Dünyanın En İyi İşverenleri

Dünyanın en iyi ve en çalışılabilir şirketlerini belirlemek üzere geniş çaplı bir araştırmaya girişen ABD kökenli iş dünyası dergisi Fortune, dünya genelindeki pek çok şirketten çalışanın katıldığı bir anket gerçekleştirdi.

Yazımızda söz konusu anket sonuçlarından yararlanarak oluşturulan dünyanın en çalışılabilir 25 şirketine yer vereceğiz. Şirketlere ilişkin temel bilgilerin yanı sıra, şirket çalışanlarının şirketlerine ilişkin yorumlarını da sizlerle paylaşacağız.

Lütfen yazımızı dikkatle takip edin. Kim bilir, belki de hayallerinizdeki işe sandığınız kadar uzak değilsinizdir.

O halde bir an evvel başlayalım.

 

1- Salesforce

Salesforce, dünyanın en iyi CRM – Müşteri İlişkileri Yönetimi yazılımını geliştiren bir bulut bilişim şirketidir.

Merkez: ABD

Sektör: Bilgi Teknolojisi

Çalışan Sayısı: 32.000

Liste Başı Olduğu Ülkeler: Avustralya, Kanada, Fransa, Almanya, Hindistan, İrlanda, Japonya, Singapur, Hollanda, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri

Çalışan Yorumu:

“Sosyal içerikli tüm projelere liderlik etmeye son derece hevesli bir şirketiz. Gönüllülüğü şirket kültürümüzün önemli bir parçası haline getirmeye yetecek denli parlak fikirlerle ve sonu gelmez bir ilham duygusu ile doluyuz. Bu gerçek bizleri en zor zamanlarda dahi ayakta tutuyor.”

 

2-Hilton

Merkez: ABD

Sektör: Konaklama

Çalışan Sayısı: 161.000

Liste Başı Olduğu Ülkeler: Avustralya, Brezilya, Şili, Kolombiya, Çin, Hindistan, İtalya, Suudi Arabistan Krallığı, Meksika, Peru, Hollanda, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri(BAE), İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri

Çalışan Yorumu:

“Konuklarımıza karşı gösterdiğimiz misafirperverliği şekillendirenler aslında bizleriz. Bu son derece dostça bir şirket kültürü oluşturmamızı da sağlıyor. Liderlerimizin hepsi ulaşılabilir/erişilebilir olup her biri ilişki kurabileceğiniz insanlardan oluşuyor. Neredeyse 100 yıllık geçmişe sahip bir şirket olsak da tıpkı sektöre henüz atılmış bir startup şirketi gibi hareket ediyor,  yeni fikirleri ve inovasyonu destekleyip geliştiriyor, parlak fikirlerimizi uygulamaya geçirmek konusunda da en az bu şirketler kadar aceleci ve tutkulu davranıyoruz.”

 

3- Mars Şirketler Grubu

Mars çikolata, sakız ve şeker ürünleri ile tanınan çok uluslu bir şirkettir.

Merkez: ABD

Sektör: İmalat ve Üretim

Çalışan Sayısı: 100.000

Liste Başı Olduğu Ülkeler: Avustralya, Belçika, Brezilya, Orta Amerika ve Karayipler, Danimarka, Finlandiya, Fransa,Çin, Almanya, Yunanistan, İtalya, Japonya, Norveç, Portekiz, Güney Kore, İspanya, Hollanda, İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri

Çalışan Yorumu:

“Eşi benzeri olmayan bir çalışma ortamımız var. Evcil hayvanlarımızı işe getiriyoruz, açık ofis sistemi uyguluyoruz, en önemlisi de buradaki herkes tıpkı ailenizden biri gibi. İstediğimiz gibi gelip gitme özgürlüğümüz var ve her adımımızı didik didik inceleyen veya bizden bekleneni yapmamızı sağlamak adına sürekli bizi kontrol eden hiç kimse yok. Yaptığımız her şeyi tutarlığını ve işlevselliğini ilk günden beri yitirmemiş olan beş ilkeyi(kalite,sorumluluk,işlevsellik,özgürlük ve karşılıklılık ilkeleri) dikkate alarak gerçekleştiriyoruz.  ”

 

4-Intuit Şirketler Grubu

Intuit, işletmeler, muhasebeciler veya bireyler için finansal, muhasebe ve vergi yazılımları geliştiren ve satan bir finansal yazılım şirketidir.

Merkez: ABD

Sektör: Bilgi Teknolojisi

Çalışan Sayısı: 8.781

Liste Başı Olduğu Ülkeler: Avustralya, Kanada, Fransa, Hindistan, Singapur, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri

Çalışan Yorumu:

“Intuit her daim en doğru olan şeyi yapar,asla işine geldiği gibi davranmaz. Böyle bir şirket için çalışıyorsanız, doğru olanı yapmaya dayalı kararlar alırsınız ve yaptığınız şeyin nasıl algılanacağı ya da sorgulanıp sorgulanmayacağı konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Çünkü şirketiniz, müşteriniz, ortaklarınız, hissedarlarınız veya çalışanlarınız için en doğrusu ne ise onu yapmışsınızdır. ”

 

5-Adecco Grubu

Adecco, pek çok ülkede insan kaynakları alanında danışmanlık hizmeti veren sektöründe lider konumda olan küresel bir şirkettir.

Merkez: İsviçre

Sektör: Profesyonel Hizmetler

Çalışan Sayısı: 34.000

Liste Başı Olduğu Ülkeler: Belçika, Kanada, Almanya, İrlanda, İtalya, Lüksemburg, Norveç, İspanya, Hollanda ve Birleşik Krallık

Çalışan Yorumu:

“Günümüz koşulları düşünüldüğünde iş dünyasındaki kadınlar için bir ailenin” parçası olduğunu hissetmek veya en ufak bir şüphe duymaksızın anneliğe kucak açmak son derece zordur-hatta pek nadir görüldüğünü dahi söyleyebiliriz. Ama ben bu şirkette özel hayatım ile profesyonel yaşamımı dengeleyebiliyorum. ”

 

6-DHL

Merkez: Almanya

Sektör: Taşımacılık

Çalışan Sayısı: 98.000

Liste Başı Olduğu ülkeler: Arjantin, Avusturya, Bolivya, Şili, Kosta Rika, Kolombiya, Danimarka, Dominik Cumhuriyeti, Ekvador, El Salvador, Çin, Yunanistan, Guatemala, Honduras, Hindistan, İrlanda, Japonya, Nikaragua, Norveç, Panama, Paraguay, Peru, Singapur, Güney Kore, Sri Lanka, İsviçre, Birleşik Arap Emirlikleri, Uruguay, Venezuela

Çalışan Yorumu:

“Çalışma ortamımız gerçekten harika. Şirketimizde çalışırken rahat hissetmenizin nedenlerinden biri de bu. İş arkadaşlarımızın çoğu birbirleriyle iyi geçinir. Biz bir aileyiz. Ayrıca, çok kültürlü bir şirket olduğumuzdan iş arkadaşlarımızın her biri farklı ülkelerden geliyor. Ben bunu bir zenginlik olarak görüyorum. ”

 

7-Mercado Libre

Mercado Libre, Latin Amerika’nın en popüler e-ticaret sitesi ve şirkettir.

Merkez: Arjantin

Sektör: Bilgi Teknolojisi

Çalışan Sayısı: 6,922

Liste Başı Olduğu Ülkeler: Arjantin, Brezilya, Şili, Kolombiya, Meksika, Uruguay

Çalışan Yorumu:

Kelimenin tam anlamıyla sıra dışı bir şirketiz ve bu özelliğimiz bizi ön plana çıkarıyor. Fiziksel çevremiz ve çalışma ortamımız iş yerimizin dünyanın en çalışılabilir şirketlerinden biri olmamıza katkı sağlıyor. Burada her gün yeni bir şeyler öğreniyor kendine meydan okuyorsun. Özerk çalışıyorsun. Anlayacağınız sayısız avantajımız var. ”

 

8-Cisco

Cisco, çok uluslu bir ağ teknolojileri şirketidir.

Merkez: ABD

Sektör: Bilgi Teknolojisi

Çalışan Sayısı: 72.904

Liste Başı Olduğu Ülkeler: Arjantin, Brezilya, Kosta Rika, Şili, Kolombiya,Çin, İrlanda, İtalya, Japonya, Meksika, Nijerya, Peru, Polonya, Portekiz, Singapur, İspanya, İsviçre, Hollanda, BAE, Amerika Birleşik Devletleri

Çalışan Yorumu:

“Şirketimiz bünyesinde alışılmadık derecede fazla zeki insan var. Güçlü etik değerlere sahibiz – her koşulda gerçeği söylüyoruz, hatta kaybeden biz olsak bile. Müşterilerimiz, ortaklarımız ve hissedarlarımız tam da bunun için bize saygı duyuyorlar. ”

 

9-Daimler Finansal Hizmetler(Mercedes-Benz Finansal Hizmetler)

Daimler Finansal Hizmetler, Daimler şirketinin global finansal hizmetler sağlayıcısıdır. Şirket, Daimler Grubu binek ve ticari araçlarını finanse etmekte, kiralamakta ve sigortalamakta, ticari müşteri filolarını optimize etmekte ve 40’tan fazla ülkede bankacılık ve kredi / banka kartı hizmetleri sunmaktadır.

Merkez: Almanya

Sektör: Finansal Hizmetler ve Sigorta

Çalışan Sayısı: 12.297

Liste Başı Olduğu Ülkeler: Avustralya, Avusturya, Kanada, Fransa, Almanya,Çin, İtalya, Japonya, Meksika, Polonya, Portekiz, Güney Kore, İspanya, Hollanda, Türkiye, İngiltere

Çalışan Yorumu:

“Açık ve şeffaf bir iklimimiz var. Şirket içi iletişim ve katılım seviyemiz son zamanlarda ciddi bir artış gösterdi (belediye binası etkinlikleri, yönetim toplantıları, günlük meclis üyeliği, şirketin başarılarının kutlanması vb.). Şirketimizde fikirlerini ifade etmek isteyen herkes için yer var. Üstelik iyi fikirlere anında sponsor olunuyor ve geliştirilmesi sağlanıyor. Hata yapanlara karşı ise cezai olmayan bir tutum sergileniyor. ”

 

10-SAS Enstitüsü

Açılımı “Statistical Analysis Software”statik yazılım analizi) olan Sas Enstitüsü crm, data mining, vb. konularda piyasanın en yetkin yazılım şirketlerinden biridir.

Merkez: ABD

Sektör: Bilgi Teknolojisi

Çalışan Sayısı: 14,328

Liste Başı Olduğu Ülkeler: Avustralya, Avusturya, Belçika, Fransa, Almanya, Hindistan, İrlanda, İtalya, Japonya, Portekiz, İspanya, İsviçre, Hollanda, İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri

Çalışan Yorumu:

“Şirketimiz içinde kültür yalnızca bir faydalar topluluğu veya bir tesis içi hizmet olarak algılanmaz. Yaptığınız işe-hatta işleyişin en ince ayrıntılarına kadar uzanır. Çünkü burada çalışanlar, benimsenen liderlik anlayışı sayesinde dürüstlüğe, bütünlüğe ve iyi bir ürün yaratmaya büyük bir önem verir üstelik bu özelliklere sahip çalışanlara da içten bir saygı duyulur.Yani şirketim bana hem işimi yapma hem de nasıl yapabileceğimi adım adım keşfetmeme yönelik gerçek bir fırsat da sunuyor. Zamanlamalar gerçekçi, gereksinimler uygun şekilde yönetiliyor ve hatalar doğru şekilde düzeltiliyor. Sonuç olarak üzerinde çalıştığım iş ya da yazılıma ilişkin çalıştığım diğer şirketlere kıyasla çok daha iyi hissediyorum. ”

 

11-Natural Instruments Şirketi

Natural Instruments otomatik test ekipmanları ve yazılımları üreticisi bir şirkettir.

Merkez: ABD

Sektör: İmalat ve Üretim

Çalışan Sayısı: 7.412

Liste Başı Olduğu Ülkeler: Kosta Rika, Çin, İtalya, Meksika, Güney Kore, İngiltere

Çalışan Yorumu:

“İyi bir ürüne ve en iyi bildiğim şeyi yani işimi yapmam için bana sunulmuş gerçek bir fırsata sahibim üstelik bunu nasıl yapabileceğimi de biliyorum. Zamanlamalar gerçekçi, gereksinimler uygun şekilde yönetiliyor ve hatalar doğru şekilde düzeltiliyor. Sonuç olarak, üzerinde çalıştığım yazılım konusunda diğer iş yerlerinde yaşayamayacağım kadar iyi hissediyorum. ”

 

12-Stryker

Stryker bir tıbbi teknoloji firmasıdır.

Merkez: ABD

Sektör: Sağlık

Çalışan Sayısı: 30.808

Liste Başı Olduğu Ülkeler: Avustralya, Brezilya, Kanada, Fransa,Çin, Japonya, Meksika, İspanya, Hollanda, Amerika Birleşik Devletleri

Çalışan Yorumu:

“Şirketimiz olağanüstü yetenekleri bünyesine katma konusunda harika bir iş çıkarıyor. Böylelikle hem çalışanlarının bilgili ve öğrenmeye istekli kimselerden oluştuğundan hem de yaptıkları işten keyif aldıklarından emin oluyor. Sonuç olarak ben de dahil tüm çalışanlar çalışma arkadaşlarımıza sonsuz bir güven duyuyoruz ve kurumumuzun başarılı olması için bu güvenin ne denli büyük bir önem arz ettiğinin farkındayız.”

 

13-SAP SE

SAP SE, Avrupa’nın en büyük yazılım şirketidir.

Merkez: Almanya

Sektör: Bilgi Teknolojisi

Çalışan Sayısı: 93.000

Liste Başı Olduğu Ülkeler: Sırada olduğu ülkeler: Arjantin, Brezilya, Kanada, Şili, Kolombiya,Çin, Hindistan, Japonya, Peru, Singapur, İsviçre, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri

Çalışan Yorumu:

“Görevimin gerektirdiği sorumluluğu layıkıyla üstlendiğimi ve son derece iyi bir iş çıkardığımı düşünüyorum. Bu şirket çok büyük olsa da, çalışanlarına aldırış etmeyen bir şirketteymiş gibi hissetmiyorum. Şirketime pek çok yönden katkıda bulunabileceğimi hissediyorum ve hangi rolde olursam olayım şirketi ilerletmeye yardımcı olma konusunda teşvik ediliyorum. ”

 

14- Hyatt Oteller Şirketi

Merkez: Amerika Birleşik Devletleri

Sektör: Konaklama

Çalışan Sayısı: 110.000+

Liste Başı Olduğu Ülkeler: Brezilya, Fransa,Çin, Almanya, Hindistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri

Çalışan Yorumu:

“Hyatt, çalışmak için harika bir yer çünkü şirketimiz personelini yalnızca bir çalışan olarak değil insan olarak görüyor ve tüm personeline saygı duyuyor. Burası özgün iş anlayışına sahip olan bir şirket.Herkesin elinden gelenin en iyisini yapmasını ancak bunu gerçekleştirirken asla kendileri olmaktan vazgeçmemesini istiyor ve çalışanları tam da bu noktada motive ediyorlar.

 

15- Cadence Design Systems

Cadens Design, çok uluslu bir elektronik tasarım otomasyon yazılımı ve mühendislik hizmetleri şirketidir.

Merkez: Amerika Birleşik Devletler

Sektör: Bilgi Teknolojisi

Çalışan Sayısı: 7.250

Liste Başı Olduğu Ülkeler: Kanada, Fransa, Almanya,Çin, Hindistan, İrlanda, İtalya, Polonya, Güney Kore, İngiltere, ABD

Çalışan Yorumu:

“Cadence’de çalışan herkese eşit fırsatların verildiğine inanıyorum. Çok uluslu bir şirketiz ve her daim işi en iyi yapabilecek kişileri arıyoruz. Hem ürünlerimiz hem de topluma yönelik bireysel katkılarımız ile dünyada fark yarattığımıza inandığım için şirketimle gurur duyuyorum. ”

 

16- AbbVie

AbbVie,2013 yılında kurulmuş,halka açık bir biyofarma şirketidir.

Merkez: Amerika Birleşik Devletleri

Sektör: Biyoteknoloji ve Eczacılık

Çalışan Sayısı: 30.000

Liste Başı Olduğu Ülkeler: Arjantin, Avusturya, Avustralya, Belçika, Brezilya, Kanada, Kolombiya, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Yunanistan, İrlanda, İtalya, Japonya, Suudi Arabistan Krallığı, Norveç, Portekiz, Güney Kore, İspanya, İsveç, Singapur, İsviçre, Türkiye, Hollanda, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri

Çalışan Yorumu:

“Burada, çalışanlara karşı sonsuz bir güven duyulur, bu nedenle çok daha özgürce ve yüksek bir motivasyon ve verimlilikte çalışabilirsiniz. Stratejik gereksinimlerimiz nettir. Herkes bir aradadır – tıpkı bir aile gibi. AbbVie’de çalışmaktan zevk alacaksınız.Çünkü burası her şeyiyle harika bir iş yeri! ”

 

17-American Express

Merkez: Amerika Birleşik Devletler

Sektör: Finansal Hizmetler

Çalışan Sayısı: 55.809

Liste Başı Olduğu Ülkeler: Hindistan, İtalya, Japonya, Meksika, İspanya, Amerika Birleşik Devletleri

Çalışan Yorumu:

“Meritokrasi yani yeteneğe göre insan atama üzerine kurulu sistem. Ben bu anlayışın yaşayan bir örneğiyim, bana yeteneklerimi göstermem için pek çok fırsat sunuldu ve şirketim yeteneklerime her daim güvendi. Burası herkesin cinsiyetten bağımsız olarak veya kişisel hayatlarından vazgeçmeksizin sağlam bir kariyer rotası çizip bu rotayı tamamlama şansına sahip olduğu bir şirkettir. ”

 

18- SC Johnson

SC Johnson, dünyaca ünlü bir temizlik ve cilt bakım ürünleri üreticisi ve satıcısıdır.

Merkez: Amerika Birleşik Devletleri

Sektör: İmalat ve Üretim

Çalışan Sayısı: 13.000

Liste Başı Olduğu Ülkeler: Arjantin, Avustralya, Brezilya, Kanada, Orta Amerika ve Karayipler, Almanya, Yunanistan, Hindistan, İtalya, Meksika, Nijerya, Güney Kore, İsviçre, Türkiye, İngiltere, Venezuela

Çalışan Yorumu:

“Şirket ortamımız bir aileden farksız ve şirketimiz çalışanlarının tüm ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor. İşe başlangıç ​​ve bitiş zamanları önceden belirlenmiş değil ve şirket çalışanların iş dışındaki hayatları konusunda da olabildiğince esnek davranıyor Anlayacağınız şirketimin kendine has, sıcak bir havası var ve her sabah buraya gelmek beni son derece mutlu ediyor. ”

 

19- EY

EY, yani Ernst & Young dünya çapında yaklaşık olarak 140 ülkede faaliyet gösteren uluslararası bir denetim ve danışmanlık hizmetleri firmasıdır.

Merkez: İngiltere

Sektör: Profesyonel Hizmetler

Çalışan Sayısı: 261,559

Liste Başı Olduğu Ülkeler: Avusturya, Belçika, Kanada, Orta Amerika ve Karayipler,Çin, Hindistan, Meksika, Paraguay, Polonya, İngiltere, ABD, Venezuela

Çalışan Yorumu:

“EY’de çeşitlilik ve kapsayıcılık gelişigüzel bir söylem değil bir gerçekliktir ve her seviyede düzenli olarak işletilmektedir. Şirketimiz, çeşitlilik arz eden ve kapsayıcı ekiplerin çalışma dünyasını çok daha iyi hale getirdiğine inanır. 2015’teki Uluslararası Stajyer Liderlik Konferansı’na farklı kökenlerden pek çok insan katılmıştı. Ben 40 yaşında bir çalışan olarak oradaki en yaşlı kişi olacağını düşünmüştüm. Ancak, benden iki yaş büyük olan bir başka stajyerle tanıştım! ”

 

20-Admiral Group Şirketleri

Admiral Group, bir motor sigorta şirketidir.

Merkez: İngiltere

Sektör: Finansal Hizmetler ve Sigorta

Çalışan Sayısı: 9.406

Liste Başı Olduğu Ülkeler: Kanada, Fransa, Hindistan, İtalya, İspanya, Birleşik Krallık

Çalışan Yorumu:

“Fikir ya da görüşlerimiz memnuniyetle karşılanır ve burada her daim bir mutluluk ortamında (partiler, oyunlar, şakalar, müzik, yemek, oyun odaları, dış mekan etkinlikleri vb.) çalışırsınız. Burada olmanın ne denli büyük bir şans olduğunu ancak başka bir şirkette-yani çok daha sıkıcı bir iş ortamında- çalışanlar anlayabilir.”

 

21-3M

3M Şirketi Post-it® Not Kağıtları, Scotch® Bantları, Scotch-Brite® Temizlik gibi gündelik hayatı kolaylaştırıcı ürünlerin de dahil olduğu bir konglomerattır. (Konglomeratın özelliği birden fazla ve farklı iş kollarında ticaret yapan kuruluşların genel bir ticari isim altında toplanmasıdır.)

Merkez: Amerika Birleşik Devletleri

Sektör: İmalat ve Üretim

Çalışan Sayısı: 91,584

Liste Başı Olduğu Ülkeler: Bolivya, Brezilya, Kanada, Kosta Rika, Yunanistan, Meksika, Polonya, Portekiz, Panama, İspanya, Türkiye

Çalışan Yorumu:

“Şirketim her gün başarılı liderler ve iş arkadaşları ile çalışma fırsatının yanı sıra, küresel bir organizasyonun parçası olmak profesyonel anlamda gelişmek ve kariyer basamaklarını tırmanmak için harika fırsatlar sunuyor.”

 

22-Belcorp

Belcorp kozmetik ve kişisel bakım ürünleri üretimi yapan bir şirkettir.

Merkez: Peru

Sektör: Sağlık

Çalışan Sayısı: 7.500

Liste Başı Olduğu Ülkeler: Bolivya, Kosta Rika, Şili, Kolombiya, Ekvador, El Salvador, Guatemala, Peru

Çalışan Yorumu:

“Çalışma ortamımız benzersiz, başka firmalarda çalışma fırsatım da oldu ancak Belcorp’da sağlıklı çalışma ortamları yaratma, işbirlikçi bir yaklaşım benimseme, dinamik olma ve tıpkı bir aileninki kadar güçlü bir sosyal ilişki temeli oluşturma adına üstün bir çaba harcanıyor”.

 

23-Adobe

Merkez: Amerika Birleşik Devletleri

Sektör: Bilgi Teknolojisi

Çalışan Sayısı: 19.000

Liste Başı Olduğu Ülkeler: Avustralya, Almanya, Hindistan, Japonya, İngiltere, ABD

Çalışan Yorumu:

“Şirketimi seviyorum! Ben yeniliği destekleyen ve değişimden korkmayan bir bölümde çalışıyorum. Bu işimi eğlenceli ve ilginç kılıyor çünkü sorumluluklarımı yerine getirmenin yeni yollarını keşfedebileceğimi hissediyorum. Yönetim kadromuz bir harika çünkü her daim herkesin fikirlerini dinliyor ve bu fikirler üzerine kafa yoruyorlar.

 

24- Natura

Natura bir kişisel bakım ve kozmetik firmasıdır.

Merkez: Brezilya

Sektör: İmalat ve Üretim

Çalışan Sayısı: 6,329

Liste Başı Olduğu Ülkeler: Arjantin, Brezilya, Şili, Kolombiya, Meksika, Peru

Çalışan Yorumu:

“Şirketimin özel hayatım ile iş hayatım arasındaki dengeyi kurmak ve profesyonel anlamdaki gelişimimi sürekli kılmak adına harcadığı çaba beni kendimi her gün daha çok geliştirmem konusunda teşvik ediyor.”

 

25-Scotiabank

Merkez: Kanada

Sektör: Finansal Hizmetler ve Sigorta

Çalışan Sayısı: 82,259

Zirvede olduğu ülkeler: Şili, Kosta Rika, El Salvador, Meksika, Peru, Panama, Dominik Cumhuriyeti

Çalışan Yorumu:

“Şüpheniz olmasın, Scotiabank aileniz gibi olabilir, şirketimiz bünyesinde çalışmak büyük bir zevktir. İşimi seviyorum ve hepsinden de önemlisi daha iyi bir yönetim anlayışı geliştirmem konusunda bana yardımcı olacak, deneyimlerini benimle paylaşacak, çeşitli projeler yapmama müsaade edecek ve beni her daim destekleyecek yöneticilere sahibim.”

 

İlginizi çekebilir

Çalışılabilecek En İyi 10 Şirket
Yurtdışında Çalışmak İçin En İyi Ülkeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.