Ekrandaki Görüntüyü Karartan Gözlükler: IRL Glasses

Gün geçmiyor ki hayatımıza değer katan yeni bir iş fikri daha hayata geçirilmesin.

Yönetmen John Carpenter’ın 1988 yapımı kült filmi “Tey Live”deki reklam engelleyen gözlüklerden esinlenen IRL gözlükleri, herhangi bir LCD ya da LED ekrandaki görüntüyü karartmayı garanti ediyor.

Gözlükler bu görevi yatay polarize lensler kullanarak yerine getiriyor. Polarize lensleri 90 derece yatırarak bu tür ekranlardan gelen ışığı engelleyen gözlükler, ekranları kapalı gibi göstermeyi başarıyor. Halihazırda birçok ekranda işe yarayan bu yöntem, yeni nesil OLED ekranlar ve dijital reklam panolarında halen işlevsiz vaziyette. Fakat ileride bu soruna da bir çözüm bulunabilir.

2017 yılında şimdiki ürün şefi olan arkadaşı Scott tarafından dillendirilen bu fikir, üretici firmanın kurucusu Ivan Cash tarafından ciddiye alındı. Cash, IRL adlı grubun teknolojinin insanlar tarafından kontrol edilmesi gerektiği, aksinin yanlış olduğu fikri üzerine düşünerek, bu iki fikri sentezlemeye karar verdi ve ekran görntülerini engelleyen gözlük için kolları sıvadı. Bir yılın sonunda ise, ürün görücüye çıktı.

Zekice bir iş fikri olan gözlük hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki tanıtım videosunu mutlaka izleyin:

 

İlginizi çekebilir

Aile İçi İletişim Problemine Harika Bir Çözüm!
Gözlük Sektörü İş Fikirleri

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir