Toptan Yumurta Satışı Yapmak

Yumurta satıcılarını ve yumurta alıcılarını bir araya getirmenin ne kadar büyük bir iş fırsatı olduğunu birçok insan bilmiyor. Yumurta günlük olarak tüketilen bir ürün olduğu için yumurta pazarlamanın bir sürü yatırım avantajı var. Çiftlikte yapmaları gereken bir sürü iş olduğu için çiftliklerinde yumurta üreten tavuk çiftliği sahiplerinin birçoğunun yumurtalarını pazarlamak için zamanı olmuyor. İşte bu noktada yumurta toptancıları devreye giriyor. Yumurta toptancıları indirimli fiyattan yumurtaları alıyorlar ve üstüne kar koyarak pazara satıyorlar. Pastacılık ve şekerleme gibi endüstrilerin büyük bölümü ürünlerinin birçoğunda hammadde olarak yumurta kullanıyorlar. Tavuk yumurtası üretmek tavuk çiftliklerinin ana gelir kaynağıdır. Bu yazımızda sizlere toptan yumurta satışına nasıl başlayabileceğinizden bahsedeceğiz.

 

Sermaye bulun

Bazı çiftlikler sizi bir süre test ettikten sonra belli miktarda yumurtayı veresiye verseler bile, yumurta toptancılığına başlarken sermayeye ihtiyacınız olacak. Elinizdeki sermaye miktarına ve pazarın büyüklüğüne göre ne kadar yumurta tedarik edeceğinize karar verin. Ne kadar çok yumurta satın alırsanız, o kadar iyi fiyat alacağınızı unutmayın.

 

Güvenilir tavuk çiftlikleri bulun

Yumurtaları alacağınız çiftliğin güvenilir olması gerekiyor. Yumurtaları rekabetçi fiyatlardan verecek çiftlikleri araştırın. Bazı çiftlikler diğer çiftliklerde kullanılan viyollerden geçebilecek enfeksiyon olasılığını engellemek için kendi çiftliklerine kağıt viyolleri sokmak isteyemeyebilirler.

Yumurtaları alacağınız çiftlikleri seçerken satış fiyatını, rengine ve büyüklüğüne göre yumurta kalitesini, pazara uzaklığını ve yumurtaların nakliye yollarını hesaba katmanız gerekiyor.

 

Yumurta alıcıları bulun

Yumurta işinin en önemli unsurlarından biri güvenilir yumurta alıcıları bulmaktır. Yumurtalarınızı marketlere, pastanelere, hazır yemek üreticilerine ve restoranlara satabilirsiniz.

 

Yumurtaları nasıl nakledeceğinizi düşünün

Toptan yumurta satışı yapanları birçoğu yumurtaları kamyonetler aracılığıyla yumurta çiftliklerinden pazara veya kendi dükkanlarına götürüyorlar. Kamyonetiniz veya kamyonunuz yoksa başlangıç aşamasında kiralayabilirsiniz.

Dikkatli araç kullanımının yanı sıra aracın doldurulması ve yumurta viyollerinin kompakt bir biçimde düzenlenmesi çatlayan yumurta miktarını minimuma indirecektir.

 

Depo bulun

Yumurta talebi dalgalıdır. Bazen talep yüksek olurken bazen düşük olur. Deponuzu inşa ederken yumurta stoklamanın temel esaslarını bilmeniz önemlidir. Yumurta tedarik çıkışını stratejik olarak belirlediğinizden emin olun.

Yumurta tedarik işine başlarken, küçük başlayın ve sermayenizi yavaş yavaş arttırın. Yumurta almak ve satmak size ilginç gelebilir ancak önemli olan bu işin ne kadar karlı olduğuna konsantre olmanızdır. Şahsi ilişkilerin ve referansların işletmenizin başarısındaki önemini göz ardı etmeyin. Kendinizi işinize adayın ve üretken olun.

 

İlginizi çekebilir

Tavuk Çiftliği Kurmak
Yumurta İşi Yapmak İsteyenlere
Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir