Az Bütçeyle Cafe Nasıl Açılır?

Küçük bir cafe açarak kendi işinizi kurmayı mı düşünüyorsunuz? Cevabınız evetse sizin için hazırladığımız ipuçlarını okuyarak az bir bütçeyle kendi cafenizi açabilirsiniz. 

 

Cafe nasıl açılır?

1 – Ne tür bir cafe açmak istediğinize karar verin. Bir grup arkadaşın uzun süre takılacağı bir yer mi açmak istiyorsunuz? Müşterilerin sabahları uğrayıp kahve ve belki küçük bir sandviç alabilecekleri bir yer mi açmayı düşünüyorsunuz? Erkeklerin maç izleyebilecekleri bir yer mi olmalı? Bu uzun süreli bir projedir. Hedef kitlenizi ve ne tür bir cafe açmak istediğinizi belirlemeniz maliyetlerinizi azaltacaktır.

2 – Kendinizi cafenizde hayal edin. Ne tür bir cafe açmak istediğinize karar verdikten sonra kendinizi cafenizde müşteri olarak hayal edin. Neler isterdiniz? Ne tür yiyecekler veya içecekler olmalı? Buna karar vermeniz makine miktarınızı azaltacaktır.

3 – Cafenizin büyüklüğüne karar verin. Ne kadar insan ağırlayacaksınız? Buna karar vermeniz dekorasyon türünü, sandalye sayısını, masaları, mutfak araçlarını, cafe büyüklüğünü belirlemenize yardımcı olur. Aynı anda bir sürü müşteriyi idare edemeyeceğinizi düşünüyorsanız küçük başlamak ve güzel bir görüntü yaratmak büyük ve kalitesiz bir görüntü yaratmanızdan iyi olacaktır. Müşteriler cafenizin ne kadar büyük olduğuna bakmazlar. Müşteriler için önemli olan iyi servis ve kendilerini evlerinde gibi hissedebilecekleri hoş ve rahat bir ortamdır.

4 – Yardım isteyin. Ufak bütçeli cafe açarken ihtiyacınız olacak en önemli şeylerden biri yardımdır. Pazarlamadan anlayan birini tanıyorsanız ondan fikirler alın. Bazı fikirler gerçekten etkilidir ve ekonomiktir. Dekorasyon işlerinden hoşlanan birini tanıyorsanız içlerindeki tutkuyu ufak bir bütçeyle cafenize yansıtıp yansıtamayacağını sorun. Size bir sürü bedava fikir verebilir. Zeki ve yaratıcı olun.

5 – Lider olun. Düşünün, hayal edin ve karar verin. Emin olmadığınız hiçbir şey için zaman kaybetmeyin. Aklınızı ve kalbinizi kullanın. İnsanlar kendilerini rahat hissettikleri her yerde oturabilirler.

 

İpuçları

Her iş kurma sürecinde her zaman kendinizi motive edin. Motive olmazsanız cafe açmakta ve işletmekte zorlanabilirsiniz.

Reklam yapın. Cafenizin bilinirliği ve hızlı büyüme kaydetmek için en iyi araç reklam yapmaktır.

 

Uyarılar

Açılış ve kapanış saatleriniz sabit olsun. Bu sayede müşterileriniz ne zaman açılacağınızı ve kapanacağınızı tahmin etmek zorunda kalmaz.

Cafe açarak yeni iş kurmayı düşünenler için cafe açma ipuçlarını, başarılı cafe yönetim stratejilerini ve cafe konseptlerini araştırmaya devam edeceğiz. Sevgi ve para ile kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir