Oto kiralama işinizi başarılı bir şekilde yönetmek için ipuçları

Bir oto kiralama (rent a car) firmanız varsa iki noktaya dikkat etmeniz gerekir. Birincisi araçların durumu ve kullanımı ikincisi de müşteri tatminidir. Oto kiralama işinizin başarılı olmasını istiyorsanız filo yönetimi sistemi uygulamalısınız ve verdiğiniz kararların müşterilerinizin ihtiyaçlarını karşıladığından emin olmalısınız.

 

Müşteri memnuniyeti önemli

Kiralamacıların düzenli olarak yeniden gelmesini istiyorsanız  müşteri hizmetleri kalitenizi yüksek tutmanız gerekir.

Vilfredo Pareto tarafından keşfedilen 80/20 kuralını oto kiralamacınızda uygulayın. Kurala göre satışların yüzde 80’i müşterilerin yüzde 20’sinden gelir. Sizde etkili olması için standart müşterilerle öncelikli müşterilerinizi birbirinden ayırın. Müşterilerin bilgileri dosyalarınızda olduğundan hızlı ve sık kiralama yapan müşterileri diğerlerinden ayırın.

İndirimler yapın

Yeni müşteriler çekmek istiyorsanız özel indirimler uygulayın. İnternet sayesinde birçok potansiyel müşteriye ulaşabilirsiniz. İster butik bir oto kiralamacı olun isterseniz de büyük ölçekli bir faaliyet yürütün bu strateji her türlü işinize yarar. Bulunduğunuz bölgede yaşayan önceki ve potansiyel müşterilere kuponlar gönderin. Kupon müşteriler dükkanınıza geldiğinde onlara en iyi hizmeti verin ve yeniden gelmelerini garanti almak için tertemiz ve güzel arabalar kiralayın.

 

Özel arabalarınız için online reklamını yapın

Küçük ölçekli bir oto kiralama dükkanınız varsa veya filonuzda nadiren bulunan arabalar varsa internet siteleri aracılığıyla özel arabalarınızın reklamını yapın. Bir kişi standart bir araba ararken bir diğer kişi bütün oto kiralamacılarda olmayan Jeep Wrangler, Prius veya Ferrari gibi özel arabalardan birini kiralamak için arayabilir. Bu tür araba meraklıları için bir internet sitesi açın ve reklamınızı yapın.

Rent a car açmak isteyenlere ya da bu işi yürütenlere özel birbirinden değerli ipuçlarını paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir