Büyük Başarı Yakalamış 3 İnovasyon Projesi

Şu an bile internet üzerinde milyonlarca proje kitlesel fonlamadan faydalanmaya çalışıyor. Bu yazımızda en olağan dışı, en hırslı ve en heyecan verici yeni kitlesel fonlama projelerini sizler için derledik ve bunların arasında iPhone kapları ve benzeri şeyler olmadığından emin olabilirsiniz. Şunu da bilmekte fayda var, herhangi bir kitlesel fonlama projesi (en iyisi bile) başarısız olabilir, bu yüzden hayalinizdeki ürünü hayata geçirmeden önce ödevinizi iyi çalıştığınızdan emin olun.

 

Cubiio – Pratik Lazer Oyucu

Lazer kesiciler/oyucular kesinlikle atölyenizde bulundurabileceğiniz çok yönlü araçlar arasındadır. Doğru lazer diyotu ile deriye kalıp işlemekten, oldukça keskin hatlarla ahşap kesmeye kadar birçok iş yapabilirsiniz. Çok farklı türdeki materyaller üzerinde çalışabilirler ve çok farklı şekillerde kullanılabilinirler. Ne yazık ki, piyasada acemiler ve sıradan tamirciler için çok fazla ürün bulunmuyor. Eğer lazer kesiciler ile bir şeyler yapmak istiyorsanız, genellikle her türlü karmaşık yazılımı ve kalibrasyon prosedürlerini bilmeniz gerekiyor.

Ancak Cubiio ile bunlara ihtiyacınız yok! Örnek bir inovasyon ürünü olan lazer, kullanımı oldukça kolay olacak şekilde tasarlanmış. Sadece bilgisayarınıza, Mac’inize veya tabletinize Wi-Fi aracılığıyla bağlayın, kesmek/oymak istediğiniz tasarımı seçin ve devam tuşuna basın. Bu kadar basit. Lazer; ahşap, deri, kumaş ve hatta aynalar veya anodize edilmiş alüminyum gibi dünyada bilinen hemen hemen tüm malzemeler üzerinde çalışabiliyor. Cihaz ile bütünleştirilmiş yazılım, hangi resmi veya malzemeyi seçtiğiniz farketmeksizin, fotoğrafları doğrudan malzemelerin üzerine yazmanıza da olanak tanıyor.

 

Modius – Oturduğunuz yerden kilo vermenizi sağlayan kulaklık

Kilo vermek için çalışmak zorunda kalmasaydınız nasıl olurdu? Her gün başınıza birkaç dakika geçirebileceğiniz büyülü bir cihaz olsaydı ve birkaç yüz gram kaybetseydiniz? Oldukça imkansız gibi geliyor değil mi? Aslında her ne kadar mantık sınırlarını aşsa bile bu, tam olarak da Neurovalens Modius cihazının vadettiği şey. Bu cihaz, beyninizi egzersiz yaptığınız konusunda kandıran, iştahınızı azaltan ve parmağınızı bile oynatmadan dilediğiniz kadar kilo vermenize yardımcı olan bir sinir uyarıcı başlıktır.

İlginç cihaz kısaca şu şekilde çalışıyor: Modius, kulaklık gibi takılan ancak kulaklarınızı kapatan herhangi bir parçası olmayan bir başlıktır. Bunun yerine kulaklarınızın hemen üzerinde bulunan ped ve düşük güçlü elektriksel uyarıcılar, hipotalamusu aktive etmek için vestibüler sinirinizi uyarmaktadır. Bu durumda, siz oturup film izlerken bile bedeninizin sizi fiziksel olarak aktif biri sanmasına neden oluyor. Modius tarafından uyarılan sinir, metabolizmanızı harekete geçiriyor ve iştahınızı azaltıp kurabiyelerden uzak durmanızı sağlarken aynı zamanda yağlarınızı yakmaya başlıyor. Bu da, midenizin guruldamasına kulak vermeden, bedeninizdeki yağ oranının giderek azalması anlamına geliyor. SSS bölümünde şirket bunu hiçbir egzersiz veya diyet yapmadan gerçekleşebileceğini ancak eğer her ikisini de uygularsanız, sonuçların daha da iyi olacağını söylüyor. Fakat tek başınıza birkaç çocuğu doyurabilecek kadar yemek yiyorsanız, cihazın etkisi çok fazla fark yaratmayacaktır.

 

Brid – Yeni Jenerasyon Hava Filtreleme Sistemi

Hava filtreleri harikadır. Doğru bir kurulum yapıldığında, bakterileri, alerjenleri, kirliliği ve hatta virüsleri bile filtreleyebilirler. Bu sayede temiz ve arındırılmış havanın akciğerlerinize ulaşmasını sağlarlar. Peki, dezavantajları? Bir süre sonra tıkanma eğilimindedirler ve bu olduğunda, teknik olarak yeni bir filtre almanız gerekir. Eski, tıkanmış filtreler birçok soruna da neden olabilirler: hava kalitesini düşürürler, daha çok enerji yakarlar ve eğer uzun süre göz ardı edilirlerse potansiyel olarak HVAC sistemi sorunlarına neden olurlar. Peki ya filtrelerin değişmesinin gerekmediği ve sürekli olarak bakım ihtiyacı olmayan bir filtreleme sistemi olsaydı?

İşte, tam bu noktada yardımımıza Brid koşuyor. Nano yapılı ve patentli petek şeklindeki seramik filtreler ile Brid hava temizleyicisi, havada bulunan zararlı partikülleri parçalıyor. Üzerinde nano-titanyum parçacıklar olan gözenekli seramik yüzeyi ile, filtre oldukça dayanıklıdır. Her ne kadar diğer filtreleme sistemleri genellikle sahiplerinin ek filtreler almasını gerektirse de, Brid sonsuza dek çalışabilmektedir. Tıkandığında, tek yapmanız gereken ilgili kısmı dışarı çıkarmak, bir musluk altında yıkamak, kurumasını beklemek ve ardından Brid’in içine geri takmaktır. Filtreleri değiştirmenize veya ek ürünler satın almanıza hiç gerek yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.