Yolcular İlk Defa Uçakta Tiyatro Deneyimi Yaşayacak!

İzlandalı havayolu şirketi , bir defaya mahsus olmak üzere yolcularına bambaşka bir deneyim sunmaya hazırlanıyor, bu doğrultuda çalışanlarına tiyatro konusunda eğitim aldırıyor.

Şu anda tiyatro okulunda eğitim alan Icelandair kabin görevlileri, tam 39.000 feet yükseklikte sergileyecekleri üç perdelik oyun için hummalı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyorlar. Kabin görevlileri, 8 Eylül tarihli özel Londra-New York uçuşunda sahne alarak yolculara güzel bir deneyim yaşatmayı hedefliyorlar.

‘Açılış Uçuşu’ (Opening Flight) adlı oyunda sadece Icelandair çalışanları rol alacak. Üstelik havayolunun gösteri hakkındaki vaatleri de hayli büyük. Son derece etkileyici olması beklenen Açılış Uçuşu, yolcuları şirketin 1937’deki ilk ticari uçuşundan alıp günümüze getirecek, hatta belki geleceğe de götürecek.

Peki bu fikir nereden çıktı? Icelandair, yakın zamanda İngiltere, Kanada, İsviçre, İskandinav ülkeleri, Fransa, Almanya ve ABD’li müşterilerinin katılımıyla bir anket düzenledi ve yolcuların %52’si uçuşlar sırasında sıkıldıklarını ifade ettiler. Ayrıca ankete katılan yolcuların %78’i, kabin görevlilerinin uçuş deneyimi üzerinde ciddi bir etkiye sahip olduğunu belirtti.

Maalesef gösteriyi izlemek için öyle gidip de hemen bu seçkin uçuştan bilet alamıyorsunuz çünkü bu etkinlik havayolunun 80. kuruluş yıl dönümü için gerçekleştiriliyor, biletler de ücretsiz olarak şanslı müşterilere dağıtılıyor. Büyük ödül ise gidiş dönüş Londra-New York uçuşu, New York’ta bir gece ve İzlanda’da iki gece konaklama ve toplamda 700 dolar paradan meydana geliyor.

Günümüzde havayolu şirketleri müşteri kazanmak için adeta her yolu deniyor. Dolayısıyla havayollarının daha fazla yolcu kazanmak için envaiçeşit pazarlama taktiği kullandığını görüyoruz. Hatta bu durumu fırsat bilen Hong Kong merkezli bir içecek şirketi sadece yüksek irtifada içilmeye uygun bir içecek geliştirdi. British Airways ise gergin yolcuları sakinleştirmek için uçuş sırasında meditasyon videoları izleme imkanı sunuyor. Sizce havayolları müşteri kazanmak için başka hangi pazarlama taktiklerinden yararlanabilir?

 

İlginizi çekebilir

İlginç Ödeme Sistemi: Kilonuza Göre Uçak Bileti!
“Havalimanı Ceketi” 15 Kiloluk Bagajınızı Taşımanıza Olanak Tanıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.