Network Marketing ile Para Kazanmak

Bir zamanlar network marketingin kötü bir şöhreti vardı ve insanlar bu programlardan bulaşıcı bir hastalıkmış gibi uzak dururlardı. Zaman değişti ve bu sahalar temizlendi.

Bugünlerde en başarılı işletmelerden bazıları network marketing konseptlerini kullanmaktadır. Ve internet reklamlarının avantajlarını da hesaba katarsanız neden insanların online olarak para kazanmak için network marketinge dönüş yaptığını kolayca anlarsınız.

 

Network marketing ile nasıl para kazanılır?

Network marketing  ile 2i şekilde para kazanabilirsiniz: 1- Üreticinin ürünlerinin tanıtımından, 2-Şirkete kazandırdığınız kişiler üzerinden satış yüzdesi alırsınız. Ne kadar çok insanı üye yaparsanız ve ağınızı ne kadar çok genişletirseniz o kadar çok para kazanırsınız.

İnternetin olmadığı zamanlarda bu network marketing programlarının birçoğu sadece üye sayısını arttırmaya odaklanıyordu ve şirkete yeni üyeler getirdiğinizde ödeme alıyordunuz. Hiç kimse ürünlerin satılmasına odaklanmıyordu. Sonunda bu şirketler satış olmadığı için iş yapamamaya başladılar ve gerçek şu ki sadece en tepede olanlar para kazandı.

Sizin de network marketing sistemine ilişkin bir takım korkularınız olabilir. Örneğin ilginizi çeken bir network marketing fırsatının yasal ve iş yapmak için kazançlı bir yol olup olmadığından emin olamayabilirsiniz. Aslına bakacak olursanız sizin de tanıdığınız birkaç isim vardır. Örneğin Avon ,network marketing iş modelini en iyi şekilde uygulayan firmalardan biridir. Benzer şekilde Herbalife, Oriflame, Huncalife, Farmasi ve başka binlerce tanınmış isim vardır. Ve bütün bu işler online olarak yürütülür.

Network marketing şirketlerinin birçoğu internet tanıtımları ve reklamlarıyla tanınmıştır. Eğitim malzemelerinin ve ürün paketlerinin yanı sıra sizin için bir internet sitesi açarlar ve nasıl kullanacağınızı gösterirler. Bununla birlikte sadece internet sitesi ile başarıyı garantileyemezsiniz.

Birçok durumda sizi üye yapan insan spesifik işlerle ilgili internet trafiği almanıza yardımcı olmak için sizi yönlendirir ve eğitim verir. Ancak satışları arttırmak ve daha çok üye bulmak için bazı şeyleri kendi kendinize yapmanız gerekir:

 

Network marketing ile para kazanmanın yolları

Kendi blogunuzu açın:İnternet sitenize bağlı bir blogunuz yoksa açmanız iyi olacaktır. Okuyucularınıza ürünlerin kullanılması ile ilgili ipuçları ve tavsiyeler verin. Aynı zamanda blogunuzu yeni üyeler bulmak ve ağınızı genişletmek içinde kullanın. network marketingcılarının birçoğu birisi alıcılar çekmek için ve diğeri de üyeler çekmek için olan iki ayrı blog kullanır. Blog açmanın en büyük avantajlarından biri okuyucularla temas kurmanıza ve daha güçlü bağlar geliştirmenize yardımcı olmasıdır. Bu sayede satışlarınız artar ve ağınız daha güçlü ve geniş olur.

Sosyal paylaşım sitelerine üye olun: Facebook ve Twitter kullanmak neredeyse bir zorunluluktur. Hemen hemen herkes sosyal paylaşım sitelerini kullanmaktadır. Kendinize ait bir hesap veya fan sayfası açın ve insanlarla bağlantı kurmaya başlayın. Online olarak çalışıyorsanız ya ürünlerinizi kullanacak ya da ürünlerinizi satacak insanlar bulmaya konsantre olun.

E-posta listesi oluşturun: Blog veya internet sitesi açtıktan sonra e-posta listesi oluşturmalısınız. Ürün satışlarından ve yeni üyeler üzerinden para kazanacağınız için iki liste hazırlayabilirsiniz. Bu sayede her iki gruba da farklı bilgiler gönderebilirsiniz. Yeni bir aday sitenizi ziyaret edebilir ve ilgilenebilir ancak tam olarak emin olamayabilir.  Bu kişilerin isimlerini e-posta listenize ekleyebilirseniz şirketinizin avantajları ve katılmaya karar verirlerse ne tür yardımlar sunacağınızla ilgili e-postalar gönderebilirsiniz.

Online network marketing fırsatları bulmak oldukça kolaydır. Arama motorlarında araştırma yaptığınızda onlarca sonuçla karşılaşırsınız. Bazıları diğerlerine göre daha iyidir ancak bu tür online sitelerle çalışmanın en büyük avantajlarından biri işinizi evinizden ve bilgisayar başından yürütebilecek olmanızdır. Online network marketing ile para kazanmak güvenlidir ve kendi online imparatorluğunuzu kolay bir şekilde kurabilirsiniz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir