Uzun Yoldan Nasıl Milyoner Olunur?

Herkes milyoner olmak istiyor ancak birçok insan bu hedefe ulaşmak için kendisini yeteri kadar zorlamıyor. Günümüzde milyoner olmak, birçok ortalama insan için mümkün. İyi yönetim, duyarlı düşünme ve hesaplanmış risklerle milyoner olabilirsiniz.

 

1 – Başarı için hazırlık yapmak:

Somut hedefler belirleyin.

Milyoner olmak istiyorsanız iyi bir hazırlık yapmanız gerekiyor. Ve bu hazırlıkta, somut ve ölçülebilir hedefler belirlemekle başlıyor.

 • Milyoner statüsüne otuz yaşında ulaşmak istiyor olabilirsiniz.
 • Veya ilk hedefiniz iki sene içinde borçlarınızdan kurtulmak olabilir.
 • Büyük hedefleri daha uygulanabilir küçük hedeflere bölün. Örneğin, hedeflerinizden biri bir yıl içinde işlerinizi büyütmekse ilk hedefiniz iş modeli yaratmak olsun.

 

İyi bir eğitim alın.

Üniversiteyi bitirmeyen bir sürü milyarder ve milyoner olsa da, istatistiklere göre eğitim ve varlık arasında doğru orantı var. Yapılan araştırmalara göre eğitim seviyeniz ne kadar yüksek olursa milyoner olma şansınız o kadar artıyor.

Mutlaka okuyun: Hayat Boyu Öğrenmeyi Benimseyerek Başarılı Olmak

 

Sağlığınıza dikkat edin.

Para kazanmak ve iyi kararlar vermek için sağlıklı olmanız gerekiyor. Fit olun, doğru beslenin ve bedeninize iyi bakın. Milyoner olmak için gerekli olan enerjiyi ve kaynakları sağlayacak olan sağlığınızdır.

Mutlaka okuyun: Egzersiz Yapmanın İşinizden Daha Önemli Olmasının Nedeni

 

Sabırlı olun.

Başarı, başarısızlıklardan sonra yeniden ayağa kalkmayı gerektirir. Milyoner olmanın en iyi yollarını bulmaya çalışırken bir sürü hatalar yapacaksınız. Milyoner olmak istiyorsanız her zaman başarılı olamayacak kararlar vermeye hazırlıklı olmanız gerekiyor.

 

Özgüveninizi kontrol edin.

Özgüveniniz düşükse yükseltmenin zamanı geldi. Bunun sizi geciktirmesine izin vermeyin.  Yüksek özgüven ve özsaygı milyoner olmanıza yardımcı olacak en önemli özelliklerdendir. Ne kadar çok pratik yaparsanız özgüveniniz de o kadar çok artar.

Mutlaak okuyun: Özgüveninizi artıracak 23 öneri

 

Başaranların hikayelerini okuyun.

Başarılı insanların bilgeliğinden faydalanarak hayatınıza yön verebilirsiniz. Milyonerlerin hayatlarını ve paylaştıkları tavsiyeleri okumak için zaman ayırın.

Mutlaka okuyun: Başarı Hikayeleri

 

Bu yollardan geçmiş ve tavsiyeler veren bir akıl hocası bulun.

Etrafınızı milyonerlerle kuşatın. Nasıl para kazanabileceğinizi gösterecek ve öğretecek milyoner akıl hocalarına ulaşmak için özel çaba gösterin. Bu kişiler size hangi alanlarda nasıl para kazanabileceğinizi gösterebilecek nadir insanlardandır.

Mutlaka okuyun: Akıl Hocası Nasıl Bulunur?

 

2 – Parayı yönetmek:

Harcama yapmayı bırakıp tasarrufa yönelin

Bu milyoner olmanın ana unsurudur. Önce tasarruf yapıp sonra bununla akıllı yatırımlar yapmanız gerekiyor. Milyonerlerin birçoğu oldukça basit ve ekonomik bir hayat sürüyorlar. İşte bunu nasıl yapabileceğiniz:

 • Gelirinizin altında yaşayın.
 • Eşyalara büyük paralar ödemeyin.
 • Güvenilir ancak ekonomik bir araç kullanın.
 • Prestijli ve lüks markalardan uzak durun.
 • Kendinizi diğerleriyle kıyaslamayı ve harcamalarınızla onları yakalamaya çalışmayı bırakın.

 

Tasarruflarınız hakkında bilgi sahibi olun

Her ay kredi kartınız harcamalarla tamamen dolup taşıyorsa hayatınızın herhangi bir aşamasında milyoner olmanız zor olur. Her ay düzenli olarak para biriktirmek için bir tasarruf hesabı açın. Aylık kazancınızın en az %20’sini bu hesaba yatırıp kalanıyla geçinmeye gayret edin.

Tasarruf yapmak iyi bir öz disiplin gerektirir. Öz disiplinden uzaklaşmanıza neden olan kötü alışkanlıklarınızı değiştirmek için zaman harcayın. Gösterişçi tüketimle diğerlerine şov yapmak yerine tasarruflarla neleri başarabileceğinize odaklanın.

Mutlaka okuyun: Tüketici Değil, Üretici Olmak İsteyenlere

 

Hisse senetlerine yatırım yapın

Paranızı değerlendirmenin ve yatırım yapmanın en kazançlı yollarından biri hisse senedi satın almaktır. Ürünlerini veya hizmetlerini kullandığınız şirketlerin hisse senetlerini satın almayı düşünebilirsiniz. Ancak öncelikle iyi bir mali danışmandan tavsiyeler almayı unutmayın.

Mutlaka okuyun: Borsa’dan Para Kazanmak Mümkün mü?

 

 

3 – İş kurmak

Kendi isteklerinizi değil, insanların neler istediklerini araştırın.

İnsanlar her zaman bir şeylere ihtiyaç duyarlar ve ihtiyaçlarının karşılanmasını isterler. Çöp öğütücü, alternatif enerji ve sağlıkla ilgili ürünler vb. İnsanların ihtiyaçlarını karşılayan bir iş kurun ve ürünlerinizin ve hizmetlerinizin en iyisi olması için elinizden geleni yapın.

 

Basit bir başlangıç yapın

Çoğu girişimci başarılı gözükme ihtiyacı duyduğu için başlangıçta gereksiz harcamalar yapmaktan kendini alıkoyamaz. Abartılı olmanın ve bir sürü masraf yapmanın hiçbir anlamı yok. İşte bazı fikirler:

 • Mobilyaları ve gerekli eşyalar ikinci el satın alın.
 • Düzenli olarak güncellenmesi gereken her şeyi kiralayın.
 • Personel giderlerini en baştan kontrol altına alın.
 • Sanal konferans için Skype ve diğer online platformları kullanın.
 • Çevreye duyarlı olun ve kullanılmayan şeyleri kapatın. Gezegeni ve nihai kar-zarar hanenizi koruyun.

 

Nakit akışını son derece dikkatli bir gözle inceleyin

Takıntının tek işe yaradığı yer burasıdır. Her kuruşun hesabını yapın.

 • İşinizin uygulanabilirliğini ihmal etmeyin. Her zaman neyin işe yaramadığına dikkat edin ve en kısa sürede çözün.
 • Zaman cetvelleri, vergiler, masraf kasası veya faturalama gibi önemli unsurları dikkate alın.
 • Yüksek faizli borçlardan bir an önce kurtulmaya bakın.

 

En etkili noktanızı bulun

Öncelikle, size özel olan güçlü yönlerinizi bilin veya en azından benzersiz değerlerinizi belirleyin. Daha sonra pazarı, sunduğunuz ürünü veya hizmeti almak isteyecek insanları bulun. En son olarak bu insanların sunduğunuz ürün veya hizmet için ödeme yapacaklarından emin olun.

 

Markanızı tanımlayın

Marka inanç sisteminden fazlasıdır. İnsanlar problemlerini çözeceklerine inandıkları birileriyle veya şirketlerle iş yapmak isterler.

Mutlaka okuyun: Marka Nasıl Yaratılır?

 

İş modelinizi oluşturun

İş modeliniz ya yüksek duyarlılıkta ya da yüksek uygunlukta olmalıdır. Yüksek duyarlılıkta olursa daha fazla ödeme yapacak daha az müşteriniz olur. Bu durumda bir milyon kazanmak için 10,000 TL ödeyecek 100 müşteriye ihtiyacınız olur. Yüksek uygunlukta olursa küçük miktarlar ödeyecek bir sürü müşteriniz olur. Bu durumda bir milyon kazanmak için 10 TL ödeyecek 100,000 müşteriye ihtiyacınız olur.

 

 

Var olan müşterilerinizden daha fazla kazanç sağlayın

Gelirinizi arttırmanın en hızlı yolu var olan müşterilerinize daha fazla ürün ve daha fazla hizmet satmaktır. Daha fazla değer katmanın yollarını bulun ve var olan müşteri tabanınıza ürünler ve hizmetler sunun.

Mutlaka okuyun: Müşterilere Daha Çok Satış Yapmanın Yolları

 

Sistemler oluşturun ve bu sistemleri büyütün

Gelir artışınızı hızlandırmanın en iyi yollarından biri budur. 100 TL’ye satılabilecek bir ürün yaratırsanız ve reklam için düzenli olarak 50 TL harcarsanız kazanan bir iş modeliniz olur ve pazarın büyük bölümünü ele geçirirsiniz.

Mutlaka okuyun: Hedef Koymayı Bırakın Sistemlere Odaklanın!

 

Doğru insanlarla çalışın

60,000 TL’lik yıllık gelirden, milyon liralık yıllık gelire ulaşmanın en iyi yollarından biri doğru insanlarla çalışmaktır. İşte bu nedenle bütün büyük kuruluşlar ekip oluşturmaya ve liderliğe odaklanırlar.

Mutlaka okuyun: Harika Bir Ekip Kurmak ve Yönetmek

 

İpuçları

Okuyun. Ne kadar çok şey bilirseniz, o kadar çok şey algılarsınız ve o kadar çok şey yaparsınız.

Sizden farklı olan insanlarla arkadaşlık kurun. Farklı bakış açılarına açık olursanız, size harika fikirler ve tavsiyeler verirler.

Diğerlerine yardım edin. Dünyayı insanlar için daha güzel bir yer haline getiren bireylere önem vermeyi öğrenin. Ayrıca hayır kurumlarına bağışlar yapın.

İnsanların milyoner olmasını sağlayan, kanıtlanmış bir sistem bulun. Milyonerlerin zengin olmasını sağlayan kanıtlanmış sistemlerden bazıları: teknoloji – internet pazarlama, doğrudan pazarlama, ürün dağıtımı ve yatırımlar ( hisse senetleri, gayrimenkul yatırımı / geliştirme ).

Kaybedeceğinizden fazlasını asla yatırmayın. Bu başlangıç aşamasında çok önemlidir. Yaşlandıkça ve daha fazla deneyim kazandıkça daha az risk almaya başlayacaksınız.

 

Uyarılar

Kredi kartlarınızı fazla kullanmayın. Aşırı harcamaların hepsi sizi sıkıntıya sokacak ve borca batmanıza neden olacaktır. Bu yüzden kredi kartlarınızı sadece acil durumlarda kullanın.

İnternet sahtekarlarla dolu. Meşru olduklarından emin olana kadar herhangi bir şeye yatırım yapmayın.

Paradan daha önemli şeyler var. Eğlenin. Milyoner olmayı finansal anlamda özgür olmak için istiyorsunuz ancak milyoner olup yalnız olan çok insan var. Para kazanmaya fazla odaklanıp yaşamayı unutmayın.

100.000 TL Paranız Olsa Nasıl Yatırım Yapardınız? Hemen Deneyin!

Sadece 695 TL'ye Website Sahibi Olun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.