Mükemmel Patronların 5 Sırrı

Şu zamana kadarki en iyi patronunuzun ilham verici bir çalışma ortamı yaratmak için neler yaptığını hatırlıyor musunuz? Performansı en üste çıkarmak için nasıl davranırdı?

Liderlik programlarında genellikle şu sorular sorulur ve verilen cevaplar genellikle tutarlı olur. Mükemmel patronların ilham verecek bir iş ortamı yaratmak ve çalışanlarına iyi hizmet vermek için günlük olarak yaptıkları beş hayati şey vardır.

Bu beş sırrı paylaşmadan önce size farklı bir soru sormamıza izin verin: çalışanlarınız şu zamana kadar ki en mükemmel patronlarının siz olduğunu söylüyorlar mı? Cevap evet olmayabilir.

Bugünün girişimcileri işleri için ciddi anlamda enerji ve zaman harcarlar. Sizde diğer küçük ölçekli işletme sahipleri gibiyseniz şirket kültürüne odaklanmak yerine ürünlere ve hizmetlere odaklanıyorsunuzdur. Kültür iş ortamınızın kalitesi ve çalışanlarınızla olan ilişkinizdir. Kültür işletmenizdeki iyi veya kötü olan her şeyi yönlendirir.

Mükemmel patronlar için güven ve saygı çok önemlidir. Bu patronlar sergiledikleri güven ve saygıyla örnek teşkil ederler.

Peki, mükemmel bir patron olmak için ne yapmak gerekiyor? Gelişmeye, ilişkilere, mükemmelliğe, sorumluluğa ve ekip çalışmasına odaklanmanız gerekiyor.

 

1 – Gelişme

Mükemmel liderler çalışanlarının becerilerini geliştirmelerine ve eski kafalı olanların silkelenmelerine yardımcı olur. Kaliteyi ve verimliliği arttırmak için çalışanlarının yeni yaklaşımlar denemelerine yardımcı olurlar. Mükemmel patronlar çalışanlarının yüksek performans sergilemelerini ve kaliteli hizmetler sunmalarını sağlar. Çalışanlarının işi müşterilerinin gözünden görmesini sağlarlar ki bu da müşterilere iyi hizmet verileceği anlamına gelir.

 

2 – İlişkiler

Olumlu ilişkilerin güven ve saygı yaratan değerlerin paylaşılmasına bağlı olarak ilerlediğini bilirler. Karşılıklı güven ve saygı olmadan işyeri birliğinin sağlanamayacağını bilirler. Mükemmel patronlar çalışanlarına ve müşterilerine karşı naziktirler. Herkes için adil ve nazik bir ortam yaratabilmek için net “kurallar” koyarlar.

 

3 – Mükemmellik

Kendileri ve bütün çalışanları için yüksek performans standartları belirlerler. Çalışanların birbirlerine ve müşterilere karşı en yüksek performansı sergilemeleri için onları teşvik ederler. Bu yüksek standartları tutturmaları veya geçmeleri verdikleri sözlerin arkasında durdukları anlamına gelir. Mükemmel patronlar çabaları ve aynı zamanda başarıları her gün kutlar.

 

4 – Sorumluluk

Birinci sınıf liderler yüksek performans ve değerlere giden yolun sonuç yönetiminden geçtiğini bilirler. Ortak sorumluluğun ( ekibin sözünde durması ) ve bireysel sorumluluğun ( her bireyin sözünde durması ) olduğu bir çalışma ortamı yaratırlar. Sonuç yönetimi onaylı sıralanmış çalışmaların istikrarlı ve hızlı bir biçimde gerçekleşmesi anlamına gelir.

 

5 – Ekip çalışması

Mükemmel patronlar kurumsal ekip çalışmasının rekabetçi etkileşimlerdense güven ve saygıya bağlı olarak ilerlediğini bilir. Mükemmel patronlar sadece bireysel katkı için değil aynı zamanda ekip katkısı sağlamak için de teşvikler sunar. Ekip olarak kazanmak mantrası hem destekleyici hem de kararlı bir iş ortamının oluşması ve verilen ürün ve hizmet sözlerinin birlikte çalışarak yerine getirilmesi anlamına gelir.

Yukarıdaki uygulamalardan bazılarını çalışma ortamınıza entegre ederseniz hem mükemmel bir patron olarak görülürsünüz hem de performansı, hizmet kalitesini ve karı arttırırsınız.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir