Çamaşır Makinenizin Yerini Alacak Temizlik Cihazı: Sonic Soak

“Küçük ama Güçlü” Sonic Soak adlı yüksek teknolojili, taşınabilir ve oldukça etkili bu cihaz için kullanılabilecek en iyi tanımlardan biri olabilir. Bu cihaz özellikle sık sık seyahat eden, doğa yürüyüşü yapan ya da kamp kuran insanlar için dizayn edildi.

Sonic Soak mucitleri “cihaz ultrasonik temizleme teknolojisini kullanarak, günlük hayatımızda temizlik ve hijyen konusunda devrim yapmayı amaçlıyor.” sözleriyle hedeflerini anlattı. Cihazın yaydığı ultrasonik dalgalar suyun içinden geçerek kir ve bakterileri mikroskobik seviyede parçalıyor. Aşağıdaki videoyu izleyerek ürünün çalışma sisteminin nasıl olduğunu görebilirsiniz:

Sonic Soak temizlik cihazı tıbbi düzeyde antibakteriyel özellikte paslanmaz çelikten üretildi. Çalıştırıldığında, saniyede 50 bin ses ötesi dalga yayarak mikroskobik düzeyde kabarcıklar oluşturuyor ve bu kabarcıklar sayesinde kir ve bakterileri parçalayarak derinlemesine temizlik sağlıyor. Kıyafetlerin temizliğinde de kullanılabilen Sonic Soak, evlerimizde kullandığımız çamaşır makinesinin yerini alma potansiyeline sahip. Üstelik dantel, ipek, kaşmir vb. malzemelerin ihtiyaç duyduğu hassas yıkama yerine Sonic Soak kullanılması öneriliyor. Cihaz kirli kıyafetler dışında da kullanılabiliyor. Mucitlerine göre Sonic Soak oyuncaklar, biberonlar, değerli takılar, diş fırçaları, jiletler ya da tarım ilacı kalıntısı olan sebze ve meyvelerin temizliğinde de kullanılabiliyor. Hatta su geçirmez tüm elektronik cihazlar da bu cihazın hedefinde bulunuyor.

Sonic Soak temizlik cihazının internet sitesindeki verilere göre; cihaz sıradan bir çamaşır makinesinin 15’te biri kadar enerji, 60’ta biri kadar da su harcıyor. Bu tutumlu temizlik cihazı ayrıca oldukça sessiz çalışıyor.

 

İlginizi çekebilir

Çamaşır Makinesinde Yemek Pişirmek Artık Mümkün!
Başarılı İnovasyon Fikirleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.