Japon Firması Havada Asılı Duran Bitkiler Satacak!

En ilginç ve en yaratıcı iş fikirlerinin Japonlardan çıktığını daha önce sizlere bahsetmiştik. İşte sizlere bunun somut bir kanıtı daha: Bonsai (küçük saksılarda minyatür ağaç büyütme sanatı) başlı başına oldukça havalı ancak bir Japon firması bunu “Air Bonsai” ile bir sonraki seviyeye taşımaya karar vermiş. Firmanın Air Bonsai adlı ürünü minyatür ağaçları saksılarından birkaç santim havada tutarak, kendi etrafından döndürüyor.

İnovatif iş fikrini geliştiren Hoshinchu şirketi evrenin elementlerini minyatür bitkilere dâhil etmek istemiş. Firmanın ürünü kendi deyimleri ile iki ana bileşenden oluşmaktadır; “küçük yıldız” ve “enerji üssü”.

Küçük yıldız olarak adlandırdıkları havada asılı duran yosundan yapılmış bir top olup içine dilediğiniz bir bonsai bitkisini ekebiliyorsunuz. Bunun aynı zamanda adaptör ile çalışan bir dönme mekanizması da bulunuyor. Enerji üssü ise geleneksel Japon porselen sanatının ürünü olan Imari’den yapılmıştır. Bitkinin havada asılı kalmasını sağlayan bir manyetik enerji sağlıyor. OM/ONE hoparlörlerde kullanılana benzer bir sistem kullanılmış.

Yeni Bonsai Bitkileri

Şirket Kickstarter sitesinde iş fikrini hayata geçirmek için fon toplamaya başladı ve 33 gün içerisinde 80 bin dolar toplamayı hedeflerken sadece birkaç gün içinde 400 bin dolar toplamayı başardı.

Japon Bonsai Ağaçları

Air Bonsai ürünü Ağustos ayında piyasaya sürülecek ancak şirket bazı belirli bitkileri ihraç etmek için bir engel ile karşılaştı. Bu problemin çözümü için ise Hoshinchu firması tüm dünyadan bitki yetiştiricileri ile iletişime geçerek müşterilere tüm bitki seçeneklerini sağlamaya çalışıyor.

Havada Duran Ağaçlar

Eğer kendinize veya sevdiğiniz birine gerçek bir hediye almak istiyorsanız havada asılı duran ve dönen bir bitkiden daha iyisini bulamayacağınız kesin gibi görünüyor.

Yaratıcı iş fikri hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki tanıtım videosunu izleyebilirsiniz:

Firma Türkiye’den de ürünlerini satacak distribütörler aramakta. Siz de bu yaratıcı iş fikriyle ilgileniyorsanız bizimle iletişime geçebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir

En Yaratıcı İş Fikirleri
İlginç İş Fikirleri

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir