Otomat İşi Yapmak

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME!

100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ HEMEN GÖR!

(Ücretsiz VİOP Deneme Hesabı Açmak için Tıklayın!)

Perakende dükkanlar, sinemalar, fabrikalar, havaalanları, okullar, tiyatrolar, hastaneler, atari salonları, süpermarketler, restoranlar, iş merkezleri,  rekreasyon merkezleri ve daha fazlasının ortak özelliği nedir? Hepsi otomat işi yapmak için harika noktalardır. Herhangi bir noktada, siz olmadan 24 saat boyunca satış yapmak istiyorsanız otomat işi sizin için harika bir seçim olacaktır.

Otomat makinası sektörünün yıllık satışları milyar liraları bulmaktadır. Ve günümüzde otomat makinelerinde sadece içecekler ve yiyecekler satılmıyor. Bugünlerde masajdan telefon şarjına, patlamış mısırdan parfümlere ve ayakkabılara kadar birçok ürün ve hizmet otomat makinaları aracılığıyla satılıyor.

Tam zamanlı işinizi bırakmakla ilgili endişeleriniz varsa ancak kendi işinizi de yapmak istiyorsanız otomat işi size bu fırsatı verecektir. Küçük ölçekli ve yarı zamanlı başlayabilirsiniz. Başlangıçta tam zamanlı işinize devam ederken bir veya birkaç otomat makinasına yatırım yapabilir ve onları yakınlardaki satış noktalarına yerleştirebilirsiniz. Geceleri ve hafta sonları da kontrollerini ve bakımlarını yapabilirsiniz.

 

Otomat işine nasıl başlanır?

Yatırım yapmadan önce otomat makinası piyasasını araştırın. “Otomat Makinaları” kategorimizi ziyaret ederek konuyla bilgi alın. Sektör dergilerini okuyun. Rekabetin olmadığı ortamlarda otomat makinası sahipleriyle biraya gelin ve onlardan bilgi almaya çalışın.

Ölçeğinize uygun, hedeflerinizin ve amaçlarınızın yer aldığı bir iş planı hazırlayın. Yatırımınızın toplam maliyetini, gerekli olan çalışma sermayesini, nakit akışı tahminlerini, pazardaki konumunuzu ve gelecekle ilgili büyüme stratejilerinizi ayrıntılarıyla planlayın.

Otomat makinelerini almadan önce makineleri koyacağınız yerleri keşfedin. Satacağınız ürünleri satın alacak olan müşterileri nerelerde bulabileceğinizi düşünün. Daha sonra birkaç hafta boyunca farklı zamanlarda belirlediğiniz noktaları ziyaret ederek müşterilerin demografik özelliklerini ve yaya trafiğini gözlemleyin.

Başlangıç maliyetinize, lokasyon masraflarınızı eklemeyi unutmayın. Otomat makinazı koyacağınız çoğu yerde sizden kira veya satışların belli bir yüzdesi istenir.

Otomat makinalarını tek tek ziyaret etme süreniz yatırım yaptığınız makineye bağlı olarak günlük veya aylık olarak değişecektir. Müşteri tabanınız arttıkça daha fazla satış otomatına yatırım yapabilirsiniz ve girişiminizi istediğiniz kadar büyütebilirsiniz.

 

Otomat işinde başarılı olmak için nelere dikkat etmeli?

Başarının en önemli anahtarı perakende dükkanlarda da olduğu gibi seçtiğiniz satış noktasıdır. Doğru yeri bulun ve otomatınızdan uzun yıllar boyunca kazanç sağlayın. Trafiğin yoğun olduğu yerler tabii ki avantajlıdır. Ancak birden fazla otomat makinanız olursa alana dikkat etmeniz gerekir. Otomat makinalarının bulunduğu yerler birbirinden uzaksa zaman kaybedersiniz ve ulaşım maliyetleriniz yükselir. Diğer taraftan otomat makinaları birbirine çok yakın olursa da her makinenin kar potansiyelini riske atmış olursunuz.

Otomat makina çeşitlerini ve makina üreticilerinin itibarını araştırın. Otomatlar yüksek kalitede üretilmiyorsa bakım süresi ve masrafları için fazladan para harcamanız gerekir. Bu da karlılığınızı belli oranda azaltacaktır.

Satış otomatlarını tamir edebilecek mekanik becerileriniz var mı veya tedarikçi firma ile telefonda görüşerek verilen talimatları uygulayabilir misiniz? Tornavida ve pense gibi birkaç alet alarak arabanızda saklayın. Ayrıca tedarikçilerinize teknik destek verip vermediklerini sorun.

Karınızı en yüksek seviyeye çıkarmak için idari gereksinimlerinizi minimuma indirin. Bunu işinizi evden yürüterek yapabilirsiniz.

Küçük sermayeli ve kazançlı bir iş kurmak istiyorum diyenlere en güzel iş fırsatlarını ve yatırım fikirlerini araştırmaya devam edeceğiz.

 

İlginizi çekebilir

Başarılı Otomat Makineleri ve Başarı Stratejileri
Yatırımcısına Kazandıran İlginç Otomat Makinaları
100.000 TL Paranız Olsa Nasıl Yatırım Yapardınız? Hemen Deneyin!
Sadece 695 TL'ye Website Sahibi Olun!
Ücretsiz Üyelikle Ayda 4.000 TL Kazanın!
İş Kurmak İsteyenlere Özel İş Fikirleri
Yapılacak en karlı işler
Nasıl zengin olunur?
İnternetten para kazanma yolları

Tags: ,


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑

Send this to a friend

DMCA.com

Gizlilik Politikası