulama

Mathpix, el yazısıyla yazılmış matematik sorularını, adım adım çözümleri ile birlikte görsel cevaplara dönüştüren bir uygulamadır. Bu sayede kullanıcılara, kendi matematik becerilerini geliştirmelerinde yardımcı oluyor.

Dünya kimi zaman, matematiği iyi olan insanlar ve olmayan insanlar olmak üzere ikiye ayrılabiliyor. Mathpix, matematikle arası iyi olmayan öğrencilere yardımcı olacak harika bir uygulama. Desmos tarafından geliştirilen bu ücretsiz uygulama, el yazısıyla yazılmış matematik sorularını, adım adım çözümleri ile birlikte görsel cevaplara dönüştürüyor.

Uygulamayı kullanmak için öncelikle şu linkten indiriyorsunuz ve ardından akıllı telefonunuzun kamerası ile çözmek istediğiniz matematik sorusunun fotoğrafını çekiyorsunuz. Soru, el ile yazılmış olabileceği gibi bir kitapta da geçiyor olabilir. Ardından Mathpix, çekilen fotoğrafı interaktif bir görüntüye dönüştürüyor. Son olarak sorunun çözümü, ipuçları ile birlikte adım adım bir rehber şeklinde kullanıcıya sunuluyor. Uygulama; kesirli sayılar, cebirsel denklemler, köklü sayılar, logaritma, trigonometri, integral, türev ve sonsuz seriler gibi matematik konularını içermektedir. 

Peki, sizce benzer araçlar diğer eğitsel alanlarda da kullanılabilinir mi?

 

İlginizi çekebilir

Uygulama Geliştirerek Para Kazanmak
Para Kazandıran Mobil Uygulamalar
100.000 TL Paranız Olsa Nasıl Yatırım Yapardınız? Hemen Deneyin!

Sadece 695 TL'ye Website Sahibi Olun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.