Kullanıcının Mutluluğunu Artırmak İçin Yapay Zeka Kullanan Akıllı Telefon Uygulaması

Avusturya’da faaliyet gösteren bir girişim firması, akıl sağlığı üzerine yapılmış son çalışmaları kullanarak insanların kendilerini mutlu eden şeyleri kayıt altına almalarını sağlayan bir uygulama geliştirdi.

Avusturyalı girişim firması hiMoment, hiMo adını verdiği dijital mutluluk gurusu görevi yapan yeni akıllı telefon uygulamasını tanıttı. Kullanıcılar günlük hayatlarında onları en fazla mutlu eden şeyleri kaydedip hiMo uygulaması ile paylaşıyor. Uygulama bu anılardan koleksiyonlar oluşturuyor ve sahip olduğu algoritması kullanıcı ile ilgili daha fazla şey öğrendikçe, özel durumlara uygun önerilerde bulunuyor. Uygulama ayrıca, kullanıcılarına düzenli olarak onları mutlu eden iki eşyasından birini seçmesini isteyerek mutluluklarını artırmak için zihinsel antrenmanlar da yaptırıyor. Bu, kullanıcıların iyi şeylere dikkat etmesini sağlayarak farkındalıklarını artırıyor.

hiMoment’i diğer sosyal medya platformlarından ayıran şey; herkesin mutluluk bildirimlerinin kendilerine özel olması. Uygulama diğer hesaplardan herhangi bir veri almıyor ve kullanılacak yayınların doğrudan uygulamaya yüklenmesi gerekiyor. hiMoment kurucusu Christoph Schnedlitz “hiMoment, eğer bakış açımızı değiştirebilirsek hayatımızı da değiştirebiliriz. Mutluluk temelde kendi içinizde olan bir şeydir.” diyor. Hem iOS için hem de Android için ücretsiz olarak sunulan uygulamanın üreticisi firma, aralarında Pioneers Ventures’in de bulunduğu bağışçılardan toplanan desteğin ardından genişlemeyi planlıyor.

 

İlginizi çekebilir

İnternet Girişimcilerine Özel 40 Mobil Uygulama Fikri
Yenilikçi Mobil Uygulamalar
Refik Lutfi ÖZSÜLLÜ

Yazar : Refik Lutfi ÖZSÜLLÜ

ODTÜ'den mezun olmadan önce yıllarca TRT Haber gibi birçok platformda editörlük yapan teknoloji aşığı biri. İnovasyonları, girişim fikirlerini ve tüm dünyadan yenilikleri sizler için araştırıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir