Kuruyemiş Dükkanı Açmak

Sağlıklı yiyecekler tüketme trendi, kurutulmuş meyve ve kuruyemiş karışımlarını popüler atıştırmalıklar haline getirmiştir. Bu karışımlar çeşitli kuru meyve ve kuruyemişlerden ve hatta bazı çikolata, lokum ve lezzetli baharatlardan oluşuyor. Eğer kendi işinizi kurmak istiyor ama ne iş yapsam diye kara kara düşünüyorsanız kendi kuruyemiş dükkanınızı açabilirsiniz. Aşağıda iş kurma sürecinde size rehberlik edecek bazı adımları sıraladık:

 

Kuruyemiş dükkanı nasıl açılır?

1-Kuruyemiş dükkanınızda satacaklarınızın listesini yapın ve sonrasında kuruyemiş toptancılarını araştırın. Toptancılardan fiyatlarını ve deneme ürünleri talep edin. Toptancınızı seçerken alacağınız kuruyemişlerin fiyat ve kalite oranının en iyi olmasına dikkat edin. Aldığınız ürünler ile yeni karşımlar hazırlayın. Karışımlarınızın tatlarının güzel olmasının yanında en az iki aylık raf ömürleri olsun. Kurutulmuş meyve ve kuruyemiş karışımlarınızın bir şekilde farklı olmasını sağlayın. İnsanların herhangi bir market zincirinden aldığı harmanlanmış olan kuruyemişlerden farklı olsunlar. Unutmayın ki, dükkanınızdaki ürün çeşitliliği ne kadar fazla olursa daha çok müşterinin damak zevkine hitap etmiş olursunuz. Özel karışımlar için toptancınızdan tüyolar da alabilirsiniz.

2- Kurutulmuş meyve ve kuruyemiş karışımlarınızı nasıl satacağınıza karar verin. Sadece kendi dükkanınızda satabileceğiniz gibi online bir dükkan açabilirsiniz, gurme e-ticaret sitelerinde satabilirsiniz, sosyete pazarlarında veya pazarlarda stant açabilirsiniz veya küçük bir kiosk kiralayabilirsiniz.

3- İlgili resmi kurumlara başvurarak neler yapmanız gerektiğini ve hangi ekipmanları almanız gerektiğini öğrenin. Bağlı bulunduğunuz belediyenin internet sayfasına girerek başvuru formlarına ulaşın. Gerekli belgeleri ilgili kurumlardan aldıktan sonra belediyeye başvuru formunuzla müracaat edin.

4- Kurutulmuş meyve ve kuruyemiş karışımlarınız için ambalaj seçin. Ürünlerinizi selefon poşetlere koyarak tasarruf edebilirsiniz. Ancak çizgili veya kâğıt poşetlere de koyabilirsiniz. Kullandığınız ambalaj malzemelerinin ilgili resmi kurumlarca onaylanmış olmasına dikkat edin.

5- İnternet sitesi açabilirsiniz. Bilgilendirici bir internet sitesi veya e-ticaret sitesi olabilir. İletişim bilgilerinizi, ürün görsellerinizi, gıda üreticisi olarak sertifikalarınızı ve insanların kurutulmuş meyve ve kuruyemiş karışımlarınızı alabilecekleri yerlerin isimlerini internet sitenize koyun.

6- Yerel bloglara sponsor olarak,kermeslerde örnek ürünler sunarak, gurme marketlere ürünlerinizi bırakarak veya siparişlerinize örnek ürünler ekleyerek reklamınızı yapabilirsiniz.

 

Kuruyemişçi açma maliyeti

Dükkanınızın büyüklüğü ve konumu, dükkanınızda satışını yapacağınız ürün çeşitliliği gibi konular maliyeti doğrudan etkilemektedir. Sıfırdan tam teşekkülü bir kuruyemişçi açmak için minimum 25-30 bin TL’yi gözden çıkarmalısınız. Başlangıçta dükkanınız için gerekli olan tezgah, reyon gibi malzemelerin sıfırını almaktansa temiz 2.elini almanız maliyeti önemli oranda azaltacaktır.

 

Kuruyemiş işi karlı mı?

Aylık kazancınız dükkanınızın işlek bir caddede olup olmadığı, o çevre nüfusunun demografik özellikleri ve rekabet oranı gibi özelliklere göre değişecektir. Bu şartların uygunluğuna göre aylık kazancınız 1.500 – 5.000 TL arasında olmaktadır.

İş kurmak isteyenler için en popüler iş kurma fikirlerini paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorumlar

Bir Yorum da Sen Bırak
  1. tüm gıda satış yerleri tekel bayi açma belgesi 2001 yılında meb tarafından alınmış bir belgedir türkiyenin her yerinde geçerli belgem şu an iş yerim olmadığı için kiralıktır. ayrıca tekel bayii bakkal market şarküteri ve tüm gıda satışı yapan yerlerde iş yeri açma ve ustalık belgesi olarak kullanılabilir. iletişim 0.543.566.81.82 den ulaşabilirsiniz.

  2. iş yeri açma ruhsatı bakkal market tekel bayii kuruyemiş dükkanı ve tüm gıda pazarları iş yeri açma ve ustalık belgesi şu an iş yerim olmadığı için kiralıktır. 2001 yılında milli eğitim bakanlığından alınan bu belgem türkiyenin her yerinde geçerlidir. iletişim 0.543.566.81.82 den yada turgutcevik42@hotmail.com dan ulaşabilirsiniz. hayırlı kazançlar…0.543.566.81.82 turgut çevik

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir