Başarının Formülü Nedir?

İstediğiniz şeyi elde etmek için ne gerekiyorsa yapar mısınız?

Kazananlar oyunun kuralını bilirler ve bir planları vardır. İster yeni bir kariyere başlamak isteyin, ister hayatınızın aşkını bulmak isteyin başarılı insanların ortak özelliklerini de hesaba katın. İşte size kendi başarı formülünüzü oluşturmada yardımcı olacak ipuçları:

 

 Vizyonunuz olsun

Şampiyonlar istediklerini elde ederler çünkü ne istediklerini bilirler. Motive olmalarını sağlayan ve etkili bir biçimde ilerlemelerini sağlayan şey vizyonlarıdır. Zihinlerinde ve kalplerinde görürler, hissederler ve deneyimlerler. Sizin için başarı ne? Nasıl hissettirdiğini ve neye benzediğini bilmeden amacınıza ulaşamazsınız.

 

Strateji geliştirin

Sürekli olarak kazanan insanların net ve mantıklı bir stratejileri vardır. Ne yapmaları gerektiğini ve ne zaman yapmaları gerektiğini bilirler. Rotadan şaşmamak ve bitiş çizgisine yakınlaşmalarını engelleyecek herhangi bir alternatifi engellemek için stratejilerini yazarlar.

 

Tutkunuzu bulun

Tutkusu olan insanlar yaptıkları şey konusunda enerjiktirler. İstediğiniz şey için yaşayın ve nefes alın ve hem yolculuğunuza hem de hedefinize tutkulu bir biçimde yatırım yapın.

 

Gerçeği yaşayın

Sürekli olarak kazanan insanların yaşamlarında inkara, fanteziye veya kurguya yer yoktur. Kendi kendilerini kandırmak yerine kendi kendilerini eleştirirler ve yüksek ancak gerçekçi standartları vardır. Gerçekle ilgilenirler çünkü başka herhangi bir şey vizyonlarını elde edilebilir hale getirmez.

 

Esnek olun

Hayat sadece başarı yolculuğu değildir. En iyi hesaplanmış planların bile bazen değiştirilmesi ve düzenlenmesi gerekir. Girdilere açık olun ve potansiyel olarak uygulanabilir olan alternatifleri dikkate alın. Yanlış yapmaya ve yeniden başlamaya istekli olun.

 

Riskler alın

Sürekli olarak kazanan insanlar konfor bölgelerinden çıkmaya ve yeni şeyler denemeye isteklidirler. Gerekirse daha fazlasına sahip olmak için bilinmeyene dalın ve güvendiğiniz ve aşina olduğunuz durumları arkada bırakın.

 

Güçlü bir çekirdek oluşturun

Etrafınızda başarılı olmanızı isteyen insanlar olsun. Bu kişiler hedefiniz doğrultusunda sizinle birlikte yürüyeceklerdir. Sahip olmadığınız becerilere, yeteneklere ve kabiliyetlere sahip olan insanları seçin. Kazananlar verirler ve diğer insanların çekirdek gruplarından alırlar.

 

Harekete geçin

Yapın! Başarılı olan insanlar sadece oturup yapmak istedikleri şeyi düşünmezler. Sürekli olarak ve daima anlamlı, yönlü ve amacı olan adımlar atarlar. Attıkları her adım kendilerini ileriye götürecek sonuçlar doğurur.

 

Önceliklerinizi belirleyin

Kazananlar zorlukları hiyerarşik bir şekilde yönetirler. Birinci önceliklerinin ilgiye ihtiyacı varsa iki veya üç numaralı önceliklerini erteleyerek zamanlarını yönetirler.

 

Kendinize dikkat edin

Sürekli olarak kazanan insanlar bilinçli olarak kendilerini yönetirler. Hedeflerini gerçekleştirmek için en önemli kaynakları kendileridir. Mental, fiziksel, duygusal ve ruhsal sağlıklarını aktif bir biçimde yönetirler.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir