Ne İş Yapabilirim Diyenlere 7 Karlı İş Önerisi

Bugünün ekonomisinde kendi işini kurabilmek elbette kolay değil. Azim ve kararlılıktan başka güçlü bir iş planı ve çalıştığınız sektöre bağlı olarak başarılı bir yatırım gerekenler arasında. İşte tam bu noktada, kendi endüstrileri içindeki kar marjını baz alarak başlayabileceğiniz en karlı 7 iş modelini sizinle paylaşmak istiyoruz.

Daha basitçe söylemek gerekirse kar marjı, sizin yatırımınızdan/girişiminizden para kazanıp kazanmayacağınıza dair en güvenilir göstergelerden biridir. Eğer bir iş kurmak istiyor ancak ne iş yapabileceğinizi bilemiyorsanız bu liste tam size göre. Sondan başlayarak hep beraber bir göz atalım.

7- Dişçi Muayenehanesi

Net kar marjı: % 16.5

Dişçilik büroları, ülke ekonomisinin durumundan bağımsız olarak her zaman karlı olacak sektörel bir avantaja sahipler. Bir dişçilik fakültesinden mezun olmasanız bile, yine de son model aletlerle dolu bir  muayenehane açarak hala bu sektörden kar elde edebilirsiniz. Tabii bunun için dişçilik diplomasına sahip çalışanlarınız olması gerekmektedir.

 

6- Emlak sektörü

Net kar marjı: % 16.5

Ne iş yapabilirim diyenlerin göz atması gereken iş sektörlerinden biri de emlak sektörüdür. Finansal krizin akabinde, emlak piyasası ciddi şekilde ivme kazandı. Halihazırda kiralar yükselmeye devam ederken bu endüstri gittikçe daha karlı olacak.

 

 

 

5- Fizik Tedavi Merkezleri

Net kar marjı: % 17.8

Fizik tedavi sektörü son yıllarda kayda değer şekilde parladı ve halihazırda en karlı sektörlerden biri. Bu ciddi büyümenin en önemli sebebi de fizik tedavi yönteminde medikal uygulamalar hastane ile kıyaslandığında çok daha ucuz olmakla birlikte, hastanelerden daha iyi hizmet sunulması.

 

 

4- Ticari ve Endüstriyel ekipmanların kiralanması

Net kar marjı: % 18.5

Teknolojideki gelişmeler için bilim adamlarına teşekkürlerimizi sunmalıyız. Birçok operasyon günümüzde endüstriyel makine ve ekipmanlarla yürütülmekte. Kiralama ya da leasing işine başlamayı düşünen herhangi biri ciddi ve sürekli bir gelir elde edebilir. Bununlar beraber, yeni girişimcilerin eğer yeterli sermayesi ve kaynakları yoksa bu şıkkın en iyi seçenek olduğunu söyleyemeyiz.

 

 

3- Hukuki Hizmetler

Net kar marjı: % 19.6

Yasal mevzuatlara dair danışmanlık hizmeti sektörü, kriz zamanlarında bile her zaman karlı olmuştur. Yüzde 20’ye yakın kar marjı ile adım atabileceğiniz en iyi iş fikirlerinden biri diyebiliriz.

 

 

 

2- Muhasebe, Vergi mevzuatı ve bordro takip hizmeti

Net kar marjı: % 21.2

Yine, dönüp dolaşıp eski meslek gruplarından biri olan muhasebeye geldik. Muhasebecilik & saymanlık, durgunluk ve kriz dönemlerini başarıyla atlatan sektörleri temsil eder ki bu da kendi işinizi kurabileceğiniz en iyi alternatiflerden biridir.

 

1- Ham Petrol Çıkarma

Net kar marjı: % 24.1

Halihazırda ham petrol çıkarmak, yapılabilecek en iyi yatırım. Maalesef, bağımsız girişimcilerin birçoğu için, yüksek finansal kaynaklar olmadan, en uygun seçenek olduğunu söyleyemeyiz. Yine de bilmenizde fayda var, şans yüzünüze gülebilir neden olmasın…

“Kendi işimi kurmak istiyorum, ne iş yapabilirim?” diyenler için en karlı işleri ve yatırım alanlarını araştırmaya devam edeceğiz. Sevgi ve para ile kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.