Anket Doldurarak Nasıl Para Kazanılır?

Kulağa gerçek olamayacak kadar iyi geliyor değil mi? Dünyada milyonlarca insan her gün çeşitli ürünlerle ilgili görüş bildirmelerine karşılık para kazanıyor. Pazar araştırması firmaları insanlara nakit ödeme yapıyor ve ödüller veriyor. Siz de boş zamanlarınızda ek iş olarak anket doldurup para kazanabilirsiniz. Aşağıdaki makaleyi okuyarak bu ek iş hakkında bilmeniz gerekenleri öğrenebilirsiniz.

 

Anket doldurarak para kazanmaya nasıl başlanır?

1 – Kişisel e-postanızdan ayrı yeni bir e-posta hesabı açın. Faturalarınızın ve arkadaşlarınızdan gelen e-postaların istenmeyen postalarla ( junk mail ) karışmasını istemezsiniz. Bize bu konuda güvenebilirsiniz en iyisi e-posta hesaplarını ayırmaktır. Size tavsiyemiz gmail kullanmanızdır ama bedava hesap açabileceğiniz başka hizmet sağlayıcılarda vardır.

2 – Strateji geliştirin. Birkaç tane siteye üye olarak hayatınızı idame ettiremezsiniz. Bu işi sadece biraz daha kazanmak için yapıyorsanız tesadüfen bulduğunuz sitelere üye olabilirsiniz. surveysavvy.com ve yourfreesurveys.com en favori sitelerdir. Haftada birkaç kez anket doldurmak istiyorsanız bu sitelere üye olabilirsiniz. Bedava listelerin olduğu siteler de var ancak dikkatli olmalı ve üye olmadan önce internet sitesindeki bilgileri dikkatlice okumalısınız.

20 tane siteye üye olursanız para kazanmaya başlarsınız ancak bu yeterli değildir. İyi ve yinelenen gelir elde etmek istiyorsanız en az 100 tane internet sitesine üye olmanız gerekir. Biraz sabırlı ve organize olmanız gerekecektir. Sonuçları gördüğünüzde buna değeceğini anlayacaksınız.

Sitelerin çoğunda müşteri destek hizmeti vardır böylece aklınıza takılan soruların yanıtlarını alabilirsiniz.

3– Anket sitelerinin çoğu yeni üye olanların profil anketi doldurmasını ister. Para kazanmasınız bile bu anketleri doldurun. Bu sayede nitelikli olduğunuz konularda daha çok anket alırsınız.

4 – Hemen pes etmeyin. İnsanların çoğu birkaç hafta sonra bu işi bırakır. Anket firmalarının size yeteri kadar güvenmesi ve iyi ödemeler yapacakları anketleri göndermeleri için biraz zaman geçmesi gerekir.

5 – Bilgileri doğru ve dürüst şekilde doldurun. Anket siteleri er yada geç niyetinizi anlar. Dürüst olmadığınızı anlarlarsa size anket göndermeyi keserler.

6 – E-postanızı sıklıkla kontrol edin ve anketleri en kısa sürede doldurmaya çalışın. Anketler çoğunlukla hızla tamamlanır.

 

İpuçları ve uyarılar

  • Anketlerden kazanacağınız para konusunda gerçekçi olun. Anket doldurarak zengin olamazsınız.
  • Anket sitesi gibi görünen dolandırıcılara karşı uyanık olun. Anket siteleri kredi kartı numaranızı istemez.

Ek iş yaparak para kazanmak isteyenler sitemizin” ek işler kategorisinden birbirinden güzel ek işlere ulaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.