Giyim Mağazası Açmak İçin İpuçları

Küçük işletme sahipleri için yeni bir giyim mağazası açmak olukça streslidir. Satışa sunduğunuz markalarınızın dikkat çekmesi,  mağazanızın yeri ve yaya trafiği başarılı olup olamayacağınızı belirler. Giyim mağazanızı açmadan önce başarılı bir fiyat politikası geliştirebilmek için rakipleriniz hakkında araştırma yapın ve müşterileri dükkânınıza çekecek olan kıyafetleri mağazanıza depolayın.

 

Finansman

Giyim mağazanızı açmadan önce bir iş planı hazırlayın. Bu plan ayrıca bankalar içinde gerekli olacaktır. İş planınız ne kadar paraya ihtiyacınızın olduğunu ve banka kredilerini geri ödemek için ne tür plan yaptığınızı içermelidir. Eğer yeni bir giyim mağazası açıyorsanız ve küçük işletme kredisine ihtiyacınız varsa teminat göstermeniz gerekebilir. Eğer kanıtlanmış bir başarı geçmişiniz varsa banka sizin için kredi ayarlamaları yapabilir.

 

Mağaza Yeri

Giyim mağazanızın başarısında konumunuzun büyük önemi vardır. Ürünlerinizi sergilemek için askıları ve rafları yerleştirebileceğiniz büyük bir alana ihtiyacınız olacaktır. Yürüme alanını mümkün olduğu kadar geniş tutun. Envanterinizi yerleştirebilmek için ortalama 200-700 metrekarelik bir alana ihtiyacınız olacaktır. Perakende işindeki en büyük risklerden biri budur bu nedenle bir yer satın almaktansa bir yer kiralayın.

 

Niş Pazar

Giyim mağazanızda dar bir pazara hitap ederek niş ürünler satabilirsiniz. “Entrepreneur” dergisine göre belli türde veya markalarda uzmanlaşan giyim mağazaları başarılı oluyorlar. Plaj giysileri, bebek kıyafetleri, abiye kıyafetler veya spor kıyafetler yoğunlaşabileceğiniz fikrilerdendir. Markası duyulmamış basit giysi parçaları kitleleri etkilemez hele ki bu sektörde köklü bir sürü firma varken. Moda bloglarını ve ticari yayınları okuyarak ve satıcıların etkinliklerine katılarak son moda trendlerini yakından takip etmelisiniz.

 

Pazarlama

Giyim mağazanızı açarken işletmenizle ilgili heyecan yaratın. Gazeteler, dergiler ve radyolar aracılığıyla reklamlar verin. Mağazanız hakkında detaylı bilgiler verdiğiniz ve mağazanızı diğerlerinden ayıran özelliklerinizi belirttiğiniz bir basın bülteni hazırlayın ve bunu yayın müdürlerine ilgili yerlere gönderin. İndirimli satışların, yiyeceklerin, içeceklerin ve eğlencenin olduğu bir açılış planlayın.

Borsa Nasıl Oynanır?

İş Fikirleri

Evde Para Kazanma Yolları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir