Kişisel Güneş Şemsiyesi: Shader

Köpekler için güneş gözlüğünün çoktan icat edildiği bir dünyada bir kişiyi artık bu gezegene getirilebilecek iyi bir şey kalmadığını düşünmesinden ötürü suçlayamayız. Daha temiz su kaynakları, küresel ısınma karşıtı bir plan ve daha yüksek IQ’lu siyasetçiler hariç insanlığın ihtiyaç duyduğu fakat sahip olmadığı ne kaldı? İşte karşınızda Shader!

Kişisel güneş koruması sağlayacak, kompakt, taşınabilir bir şemsiye olarak tanımlanan Shader, Adelaide, Güney Avustralya merkezli HGT Innovations ekibi tarafından geliştirildi. Dünyanın en sıcak ve kurak kıtasında tasarlanan güneş şemsiyesi sayesinde, başınızı tişörtle örttüğünüz veya kollarınızla suratınızı kapatıp güneşten korunmayı denediğiniz günler geçmişte kalacak.

Fakat Shader gölge oluşturmaktan çok daha fazlasını yapıyor. Yüzünüzü güneşten koruyacak olmasının yanı sıra, aletin ilave özellikleri onu, içine kafanızı sokabileceğiniz sıradan bir şemsiye olmaktan ayrı kılıyor. Gölgeliğin içinde içecek tutucular, telefon şarj edici bir solar panel, iki USB girişi ve çıkarılabilir bir yastık bulunuyor! Bunca özelliği olan Shader’ın tek bir şeye ihtiyacı var: Resmi olarak üretime geçirilmek için yeterli paraya…

Aşağıda başarılı iş fikrinin tanıtıldığı videoyu izleyerek daha somut bilgi alabilirsiniz:

Kişisel güneş şemsiyesi fikrinin arkasındaki girişimci Mark Sellar, Kickstarter’da başlattığı kampanya daha ikinci haftasını doldurmadan 20.000 dolarlık hedefini aşarak 150.000 dolardan fazlasını toplamayı başardı. Siz de ön sipariş etmek için elinizi çabuk tutsanız iyi olur. Aksi takdirde plajda uyuyakalıp sonrasında acılı güneş yanıklarıyla uyandığınızda büyük pişmanlık duyabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir

Yaza özel iş fikri: 3 boyutlu baskıyla üretilen kişiye özel dondurma
Güneşin Tadını Çıkarmanızı Sağlayan İş Fikirleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.