Milyonlar Kazanmak İçin Sabahın Köründe Kalkmanıza Gerek Yok

Uykuyu seven milyonerlerin başarılarının sırlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Hepimiz, başarılı girişimcilerin daha gün ağarmadan uyanıp işe başladığı ve sabahın 5’inden önce tonlarca işi nasıl hallettiği hakkında hikayeler duymuşuzdur.

Ancak sabahları uyanma konusunda sorunlar yaşayan başarılı bir girişimci olarak gece kuşları için bir umut olduğunu söylemek istiyorum. Bu yüzden çeşitli milyonerlerin niçin sabah 5, 6 veya hatta 7’de uyanmadıklarını derledim.

Alarmı kapat düğmesi en yakın dostunuz olduğunda başarılı olabilmeniz için benimsemeniz gereken şeyler şunlardır:

 

Sizin İçin Neyin İşe Yaradığını Bilin

Yeterince uyumak, sabahları belirli bir saatte uyanmaktan çok daha iyidir. Eğer daha ileri bir saatte daha üretkenseniz bu sizin önceliğiniz olmalıdır.

“Son şirketimi kurarken sabah 4 veya 5 gibi kalkmaya çabaladım. Sabahın köründe uyanmak için kendimi 6 aydan daha fazla bir süre zorladıktan sonra, sabah 8 ila 9 arasında kalkmama nazaran neredeyse %50 daha az etkin olduğumu fark ettim.

Yaptığınız işte en iyisi olmak için olmadığınız biri gibi yaşamaya kendinizi zorlamak yerine iyi bir uyku çekmenin önemini kabul etmek gerekiyor.”

Birçok başarılı insan; az uyumayı, sabah erkenden kalkmayı ve saatlerce çalışmayı teşvik ediyor. Ancak önemli olan şey, sizin için hangisinin işe yaradığını bulmak ve iş akışınızı buna göre düzenlemektir. Uyumayı seviyorsanız en zorlu görevleri en üretken olduğunuz dönemlerde yapmanızı ve sabahları kendinizi rahat bırakmanızı tavsiye ediyoruz. Eğer en iyi fikirleriniz geceleri oluşuyorsa geceleri çalışın. Çalışmanıza değecek bir şey olduğunda tüm geceyi uykusuz olarak geçirmekten çekinmeyin.

Mutlaka okuyun: Gün Boyu Üretken Olmanızı Sağlayacak 5 Sabah Ritüeli

 

Plan, Plan, Plan

Saat kaçta kalkarsanız kalkın, başarının anahtarı planlama yapabilmektir. Planlama yapmak, işlerin daha da farkında olmanızı ve yüksek değerli etkinliklere odaklanmanızı sağlar.

Çoğu milyoner girişimci de başarısını planlamaya borçludur. Bu girişimciler, günlerini sıkıştırmayacakları sürece 8 veya 9’a kadar uyuyor ve sabah erken saatlerde toplantı randevusu vermekten kaçınıyorlar. Ancak planları her zaman daim kalıyor. Kimi her şeyi planlamak için takvimini kullanıyor, kimi bir işten diğerine geçmek için alarmını kuruyor ancak hepsi her zaman işletmesini ileri taşıyacak ve gelir üretici etkinliklere öncelik tanıyor.

Örneğin ben, sabah 9 olduğunda ne olursa olsun telefonları yanıtlamaya başlarım. Daha etkili çalışabilmek için teklifler, geri aramalar ve halkla ilişkiler gibi farklı türdeki işlerin her biri için farklı zaman dilimleri belirledim. Her şey vaktinizi planlamaya ve etkinliğinizi arttırmak için bu plana uymanıza bağlıdır. Bu planlamamın içine, ülke dışındaki fabrikalarıma zaman ayırmak gibi akşam üstleri yaptığım çalışmalar da dahildir. Belki daha geç kalkabilirsiniz ancak önceliklerinizi belirleme ve her gün yaptığınız plana bağlı kalma konusunda oldukça başarılı olmalısınız.

Mutlaka okuyun: Girişimcilik Hayatınızdaki Sihirli Değnek: 80/20 Kuralı

 

Güçlü Sistemler Yaratın

Başarılı olmak, saatin kaçı gösterdiğinden bağımsız olarak vaktinizin çoğunda doğru sistemleri benimsemiş olmanızla ilgilidir.

“Ben, güçlü sistemlerim ve harika ekibim sayesinde rahatlıkla uyuyorum, çünkü işlerin icabına bakıldığını biliyorum.”

İşletmenizi bir sonraki aşamaya taşıyacak sistemler oluşturun ki, bu sayede stratejik planlama, akıl hocaları ile bağlantılar kurma, yatırımcılardan para toplama gibi işiniz için kaldıraç görevi görecek etkinliklere çok daha fazla zaman ayırabilesiniz.

Mutlaka okuyun: Hedefler koymayı bırakın sistemlere odaklanın

 

Kendinize Vakit Ayırın

Kendinize, ailenize ve sevdiklerinize zaman ayırmak başarınız için oldukça kritik bir öneme sahiptir. İster gün içinde kısa bir meditasyon arası olsun, ister öğle yemeğinde veya başka bir zaman diliminde küçük bir kaçamak olsun, kendiniz ve sevdikleriniz ile kaliteli zaman geçirebileceğiniz fırsatlar yaratın.

Örneğin haftada 4-5 kez spor yapmak hem sağlığınız açısından kritik bir öneme sahip hem de bu sayede zihninizi boşaltabilir ve kendinizi işe daha çok verebilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Egzersiz yapmanın işimden daha önemli olmasının nedeni

Bu yüzden uykucuların, hava hala karanlıkken uyanmasına gerek yok. Sadece vaktinizi iyi kullandığınızdan emin olun ve milyon liralık servetinizi oluşturmaya başlayın.

 

İlginizi çekebilir

Online Bir İş Kurup Uyurken de Para Kazanmaya Ne Dersiniz?
Uyurken Para Kazanmanın 5 Yolu

Genel Bayilik Başvurusu

1+2=?

Sadece 295 TL'ye Website Sahibi Olun!
30 bin TL Yatırımla Ayda 4.000 TL Kazanın!
İş Kurmak İsteyenlere Özel İş Fikirleri
Yapılacak en karlı işler
Nasıl zengin olunur?
İnternetten para kazanma yolları

Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sayfalarda paylaşabilirsiniz.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Yukarı Işınlan ↑

DMCA.com

Gizlilik Politikası