Bebeklere Özel Akıllı Çoraplar

Yeni iş fikirleri” sitemizin düzenli okuyucuları daha önce kaleme aldığımız oyuncak ayı ve bleepbleeps yazıları hatırlarlar. Bu inovasyon örneklerinde olduğu gibi bebeklerin sağlığını sürekli olarak kontrol etmeye yarayan akıllı çoraplar geliştirildi.

Bu çoraplar bebeklere özel geliştirilmiş olup bebeğin kalp atışlarını, vücut sıcaklığını ve soluk alıp verme düzenini sensörler sayesinde ölçerek elde edilen bilgileri telefonunuza gönderebiliyor. Telefonunuza yüklediğiniz bir uygulama sayesinde an ve an bebeğinizin sağlığındaki değişimleri kontrol altında tutmuş oluyorsunuz. Unutmadan da belirtelim; wireless teknolojisi normal insanlara nazaran bebekler için daha zararlı olduğundan gelişmiş ülkelerde bebeklerin olduğu evlerde kullanımı yasak. Bu sebeple bebeğin gelişimine zararı olmaması açısından bilgi aktarımı için bluetooth bağlantısı kullanılmış. Aşağıdaki video akıllı çorap inovasyonunu bize tanıtıyor:

Akıllı çorapların fiyatına gelince biraz yüksek, 159 dolar civarında. Ancak bebeğiniz için duyduğunuz endişeyi  gidereceğini düşünürsek son derece uygun denebilir. Bu çorap henüz Türkiye’de bulunmuyor. Karlı bir iş kurmak isteyen cesur girişimciler bu akıllı çorabın distribütörlüğünü alarak Türkiye pazarına sokabilir.

Girişimcilik ürünü akıllı çoraplar hakkındaki görüşlerinizi bekliyoruz.

Yorum

Bir Yorum da Sen Bırak
  1. Iş fikri mükemmel görünüyor, ülkemizde refah ve eğitim düzeyinin yükseldiğini de varsayarsak gideri var gîbî ama maliyeti ne olur, tek başına da olmaz gîbî duruyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir