Bilgisayar Tamir Dükkanı Nasıl Açılır?

Kişisel bilgisayarların nasıl tamir edildiğini biliyor ve bu becerinizi kullanarak para kazanmak istiyor olabilirsiniz. Peki bilgisayar tamiri ve bakımı yapabileceğiniz bir dükkanın nasıl açılacağını biliyor musunuz?

Bu makale bilgisayar tamir dükkanı nasıl açacağınızı ve bilgisayarları tamir ederek nasıl para kazanacağınızı anlatıyor.

Aslına bakacak olursanız bilgisayar tamiri dükkanı açmak oldukça kolaydır. Bunu göz önünde bulundurursak bilgisayar tamiri konusunda deneyiminiz varsa yapmanız gereken tek şey dükkanı kurmak ve potansiyel müşterilerinize tanıtım yapmaktır. Peki bu görevi nasıl yerine getireceğiz?

 

Çalışma alanının düzenlenmesi

Çalışma alanı bu işin en önemli bileşenidir. Mesleğinizle alakalı bütün süreçleri çalışma alanınızda gerçekleştireceksiniz. İşlerinizi evinizden yürütecekseniz ofis alanı için kira ödemenize gerek kalmaz. Çalışma alanı olarak dizayn edeceğiniz yer temiz, kuru ve iyi aydınlatılmış olmalıdır. Böylece tamir edeceğiniz bilgisayarın bileşenlerini bir araya getirirken zorluk yaşamazsınız. Aynı zamanda bilgisayarın içine kirlerin girmesini de engellemiş olursunuz. Çalışma alanınız çoklu bilgisayar ünitelerinin rahatça sığabileceği büyüklükte olmalıdır çünkü işleriniz büyüdükçe müşteri sayınızda artacaktır.

 

Bilgisayar tamiri dükkanı açmak için gerekli olan ekipmanlar

İşinizi kurmak için uzmanlaşmış ekipmanlara ihtiyacınız olacaktır. Lehim tabancası, boya fırçaları (bilgisayarın içindeki kirlerin temizlenmesi için) ve küçük vakum üniteleri ihtiyacınız olacak olan bazı ekipmanlardandır. Aynı zamanda bilgisayarları tamir etmek ve koymak için uzun bir masaya ve tezgaha da ihtiyacınız olacaktır.

İhtiyaç duyarsanız ofis ekipmanları da alabilirsiniz. Müşterilerle iletişim kurmak veya onların sizi araması için telefona ihtiyacınız olacaktır. Kayıtları saklamak isterseniz dosya dolapları almanız gerekir ancak bu size kalmıştır. İleride yaşanabilecek karışıklıkları önlemek için hangi bilgisayarın kime ait olduğunu anlamanıza yardımcı olacak bir sistem kurun.

 

Hedef kitlenizi dikkatlice seçin

Aşırı hırslı olup büyük firmaları hedeflemek kötü bir fikirdir. Büyük firmaların tamir ihtiyaçlarını karşılayacak kendi teknik servis ekipleri vardır yani bu yaklaşımınız amacına ulaşamaz. Bunun yerine daha ufak işletmelere odaklanmanız başarı şansınızı attırır ve müşteri tabanını oluşturmanıza yardımcı olur.

 

Bilgisayar tamir dükkanınızın reklamını yapın

Reklam önemlidir ve reklam yapmazsanız müşteri bulamazsınız. Bilgisayar tamir dükkanınızdan öncelikle arkadaşlarınıza bahsedin. Böylece onlar da kendi arkadaşlarına sizden bahsedeceklerdir ve bilgisayar tamirine ihtiyaç duyduklarında size geleceklerdir. Yerel bilgisayar satıcıları ile temas kurarak müşterilerinizi size yönlendirmelerini sağlayın.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Yorum

Bir Yorum da Sen Bırak
  1. 20 yıldır bu işi yapan biri olarak okurlara tavsiyem şudur, piyasadaki tecrübesiz bilgisayar tamircileri yüzünden insanların bilgisayarları heba olup gitmektedir. Belki siz bile acemi birine denkgeldiniz ve ufacık birşey için dünya kadar para ödediniz. bu işler öyle hemen dükkan açayım tamir yapayım para kazanayım ile olmuyor arkadaşlar, o zaman herkes internetten edindiği birkaç bilgi ile gidip doktorluk yapsın, yada araba tamirciliği.. rica ediyorum işi bilen yapsın hem müşteri kazansın hemde esnaf. Ben 20 yıldır bilgisayar tamir ediyorum hala usta olamadım kalfa bile olamadım anlayın bu işler kolay değil.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir