Sanal müzik enstrümanları sayesinde enstrüman çalmak ve ders almak kolaylaşıyor!

Daha önce sizlere sanal gerçeklik sektöründeki birçok yenilikçi iş fikrinden bahsetmiştik. Sanal gerçeklikle ilgili iş fikirlerine bir yenisi daha eklendi.

Teach-U VR, sanal enstrümanlar aracılığıyla çocukların kas hafızalarını geliştirerek onların piyano ve bateri çalmayı öğrenmelerine yardımcı olan sürükleyici bir sanal ortam.

Bir müzik aleti çalmayı öğrenmek kendi kendini ödüllendiren bir davranış ve son yapılan araştırmalar kanıtlıyor ki, bu aynı zamanda çocukların akademik başarılarında da oldukça etkili. Fakat, müzik dersleri, çocuklar okula başladıkları zaman ailelerinin masrafları azaltmak adına ilk kestiği aktivite oluyor. Özellikle de özel dersler ve müzik aletlerinin fiyatı pek çok aile için karşılaması güç kalemler haline gelebiliyor. TechCrunch Disrupt Hackathon tarafından geliştirilen sanal gerçeklik sistemi Teach-U VR, bu noktada bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor.

Teach-U VR, sanal enstrümanlar aracılığıyla çocukların kas hafızalarını geliştirerek, onların piyano ve bateri çalmayı öğrenmelerine yardımcı olan sürükleyici bir sanal ortam. Öncelikle, öğrenci ve öğretmen karşılıklı olarak Google Cardboard kulaklıklı mikrofon setini takıp internete bağlanıyorlar. Ardından her ikisinin de önüne piyano veya bateri kitinin bulunduğu bölünmüş birer ekran geliyor. Katılımcılar el hareketleriyle sanal enstrümanları fiziki olarak çalabiliyorlar. Sistem, dersler, pratik yapmak ve birlikte çalışmak için kullanılabiliyor.

Peki sizce sanal gerçeklik kullanarak başka ne gibi iş fikirleri geliştirilebilir?

 

İlginizi çekebilir

Sanal Gerçeklik Ekonomiyi Canlandırabilir mi?
Sanal Gerçeklik Sektörü İş Fikirleri

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir