Son Derece Başarılı Olmuş 5 Adet İnovasyon Ürünü

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME!

100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ HEMEN GÖR!

(Ücretsiz VİOP Deneme Hesabı Açmak için Tıklayın!)

İnternette her dakika, kitlesel fonlama ile hayata geçirilen milyonlarca proje ortaya çıkıyor. Kickstarter ya da Indiegogo gibi sitelerde gezindiğinizde garip, işe yaramaz hatta aptalca sayılabilecek projelerle karşılaşmanız işten bile değil. Bu karmaşanın içindeyse gerçekten kıymetli bazı fikirler de bulunuyor. Birbirine benzeyen telefon kılıfları ya da stres çarkkı gibi anlamsız ürünleri bir kenara bırakarak, bu haftanın en alışılmadık, iddialı ve heyecan verici projelerini derledik. Kitlesel fonlama projelerinde aklınızda tutmanız gereken en önemli şey, iyi bir fikrin bile başarısız olabileceğidir. Bu nedenle hayalinizdeki ürün için para yatırmadan önce araştırmanızı dikkatli bir şekilde yapın.

 

MyFirst Fone – Çocuklar İçin “Kol Telefonu”


MyFirst Fone, ismi pek beğenilmese de çocuklar için üretilen akıllı telefon kategorisinin en yeni üyesi oldu. Çocukların küçük yaşta akıllı telefon kullanmalarının sakıncalı ve yanlış olduğunu söyleyip, sinirlenmeden önce bu yeni ürünü incelemenizi tavsiye ederiz. Küçük yaştaki çocukların akıllı telefon kullanmamaları gerektiği konusunda hemen herkes hemfikir. Tüm gün gözlerini ayırmadan ekran karşısında oyun oynayan, mesaj yazan çocuklar, gerçek dünyadan uzaklaşarak sosyal ilişkiler kurmakta zorlanır hale geliyor ve gelişimleri olumsuz etkileniyor. Öte yandan, nerede olurlarsa olsunlar çocuğunuzla iletişime geçebilmek, onların güvenliği için büyük önem arz eden bir şey.
MyFirst Fone, bu iki soruna çözüm sunmak için dizayn edilmiş kol saati benzeri bir ürün. Temelde minimal yaklaşımla üretilen bu akıllı telefon, çocuğunuzun bileğinde taşıyabileceği bir cihaz. Bu cihaz çocuk ile ebeveyn arasında doğrudan iletişim kurulmasına olanak verirken üzerindeki GPS sayesinde çocuğun nerede olduğunu da gösteriyor. Tüm bunları, çocuğunuzu oyunlardan, internetten ve diğer uyarıcılardan uzak turarak yapan MyFirst Fone, çocuğunuzun çocuk olmasına olanak sağlıyor.

Mutlaka okuyun: Çocuklara Yönelik Geliştirilen İş Fikirleri

 

Hudly – Arabanızdaki Güvenli Navigasyon


Araba kullanırken bir an bile gözünüzü yoldan ayırmamanız gerekir. Bu da gösteriyor ki cep telefonları araçlarda kullanılacak şekilde tasarlanmamış. Telefonunuzda kullandığınız navigasyon uygulaması, zaman zaman gözünüzü yoldan ayırıp bakmanızı gerektiriyor fakat araç kullanırken bir anlık dikkatsizlik bile kötü sonuçlar doğurabilir. Peki sürücünün hem yola odaklanmasını hem de ihtiyacı olan navigasyon ve iletişim uygulamalarını kullanmasını nasıl sağlarız. Bu noktada Hudly cevabın kendisinde olduğunu iddia ediyor. Firmanın son ürünü belki de bugüne kadar üretilmiş en gelişmiş gösterge paneli.

Akıllı telefonunuzdaki haritaya bakmak yerine Hudly, üzerindeki şeffaf panele tüm bilgileri yansıtarak sizin gözünü yoldan ayırmadan araç kullanabilmenize olanak sağlıyor. Dahası Hudly telefonunuza kablosuz olarak bağlandığı için her seferinde telefonunuzu cebinizden çıkarıp arabanın içinde sabitlemenize de gerek kalmıyor. Tek yapmanız gereken uygulamayı çalıştırıp yola koyulmak.

Mutlaka okuyun: Araç Kullanırken Uyumaya Son!

 

Yeti Touch – Hızlı Buz Çözme Tepsisi


Eğer planlı ve programlı iseniz derin dondurucunuzdaki donmuş yiyecekleri kullanma sorun olmaz ama son dakika karar veriyorsanız, büyük ihtimalle aç kalırsınız. Son dakika karar veriyorsanız karşınıza iki seçenek çıkıyor; birincisi buzluktaki eti mikrodalga fırına atıp kısa sürede çözünmesi sağlayıp, lastik kıvamında bir et yemek, ikincisi ise kendi kendine çözülmesini bekleyip akşam yemeğine gece yarısı oturmak. İki seçenek de birbirinde kötü. Peki ya üçüncü bir seçenek olsaydı? Tadından ödün vermeden kısa sürede donmuş gıdalarınızın çözülmesini sağlayacak bir yol?

Yeti Touch buz çözücü tepsi de tam olarak bu sorundan hareketle ortaya çıkmış bir fikir. Tepsi, zekice yapılan tasarımı ve uygun şekilde seçilmiş malzemesi sayesinde, çok kısa sürede donmuş eti ya da başka bir gıdayı kısa sürede çözerek pişirmeye hazır hale getiriyor. Örneğin oda sıcaklığında yaklaşık 20 dakikada eriyen bir buz küpü, Yeti Touch ile 4 dakikanın altında tamamen suya dönüşüyor. Yükseltilmiş alüminyum tepsi ve altındaki havalandırma boşluğu sayesinde soğuk hava donmuş gıdadan uzaklaştırılarak çözünme işlemi hızlandırılıyor.

 

Dygma Raise – Ergonomik Şekilde Tasarlanan Oyun Klavyesi


Klavye ve fareler oyun oynamak için icat edilmediler. Günümüzde her ne kadar oyun oynamaya yönelik klavye ve fareler üretiliyor olsa da, hiçbiri eksikliklerinden tam anlamıyla kurtulabilmiş değil. Bu nedenle Luis Sevilla çözüm için Dygma Raise’i geliştirdi. Dygma Raise profesyonel oyuncuların ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen bir oyun klavyesi.

Kickstarte’daki sayfasında “normal bir klavye kullanıcının bileklerini dışa doğru bükerek kullanmaya zorlar.” diyen Sevilla, en önemli noktanın ergonomi olduğunu belirtiyor. İki parçadan oluşan klavye, döndürülerek bileğinizin doğru açıda kalmasını, arasındaki boşluk ayarlanarak da omuzdan içe ya da dışa bükülme olmamasını sağlıyor.

Dygma Raise ayrıca normal klavyelerde olmayan, kişiselleştirilebilecek ek tuşlara da sahip. “Dev boşluk (space) tuşu, daktilolardan miras kalan ve artık gerek duymadığımız bir tuş.” diyen Sevilla, bu tuşu dörde bölerek, 4 ek tuş eklediklerini belirtiyor.Sevilla’ya göre bu tuşların kullanımı oldukça kolay, zira baş parmaklarınızın altında yer alıyor.

 

Vinci 2.0 – Akıllı Kablosuz Kulaklık


Rönesans denildiğinde ilk akla gelen isimlerden olan Leonardo da Vinci, çeşitli sanat ve bilim dallarında, dönemin ustalarının çok ilerisinde eserle veren bir bilgeydi. New York menşeili Inspero firması, bu rönesans adamının ismini verdiği Vinci 2.0 akıllı kulaklığıyla, adının hakkını verebilecek çok yönlülük ve esnekliğe sahip bir kulaklık tasarladıklarını iddia ediyor. 2017 yılının Lüks Teknoloji ürünleri arasındaki en etkileyici ürünlerden biri olan ilk akıllı kulaklık Vinci, Kickstarter’da bir milyon dolar toplamıştı. Yeni sürüm olan Vinci 2.0 da, eşsiz eğimli boyun bandı dizaynına sahip olmasının yanı sıra başka birçok etkileyici özellik de barındırıyor. Altıgen şeklinde dizayn edilen boyun bandı, sebebini bilmesek de, küçük dokunmatik bir OLED ekrana sahip. Kulaklığın ağırlığı ise 90 gram civarında.

The Vinci 2.0 akıllı kulaklık; kullanıcılara 8 GB, 16 GB ve 32 GB’lik üç ayrı hafıza seçeneği ile sunuluyor. Geniş hafızası sayesinde telefonunuza ihtiyaç duymadan müzik dinleyebiliyorsunuz. Sanal yardımcı olarak hem Amazon Alexa hem de Inspero’nun tescilli yardımcısı Vinci’yi kullanan kulaklık, müzik deneyiminden Uber çağırmaya ya da hava durumunu öğrenmeye kadar birçok konuda sizin yanınızda. Vinci 2.0 Bluetooth bağlantısının yanı sıra kablosuz ağları da kullanabildiği için, bağlı bir cihaz olmadan da Alexa ve Vinci sanal yardımcılarını kullanabilmenize olanak sağlıyor. Koşuya çıktığınızda ya da kablosuz ağlardan uzak olduğunuzda 3G bağlantısını da kullanabilen kulaklık bu özeliğiyle de eşsiz bir ürün.

Mutlaka okuyun: Akıllı Ürünlerle İlgili İş Fikirleri

100.000 TL Paranız Olsa Nasıl Yatırım Yapardınız? Hemen Deneyin!
Sadece 495 TL'ye Website Sahibi Olun!
30 bin TL Yatırımla Ayda 4.000 TL Kazanın!
İş Kurmak İsteyenlere Özel İş Fikirleri
Yapılacak en karlı işler
Nasıl zengin olunur?
İnternetten para kazanma yolları

Tags:


One Response to Son Derece Başarılı Olmuş 5 Adet İnovasyon Ürünü

  1. rüştü ince says:

    oldukça ilginç ve güzel fikirlerin hayata geçirilip para kazanılmasına yardımcı olduğunuz için beğendim. başarılarınızın devamını dilerim.
    şahsi bir düşünce ileteyim : whatsapp olsun facebook olsun veya diğer sosyal ağlardaki paylaşımlar olsun belli bir süre sonra çoğalınca (resim ve video olarak) bellekte yer kaplıyor. bunu silen otomatik bir silici gerekli… ‘otomatik silicilerin bazıları tarihle ayarlanıyor ama silmiyor.) …. ben konunun uzmanı değilim eminim uzmanları bir yazılım üretebilir… 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑

Send this to a friend

DMCA.com

Gizlilik Politikası