Umumi Tuvaletlerde İnteraktif Medya Devri!

Yeni interaktif dokunmatik otomat sayesinde müşteriler alışveriş yaptıkları markalarla etkileşime geçebiliyor.

Melbourne merkezli Powder Room Interactive Media, otomatları günümüzün dokunmatik ekran ve sosyal medya bağımlısı tüketicilerine uygun şekilde yeniden tasarladı. Powder Room, ürün satın alan tüketicilerin markalarla “sohbet etmesini” sağlayan interaktif ve dokunmatik bir otomat. 32, 40 veya 50 inç boyutundaki yüksek çözünürlüklü dijital büfeler, video ve ses oynatabiliyor, satış noktalarını ve ürün içeriğini gösterebiliyor ve ayrıca kredi kartı ve nakit alım işlemlerini de gerçekleştirebiliyor. Powder Room Media bütün bunlara ilaveten, 22 inçlik interaktif LCD “dijital posteri” ile interaktif reklam da yapabiliyor.

İleri teknoloji otomatlar, şu an Avustralya havaalanlarındaki halka açık tuvaletlerin 300’ünden fazlasında kullanılıyor. Aylık ortalama 10 milyon kişinin kullandığı otomatın üretici şirketi önce Avustralya’daki alışveriş merkezlerine ve diğer mekânlara, daha sonra da dünyanın çeşitli yerlerine açılmak istiyor. Birçok büyük marka, otomat sistemine geçerek müşterileriyle iletişim kurmaya çoktan başladı. Sistemi kullanan markalar günün farklı saatlerine ve coğrafi konumlara göre kampanyalarını özelleştirebiliyor, ayrıca yaratıcı reklam kampanyaları ve fiyatlandırma seçenekleri kullanarak müşterilere değişik fırsatlar sunabiliyor.

Şirkete göre, interaktif dijital görüntüler markaların müşterileriyle daha hedef odaklı bir ilişki kurmasına yardımcı olacak. Tüketicilerin algılarının en açık olduğu yerlere ilgili ürünler ve reklamlar yerleştirilecek. Örneğin, kişisel temizlik ürünleri veya diş macunu reklamları tüketiciler tuvalette, akıllarından bu tarz ürünleri geçirirken yapılabilecek.

Reklamcılar toplu taşıma, bisiklet tekerlekleri ya da bavul fark etmeksizin reklam yapabilecekleri yeni yerler arıyorlar. Sizce reklamcılar başka ne gibi yerlerde tüketici ihtiyaçlarını gidermek için fırsat kollayabilirler?

 

İlginizi çekebilir

Reklam ve Pazarlama Alanındaki En İyi İş Fikirleri
Başarılı Otomat Makineleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.