Hayvan figürlü aksesuar ve takı işi yaparak para kazanmak

Evde iş yaparak para kazanmak isteyenlere özel iş imkanlarını ve karlı ek gelir fırsatlarını araştırmaya devam ediyoruz. Hayvan figürlü takılar ve aksesuarlar satmak eğlenceli, karlı ve ilginç bir iş imkanıdır. Bu tür takılara olan talep gün geçtikçe artmaktadır. Evinizden yapabileceğiniz bu işe girdiğiniz takdirde iyi kazanç elde edebilirsiniz. Bununla birlikte tıpkı diğer evde iş imkanlarında olduğu gibi akıllı olmak, araştırma yapmak ve doğru kararlar vermek gerekiyor.

Başlangıç yatırımları zorlu gibi görünse de işin nasıl yapıldığını öğrendikten sonra her şeyin kolaylaşacağını göreceksiniz.

Evden yürütebileceğiniz bu takı işine nasıl başlayacağınızı öğrenmek için yazımızı sonuna kadar okumanızı öneririz.

 

Yaptığınız işi bilin:

Neden bu ürünler revaçta? Bunun nedeni her hayvanın kendine özgü bir kişiliğinin ve tutumunun olmasıdır ve insanlarında hayvan şekillerini kullanarak kendi kişiliklerini göstermekten hoşlanmasıdır.

Örneğin köpekleri ele alalım. Köpekler size neyi hatırlatır? Köpekler sadık ve cana yakın hayvanlardır. Bir kişi sadık ve cana yakın olduğunu göstermek isterse köpek şeklindeki takılardan kullanır. Aynı şekilde kedi figürlü takılar zarafet ve parlaklığı vurgularken kurt veya kaplan gücü ve saldırganlığı gösterir. Hayvan figürlü takı ve aksesuar işine girmeden önce müşterilerin talep ve isteklerini araştırmanız ve hayvan sembolizmini öğrenmeniz gerekir.

 

Hedef pazar:

Ev tabanlı hayvan figürlü takı ve aksesuar işine başlarken öncelikle hedef pazarınızı belirlemeniz gerekir. Hangi hayvan motiflerini stoklayacaksınız? Örneğin çocuklar veya genç kadınlar için bir dükkan açmayı düşünüyorsanız kedili takılar ve aksesuarlar satmanız akıllıca olacaktır. Çocuklar kedileri sever ve genç kadınlar da kedilerin pürüzsüz ve seksi görüntüsüne bayılır. Diğer taraftan erkek müşterilere hedeflemek istiyorsanız aslan, kaplan, boğa ve gergedan gibi güven ve erkek gücünü simgeleyen hayvan motiflerine odaklanabilirsiniz.

İnternet tabanlı bir iş kurmayı düşünüyorsanız her ürün çeşidinden stoklayabilirsiniz. İnsanların hayvan figürlü takılar almasının ve takmasının farklı nedenleri vardır ve sizin de bu nedenleri anlamanız gerekir. Bazıları burcunun simgesini takmak ister. Bu nedenle balık burcu için balık motifli koç burcu için koyun motifli ve aslan burcu için aslan motifli takılar stoklamanız gerekir. Bazıları da hayvanların korunmasıyla ilgili farkındalık yaratmak ister. Bu kişiler içinde panda veya Afrika çitaları gibi soyu tükenmekte olan hayvan motiflerinden stoklamanız gerekir. Bazı motifler de parlak görüntüleriyle çekici gelir. Bu nedenle papağanları unutmayın.

 

Gerekli ekipmanlar ve başarı ipuçları:

Daha ilk baştan ne tür bir iş yapmak istediğinize karar vermelisiniz. Sanata yatkınlığınız ve gerekli becerileriniz varsa ürünlerinizi kendiniz yapabilirsiniz. Para maliyeti açısından en ucuz seçenek bu olsa da zaman veya işgücü açısından değildir. Şekil verme araçlarına, hayvan şekilli dökümlere ve ısıtma aletlerine ihtiyacınız olacaktır.

Bazıları nihai malları toptan fiyattan alıp perakende satacakları bir iş modelini tercih eder. Bu yol küçük ölçekli girişimler için oldukça uygundur. Üreticiyle doğrudan temas kurarak malları ithal etmekte en karlı yaklaşımdır. Bu yöntem daha karlı olsa da bu işe ilk kez girenler için pek uygun değildir çünkü yasal güçlükler ve gümrük vergileri vardır. Yeni başlayanların kullanabileceği bir diğer yolda affiliate yani satış ortağı olmaktır. Bu hem deneyim ve finans açısından en düşük maliyetli yaklaşımdır.

 

Tahmini başlangıç maliyetleri ve finans kaynakları:

Doğru planladığınız takdirde hayvanlı figürlü takı işine girmek düşük maliyetlidir. İlk başta gelişmiş ekipmanlara ihtiyaç duymayacağınız için işinizi kendiniz kurabilirsiniz. Takıları kendiniz yapacak olsanız bile bağlantılı malzeme maliyeti minimal olacaktır.

evde-taki-isi

Gelir potansiyeli:

Hayvan figürlü takı ve aksesuarlara olan talep dünya çapında yükselişe geçtiğinden büyük bir kar potansiyeliniz olacaktır. Fiyatlarınız makul ve takılarınızda çekici olursa kar etmemeniz için hiçbir neden yoktur.

 

Reklam, pazarlama yöntemleri ve ipuçları:

Küçük bir araştırma yaparsanız ürünlerinizi satmak sizin için hiçte zor olmaz. Festivaller, elişi sergileri, fuarlar ve diğer halk etkinlikleri pazarı test etmek için iyi bir başlangıç noktasıdır. Hangi etkinliklerin ne tür kalabalığı etkilediği ile ilgili bilgi toplayın ve ürün yelpazenizi ona göre biçimlendirin. Bu işe ilk kez girecek olanlar deneyim kazanana kadar düşük maliyetli stantlarla idare edebilir.

Ayrıca ürünlerinizi ev partilerinde de satmayı deneyebilirsiniz. Bu sayede kalite ve kabul açısından nabız yoklamış olursunuz. Sahibinden veya gittigidiyor gibi internet sitelerinden satış yapmak veya açık arttırmalara katılmakta ucuz seçenekler arasındadır. Hayvan figürlü takı ve aksesuar işiniz için bir internet sitesi açmak; alan adı ( domain name ) kirası, barındırma hizmeti ( hosting ) ücretleri ve arama motoru optimizasyonu ( SEO ) maliyetleri gibi masrafları kapsayacağından daha masraflı olacaktır. Bu nedenle ilk etapta düşük masraflı yöntemleri kullanmanız size avantaj sağlayacaktır.

Evde iş yaparak para kazanmak istiyorum diyenlere özel evde iş imkanlarını ve para kazanma yollarını araştırmaya devam edeceğiz. Sevgi ve para ile kalın.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir