Fark Yaratacak İş Fikirleri

Hangi iş fikirlerinin fark yaratıp başarılı olacağı konusunda aklınızda soru işaretleri varsa size iyi bir haberimiz var. Açık bir şekilde epeyce bir fikir bulunuyor. Peki, niçin insanlar bunların üzerine hemen atlamıyor? Birazdan göreceğiniz gibi bu iş fikirleri kazançlı oldukları kadar da zordurlar. Ama imkânsız değiller.

Yeni İş Fikirleri ailesi olarak bu tür fikirlerin bir listesini sizler için derledik:

 

1- Enerji

gunes-enerjisi-sirketi-nasil-acilir

Düşük maliyetli enerji doğrudan yaşam kalitesini arttırmaktadır. Genel olarak konuşmak gerekirse, mevcut enerji kaynaklarından daha ucuza üretebileceğiniz herhangi bir enerji türü yeni bir çığır açacaktır. Aynı şey yeni kaynaklardan enerjiyi çıkarmak için de geçerlidir. Yeni enerji kaynakları: solar, rüzgâr, etanol biyoyakıtlar, Jatropha,  jeotermal, hidrojen, toryum, vb.

İlginizi çekebilir: Enerji Sektörü İş Fikirleri

 

2- Robotlar

robot

Robotlar zaten üretim ve askeri alanda hâlihazırda kullanılmaktadır. Ancak çok az tüketici robotu bulunmaktadır. Daha önce sizlere dünyanın ilk aile robotu olan Jibo‘dan bahsetmiştik. Bu tarz robotlar gelecekte çok daha fazla görmeye başlayacağız.

İlginizi çekebilir: Robotlarla İlgili İş Fikirleri

 

3- Biyoteknoloji

doga-bilimleri

Biyoteknolojinin bizi hastalıklara karşı dirençli ve sonsuza dek genç yapma sözü artık neredeyse gerçekleşebilecek gibi görünüyor. İnsan Genomu projesi tamamlandı. Artık her şey genlerle nasıl oynayabileceğimizi bulmaya kaldı.

 

4- Sağlık

saglik-sektoru-is

Türkiye’de sağlık çok pahalı. Ve olması gerektiği gibi de yeterince etkili değil. Sağlık sektörü bünyesinde birçok kazançlı iş fikri barındırmakta. Örneğin, ilaçlar daha hızlı geliştirilmeli ve daha ucuz olmalıdır. Önleyici ilaçlar ve insan sağlığının kalitesini arttıran ilaçlar, fon bulma konusunda hiçbir sorun yaşamayacaktır.

İlginizi çekebilir: Sağlık Sektörü İş Fikirleri

 

5- Gıda ve Su

gida-sektoru-is-fikirleri

Dünya nüfusu arttığı için yeni gıda ve su krizi kaçınılmazdır. Yeni gıda kaynakları keşfeden veya mevcut olanları optimize eden yeni bir işletme milyonlarca hayatı kurtarabilir. Aynı şey su için de geçerlidir. Deniz suyunun tuzdan arındırılarak ticari olarak uygulanabilmesi bir atılım olacaktır.

 

6- Eğitim

egitim-sektoru-yenilik

Doğru disiplinleri ve doğru öğretmenleri öğrencilerle buluşturmak dünya nüfusunu daha akıllı yapacaktır. Her ne kadar tüm iyi öğretmenlere fiziksel olarak ulaşamıyor olsanız bile onları internet aracılığıyla ve hatta birebir eğitim aracılığıyla ulaşılabilinir kılabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Eğtim Sektöründeki İş Fikirleri

 

7- İnternet Altyapısı

nesnelerin-interneti

İnternet günümüzde hala bilgisayar korsanları için savunmasızdır. Sunucuları güvende tutacak, güvenliği arttıracak ve büyük miktarlarda bilgiyi depolamak için daha iyi yollar bulmak harika bir iş fikridir.

 

8- Hükümet

buyuk-is-kurmak

Devlet çok büyük bir müşteridir. Onun yazılımları rutin olarak eskir veya sadece kötü olarak tasarlanırlar. İyi bir işletmenin verimliliği ile daha iyi yapılabilinir. Bu alanda işletmeler için birçok iş fırsatı vardır.

 

9-Sanal Gerçeklik ve Arıtılmış Gerçeklik

sanal-gerçeklik

Burada gibi görünüyor ama burada değil. SG ve AG, birçok insan tarafından günlük ürün olarak kullanılmayacak kadar korkutucular. Bunları pratik bir şekilde “korkutucu olmayacak” bir şekle sokabilmek oldukça büyük bir yenilik olacaktır.

İlginizi çekebilir: Sanal Gerçeklikle İlgili İş Fikirleri

 

10- Ulaşım

elektrikli-bisiklet

Kimse seyahat etmeyi çok sevmez. Bununla birlikte emlak piyasası seyahat etmenin bir sonraki kuşakta da pek tercih edilmeyeceğini gösteriyor. Yapabileceğimiz şey ise seyahat etmeyi daha uygun bir hale getirmektir. Temiz enerji ile çalışan küçük kişisel araçlar anahtar olabilir.

 

11- Bir Milyon İş

is-fikirleri-2016

Birçok iş alanı kaçınılmaz bir biçimde gelecek yıllarda robotlara ve bilgisayarlara geçecektir. Bu, insanların işsiz kalacağı anlamına gelmez. İnsanlar yeni iş alanlarında çalışmaya başlayacaklar. Ama birilerinin onları gelecekteki meslekleri için eğitmesi ve birilerinin de robotları inşa etmesi gerekiyor.

İlginizi çekebilir: Geleceğin Çılgın Meslekleri

 

12- Hollywood 2.0

YouTube-zengin-olmak

Yeni yetenekler artık ajanslar tarafından keşfedilmiyor. YouTube kullanıcıları doğrudan sevdikleri kişileri seçebiliyorlar. Ve bu ünlüler onlarla doğrudan bir biçimde iletişime geçebiliyorlar. Bir işletme insanlara YouTube üzerinden yetenekleri keşfetmesine yardımcı olabilir.

İlginizi çekebilir: Yotube’dan Nasıl Para Kazanılır?

 

13- Gelişen Ülkeler

kargo-sirketi

Birçok hizmet ve ürün gelişen ülkelerde talep azlığından ötürü değil, kötü ulaşım standartlarından ötürü mevcut değildir. Uluslararası ulaşımı, ithalatı vb. şeyleri optimize eden bir işletme oldukça kazançlı olacaktır.

 

14- Kurumsal Yazılım

yazilim-firmasi

Büyük firmalar tarafından kullanılan yazılımlar bir süre için tüketici pazarının gerisinde kalmıştır. Zaman, bunu değiştirme zamanıdır.

 

15- Telekomünikasyon

buyuk-veriyi-ise-donusturmek

Skype ve WhatsApp haricinde uzak mesafeden nasıl konuştuğumuz ile ilgili herhangi bir atılım henüz bulunmuyor. İletişim geniş bandın daha etkin kullanımı ile daha hızlı ve basit olabilir.

 

İlginizi çekebilir

Geleceğin En İyi İş Fikirleri
Gelecekte Para Kazandıracak İşler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.