Beyaz Eşya Mağazası Açmak

Mikrodalga fırın olmadan yaşayabilir misiniz? Buzdolabı olmadan idare edebilir misiniz? Klima olmadan rahat edebiliyor musunuz? Cevaplar farklılık gösterebilir ancak ortak bir nokta var ki çağımızda her insan bu elektronik aletlerin ne kadar önemli olduğunu çok iyi biliyor. Hızlı yaşayan toplumun dinamiklerini düşünecek olursak her birey bütün bu yardımlardan faydalanmak ister. Eğer bir girişimde bulunmak istiyorsanız bu konseptle güzel işler yapabilirsiniz.

Peki, beyaz eşya mağazası açmakla ilgili ne düşünüyorsunuz? Bu makale sizin için iyi bir başlangıç olacaktır, aşağıdaki önerileri dikkate alın.

 

İş planı

Herhangi bir ticari girişimde bulunmadan önce dikkatli şekilde hazırlık yapmanız gerekir. Yatırımınızı yapmadan önce araştırma yapmanız gerekir. Gireceğiniz sektörle ilgili olan gerekli bütün bilgileri toplayın. Ayrıca olası sonuçlarla ilgili belli tahminler yapmanız gerekir. Amaçlarınızı gerçekleştirmek için izlemeniz gereken adımları tanımlayın.

 

Uzmanlaşma

Bu sektör oldukça geniştir. Başlangıç aşamasında ne tip ürünler satacağınıza karar vermeniz gerekir. Ev teknolojilerine mi odaklanacaksınız? Dental elektronik ürünleri mi tercih edeceksiniz? Tercihinize bağlı olarak müşterilerin sattığınız ürünlerle ilgili bir fikri olur. Buna ek olarak yeni girişiminizin kimliğini sağlamlaştırır ve işe doğru adımlarla başlamanıza yardımcı olur.

 

Finans

Sermaye olmadan işletmenizi kuramazsınız. Maddi gücünüze bağlı olarak kendi paranızı kullanabilir yada başka kaynaklardan yararlanabilirsiniz. Banka kredileri, leasing düzenlemeleri veya başka yollar alternatifler arasındadır. İhtiyacınız olan maddi desteği verebilecek bir sürü destekçi vardır. Yapmanız gereken sizden istenenleri yerine getirmek ve prosedürleri takip etmektir.

 

Yer bulma

Girişiminizin başarısında ki en önemli faktörlerden biri stratejik bir yer bulmaktır. Sapa bir yer veya rastgele bir köşe seçmemelisiniz. Seçiminiz gelecekteki randımanınızı büyük ölçüde etkileyecektir. Mümkün olduğunca alıcıların ve müşterilerin kolay ulaşabileceği bir yer seçin. Örneğin dört yol ağzına yakın bir yer bulmanız işleri kolaylaştırır. Böylelikle yoldan geçen insanların dikkatini çekme şansınız artar.

 

İş ortakları

Gerekli olan bağlantıları kurun. Toptancılarla veya imalatçılarla anlaşmalar yapın. Bu sayede malzemelerinizi daha düşük fiyatlardan satın alabilirsiniz. Bu firmalar size ürettikleri en güvenilir yüksek kaliteli ürünleri satacaklardır. Ayrıca daha fazla yatırımcıyı etkileyebilmek için sosyal topluluklara ve etkinliklere katılın. Ne kadar çok müşteriniz olursa yatırımınızda o kadar güçlenir.

Hedeflediğiniz iş yatırımınızın başlangıç aşamasını başarıyla tamamlamanıza yardımcı olacak temel adımlar yukarıda saydıklarımızdır. Daha çok araştırma yaparak başarı şansınızı attırın. Bu sektörde uzun yıllardır yer alan profesyonelleri ziyaret ederek onlardan tavsiyeler alın. Ayrıca online kaynaklar da bakış açınızı genişletmenize yardımcı olacaktır.

Tüm bunlara dikkat ederseniz beyaz eşya mağazası açmak sizin için son derece karlı bir iş olabilir. Ayrıca böyle bir iş kurmak için bayilik veren firmaları da değerlendirebilirsiniz. Bunun için beyaz eşya bayiliği veren firmalara şu linkten ulaşabilirsiniz:

 

Beyaz eşya mağazası açma maliyeti

Mağazanızın bulunduğu yere, büyüklüğüne göre değişmekle birlikte 30 bin – 100 bin TL arasında olmaktadır.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir