Websitelerini Test Ederek Para Kazanmak

Bir blogger olarak internet sitemin kullanıcı dostu olması benim için önemlidir. Çünkü eğer ucuz arayüzden, karmaşıklıktan, kötü tasarımdan veya içerikten dolayı ziyaretçi kaybediyorsam o zaman para kaybediyorum demektir. Bu yüzden firmalar web sitelerinin bir üçüncü kişi tarafından objektif bir şekilde değerlendirilmesine iyi ödemeler yaparlar.

Bu işi evden yapabilmeniz için, internet meraklısı ve akıcı İngilizce konuşuyor olmanız gerekmektedir. Ayrıca mikrofonlu bir bilgisayar, geniş bantlı internet ve güncel bir internet tarayıcısı gibi bazı temel ekipmanlara da ihtiyacınız olacaktır. Testlerin çoğu 5 ile 25 dakika arası sürüp test başına ortalama 10 dolar kazandırmaktadır.

Eğer bu işi evden yapmak istiyorsanız işte size para kazandıracak 11 web sitesi:

 

User Testing

20 dakikalık iş için 10/15 dolar kazanın. Tester olmak için email adresinizi girerek başvurabilirsiniz. Testerlar herhangi bir iş almadan önce bir örnek sınava tabi tutulurlar. Bu iş Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayanlara ya da PayPal ile ödeme alabilen diğer ülkelerin vatandaşlarına açıktır. Her test 15 ile 20 dakika arası sürmektedir.

  • User Testing, dünya çapında aktif bir PayPal hesabı olan herkese açıktır.

Üye olmak için tıklayınız.

 

Enroll

Web sitelerini test ederek para kazanın. Programa kaydolmak için lütfen email adresinizi, şifrenizi ve tercih ettiğiniz test etme şeklini (masaüstü bilgisayar, tablet ya da akıllı telefon) belirtmelisiniz. Kaydınız tamamlandığında, sizin için hazır olan test etme işlemleri size mail olarak gönderilir. Aldığınız işler de fiyat da özelliklerine göre değişkenlik gösterebilir. Bir keresinde bir dakika süren bir iş aldım ve 10 Sent kazandım. Ödemeler PayPal yoluyla yapılır.

  • Dünya çapında aktif bir PayPal hesabı olan herkese açıktır.

Üye olmak için tıklayınız.

 

StartUpLift

Firmaların web siteleriyle ilgili sorularını yanıtlayarak para kazanın. Her firma kendi internet sitesini ve cevaplanmak üzere verilecek soruları belirtir. Siz görevi tamamladıktan sonra, fikirlerinizi yazılı bir şekilde bildirirsiniz. Tamamlanan her test için 5 dolar ödenir ve ödemeler haftalık olarak PayPal üzerinden yapılır.

Üye olmak için tıklayınız.

 

TestingTime

Her çalışma için 50 euroya kadar para kazanabilirsiniz. Testler Skype üzerinden yapılır ve her biri 30 ile 90 dakika arası zaman alır. Test tamamlandıktan 5 ile 10 gün içerisinde PayPal üzerinden size ödeme yapılır. Bu site, dünya çapında internet bağlantısı ve Skype hesabı olan herkese açıktır.

  • TestingTime, dünya çapında aktif bir PayPal hesabı olan herkese açıktır.

Üye olmak için tıklayınız.

 

TryMyUI

Zamanınızın 15 – 20 dakikası için 10 dolar kazanın. TryMyUI takımının bir parçası olmak için önce bu sitede kendinize bir hesap açın. Sonrasında bir yeterlik sınavını geçmeniz gerekecek. Yeterlik sınavı sizin bu işin gerekliliklerini ve süreci bildiğinizi anlamak için yapılan bir testtir. Eğer sınavı geçerseniz, test görevleri size email yoluyla gönderilecektir. Ödemeler iki haftada bir PayPal üzerinden yapılır.

Üye olmak için tıklayınız.

 

Userfeel

Çeşitli web siteleri hakkındaki fikirlerinizi belirterek 10 dolar kazanın. Tester olmak için kendinize bir hesap açın ve örnek bir test yapın. Eğer örneklemeniz onaylanırsa, email yoluyla test görevleri almaya başlayacaksınız. Ödemeler, her haftanın sonunda PayPal üzerinden yapılır.

Üye olmak için tıklayınız.

 

Userlytics

Web siteleri, aplikasyonlar, prototipler, kavramlar ve daha fazlası hakkında geri bildirim yaparak para kazanın. Başvurmak için kendinize bir hesap açın ve size bir görev tamamlamak için davet gelmesini bekleyin. Görevinizi tamamladıktan sonra 10 dolar PayPal üzerinden tarafınıza ödenecektir.

Üye olmak için tıklayınız.

 

UserZoom

UserZoom, masaüstü ve mobil platformlar için web sitesi kullanılabilirlik testleri yapan bir firmadır. Bu testler, çalışmanın karmaşıklığına bağlı olarak ortalama 5 ile 10 dolar arası kazandırmaktadır. Testlerin çoğu 10 ile 20 dakika arasında zaman almakta ve ödemeleri, görevin tamamlanmasından itibaren 10 ile 14 gün içerisinde PayPal üzerinden yapılmaktadır.

Üye olmak için tıklayınız.

 

Validately

Validately, firmaların mobil ve web sitelerini test etmek üzere testerlar kiralamaktadır. İşin getirisi çeşitlilik göstermektedir: 5 dakikalık bir testi tamamlayıp 5 dolar ya da bir moderatör ile telefonda konuşarak ve ekranınızı paylaşarak 30 dakika için en az 25 dolar kazanabilirsiniz. Ödemeler testten itibaren 5 iş günü içerisinde PayPal üzerinden yapılmaktadır.

Üye olmak için tıklayınız.

 

WhatUsersDo

Sitenin müşterilerinin web siteleri hakkında geri bildirim yaparak para kazanın. Başlamak için önce başvuru yapın ve örnek testi yapın. Onaylandıktan sonra görevleri email yoluyla alacaksınız. Her test yaklaşık 20 dakika sürmekte ve yaklaşık 8 pound ya da 12,5 dolar kazandırmaktadır. Ödemeler her ayın 25’inde PayPal üzerinden yapılmaktadır.

  • WhatUsersDo, dünya çapında aktif bir PayPal hesabı olan herkese açıktır.

Üye olmak için tıklayınız.

 

uTest

uTest, çeşitli yazılım ve donanımların kalite kontrollerini yapmak üzere bağımsız yüklenicilerle çalışmaktadır. Dice isimli web sitesine yükledikleri iş ilanlarına göre müşterileri arasında Google, Amazon, Netflix vb. gibi markalar da var. Başlamak için aşağı yukarı 10 dakika alan online başvuru formunu doldurmanız; sonrasında teknik becerilerinizi görmek üzere yapılan giriş sınavına girmeniz yeterli olacaktır. Sonrasında size görevlerin email ile gönderilmesini bekleyebilirsiniz. Testerlara ne kadar ödendiğini bulamadık ancak Dice.com’daki ilanda söylediklerine göre 2016 yılında dünya çapında testerlara toplam 20 milyon dolardan fazla ödeme yapmışlar.

  • uTest dünyanın her yerinden başvurulara açıktır.

Üye olmak için tıklayınız.

Eğer siz de benim gibiyseniz bir saatte yapabileceğiniz test sayısı ile ücreti çarpıp ne kadar para kazanabileceğinizi hesaplıyorsunuzdur. Şimdi o hesap makinesini yavaşça yere koyun ve dinleyin. Bu fırsatlar aşırı derecede popüler çünkü müşteriden çok daha fazla tester var. Bu yüzden saatte üç test bitirmeyi beklemeyin.

 

Bu evden-çalışma imkanından en yüksek verimi alabilmeniz için yapmanız gerekenler:

  1. Kayıt olabileceğiniz kadar test sitesine kaydolun.
  2. Elinize geçen bütün pratik ve örnek test imkanlarını iyi değerlendirdiğinize emin olun çünkü çoğu firma size testlerini geçmek için sadece birkaç şans tanıyacaktır.
  3. Her zaman yapabileceğinizin en iyisini yapmaya çalışın çünkü firmalar test eden kişilere puan vererek onları sıralayacak ve yüksek puan alanlar daha çok kazandıran işleri alabileceklerdir.
  4. Bu firmaların size email göndermelerini beklerken rutininize kısa işler, odak grupları ve dijital para kazanma sitelerinden işler ekleyerek sürekli çalıştığınızdan ve gelir elde ettiğinizden emin olun.

 

İlginizi çekebilir

Para Kazandıran Online Oyunlar
Para Kazandıran 10 Mobil Uygulama
100.000 TL Paranız Olsa Nasıl Yatırım Yapardınız? Hemen Deneyin!

Sadece 695 TL'ye Website Sahibi Olun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.