Yüz ifadenizi oyundaki karaktere aktaran sanal gerçeklik gözlüğü

Veeso’nun kızılötesi kameralı sanal gerçeklik gözlükleri, insanların göz ve ağızlarını tespit ederek etkileyici avatarlar yaratıyor.

Her geçen gün sanal gerçeklikle alakalı yeni ürünler ve fikirler görmeye devam ediyoruz. Son zamanlarda sanal gerçeklik gözlüklerinin, enstrüman dersleri ve göz hareketiyle uzaktan alışveriş için kullanıldığını görmüştük. Sanal gerçekliğin toplumsal yönlerine vurgu yapan Veeso ise oyun karakterlerinin yüz ifadelerini zenginleştirme yolunda adımlar atıyor.

sanal-gerceklik-gozlugu

Veeso; göz, kaş ve çene hareketlerini tespit eden ve içinde iki adet kızılötesi kamera bulunan bir sanal gerçeklik gözlüğü. Daha kaliteli bir sanal gerçeklik tecrübesinin yanında Veeso gözlükleri, insanların oyun karakterlerine istedikleri yüz ifadesini vermesine olanak sağlıyor.

Başarılı inovatif iş fikri hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdak tanıtım videosunu izleyebilirsiniz:

Sizce sanal gerçeklikle ilgili sonraki yenilik ne olabilir?

 

İlginizi çekebilir

Sanal Gerçeklik İş Fikirleri
Geleceği Değiştirecek En İyi Buluşlar
Durmuş BAYRAM

Yazar : Durmuş BAYRAM

Bilkent Üniversitesi "İletişim ve Tasarım" bölümünden mezun olduktan sonra DW Türkçe gibi birçok saygın kurumda online gazetecilik ve video üreticiliği yaptı. Sizler için iş fikirleri ve para kazanma yollarıyla ilgili araştırmalar yapıp rehber niteliğinde içerikler hazırlıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir