Yenilikçi Part Time İş Fikirleri

Ek kazanç sağlamak için part time iş fikirleri can suyu gibidir. Eğer sizin de ek gelire ihtiyacınız var ise doğru yerdesiniz. İşte sizlere kolaylıkla güzel paralar kazandıracak yenilikçi part time işler:

 

eBay üzerinden ticaret yapın

eBay’de araştırma yapın ve piyasada en çok hangi ürünlerin talep gördüğünü tespit edin. Sonrasında kendinize bir eBay hesabı açın ve eBay mağazanızın profesyonel bir şekilde kurulmasını sağlamak için para yatırın.

 

Stok fotoğraf satın

istock.com, shutterpoint.com ve fotolia.com gibi internet sitelerinde yüksek çözünürlüklü dijital fotoğraflar satın. Ancak sizi uyaralım: bu iş yavaş ilerler.

 

Kişisel aşçı

Aşçılık kurslarını araştırın ve iyi olanlardan bir tanesine katılın. Sonrasında arkadaşlarınızın arkadaşlarının partilerinde yaptığınız yemekleri sunun.

 

Yemek kitabı yazın

Yukarıda bahsedilenlere ek olarak blurb.com gibi internet siteleri aracılığıyla kendi yemek kitabınızı yazabilirsiniz. Satışlarınızı site aracılığıyla yaparsınız ve potansiyel müşterilerinize kendinizi yemek kitabı yazarı olarak tanıtabilirsiniz.

 

Antika satıcısı

Daha ucuz parçalar üzerinde çalışın, ansiklopedileri ve ilgili dergileri okuyun. Başarısızlık olasılığını en aza indirmek için birkaç parça alın ve daha sonra bu parçaları antika satıcılarına ve dükkânlarına satın.

 

Sanal Asistanlık

Sekreterlik veya on parmak yazma kurslarına katılmanız diğer adayların önüne geçmenizi sağlar.

 

Kişisel eğitmen

Spor salonları oldukça pahalıdır ancak eğer siz eski bir sporcuysanız bazı müşterileri sizinle çalışmaları için ikna edebilerisiniz.

 

Atıştırmalık tezgâhı

Tezgâh alın. İlgili resmi kurumlardan gerekli olan bütün ruhsat ve izinleri aldığınızdan emin olun.

 

Temizlik firması

Bu işe herhangi bir masraf yapmadan müşterilerin temizlik malzemelerini kullanarak başlayabilirsiniz.

 

Odak grubu

Ağ etkinliklerindeki küçük işletmeleri hedefleyin ve el ilanlarıyla yeni ürünlerini veya internet sayfalarını test edin.

 

El ilanları dağıtma

Çevrenizdeki bütün yerel işletmeleri ve gece kulüplerini arayarak onlar için el ilanlarını uygun fiyata dağıtabilecek birini bulduğunuzu söyleyin. Daha sonra sizin için çalışabilecek öğrenciler bulun.

 

Saksı bitkileri, otlar ve evde yetişen sebzelerden satın

Son zamanlarda insanların çoğu organik ve evde yetiştirilen sebzeleri tercih ediyor. Kendi üretiminiz olan tohumları satarak kazanç elde edebilirsiniz. Veya bitkilerden ve otlardan birer parça keserek bunları ayrı saksılarda büyütüp ailenize veya komşularınıza satabilirsiniz.

 

Bahçıvanlık ve peyzaj hizmetleri

Bitki yetiştirmekten anlıyor musunuz? Bu becerinizi kullanarak insanlara bitki yetiştirme ve peyzaj konularında hizmet verebilirsiniz. Onlara bir bahçenin nasıl olmasını gerektiğini gösterin. ( yılın hangi zamanlarında ve nerelerde hangi bitkilerin daha iyi yetişeceği ile ilgili dikkatli araştırmalar yapmanız gerekir )

 

Evlere servis yemek hizmeti

İnsanların meşgul olmasından veya yemek pişirme konusunda ki tembelliklerinden yararlanabilirsiniz. Sizin tarafınızdan evde hazırlanmış leziz yemeklerinizi müşterilere sunabilirsiniz ve para kazanabilirsiniz.

 

Yürüyüş ve bisiklet turları

Bir harita ve bulunduğunuz yerin tarihini anlatan bir kitapla turlara rehberlik yapabilirsiniz. Ufak bir ücret karşılığında bulunduğunuz bölgenin tarihi iç yüzünü, dağlarını, varlıklarını veya kasabalarını müşterilerinize tanıtabilirsiniz.

 

Terzilik

En temel dikiş nakış işleri şaşılacak derecede kolaydır. Arkadaşlarınızın kıyafetlerini az bir ücret karşılığında onarabilir ve büyük etekleri veya tişörtleri daraltabilirsiniz.

 

Hediye sepetleri

İçerisinde reçellerin, taze pişmiş muffinlerin ve meyvelerin olduğu kurdelelerle süslenmiş sepetler hazırlamak oldukça ucuzdur ancak siz bu hediye sepetlerini yüksek kar payıyla satabilirsiniz.

 

Köpek eğitimi

Köpek eğitiminin nasıl verileceğini biliyorsanız bu iş sizin için oldukça kolay olacaktır. Bu işin nasıl yapılacağını bilmiyorsanız konuyla ilgili sertifika programlarına katılabilirsiniz.

 

Evcil hayvan bakımı

Evcil hayvan sahiplerinin çoğu hayvanlarıyla birebir ilgilenmek yerine onları kulübelerine kapatmayı tercih ederler. Rekabetçi fiyatlar uygulayın ve müşterilerinizden sizi başkalarına tavsiye etmeleri için rica da bulunun.

 

Etkilik ve parti planlama

Organizasyon konusunda yeteneğiniz varsa bu iş tam size göre. Catering firmaları, çiçekçiler, şarap tedarikçileri ve bunlara benzer yerlerle indirimli fiyatlarla anlaşarak rekabetçi hizmetler sunabilirsiniz.

 

İkinci el satışları

Kullanmadığınız eşyalarınızla işe başlayabilirsiniz. Daha sonra elde ettiğiniz gelirle satılacak başka şeyler almak için yatırım yapın. Masraflarınızı kısmak için arkadaşlarınıza eskilerini almayı teklif edin.

 

Sosyal medya yardımcısı

Her geçen gün daha çok firma sosyal medyanın ne kadar önemli olduğunun farkına varıyor. Sizde ufak bir ücret karşılığında firmaların hesaplarını onlar adına yönetebilirsiniz. Düzenli işinize devam ederken bu işi de yapabilirsiniz. Tweetdeck gibi araçlar size ciddi anlamda yardımcı olur.

 

Bakım onarım hizmetleri

Temizlenmesi gereken yerler, ovalanması gereken fayanslar, biçilmesi gereken çimler… İnsanların posta kutularına uygun fiyatlar karşılığında bütün bu işleri yapabileceğinizi belirten notlar bırakın.

 

Özel ders

Diplomanız varsa veya notlarınız yüksekse öğrencilere ev ödevlerinde ve sınavlara hazırlanmalarında yardımcı olabilirsiniz.

 

Bilgisayar hocalığı

Bilgisayarlar ve internet yüzünden kafası karışan milyonlarca insan vardır. Ofis programlarına hakimseniz veya Outlook konusunda tecrübeliyseniz belli bir ücret karşılığında ders verebilirsiniz.

 

CV danışmanlığı

Bu mücadele ortamında bu işi yapabilecekseniz ve diğer taraftan bu işte tecrübeliyseniz bu konuda acemi olanların CV’lerini düzenleyerek onlara yardımcı olabilirsiniz.

 

İkinci el kıyafet tezgâhı

İkinci el kıyafetler pazarına girebilir ve çeşitli yerlerden kıyafetler toplayarak bunları satabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir