Network Marketing Sistemi Para Tuzağı mı? 

Network marketing sistemi ile para kazanmanın yollarını daha önce sizlerle paylaşmıştık. Sizlerden gelen sorular üzerine bu yazıyı hazırlama kararı aldık. Bu yazımızda sizler için ” Network marketing sistemi para tuzağı ve dolandırıcılık mı? ”  sorusunu irdeleyeceğiz.

Soru: Bazı arkadaşlarım para tuzağı veya saadet zinciri gibi gözüken network marketing programlarına beni üye yapmaya çalışıyor. Diğer arkadaşlarımsa bunların yasal olmadığını ve başımın belaya girebileceğini söylüyor. Hangilerinin yasal ve meşru olduğunu nereden bileceğim?

Cevap: Ağ pazarlamanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmak için öncelikle ağ pazarlamanın ne olmadığını açıklamalıyız. Öncelikle ağ pazarlama saadet zinciri değildir. Saadet zincirleri zengin olmak isteyen insanların, diğer insanların da para koyacağına inanarak para yatırdıkları zincirleme bir programdır. Piramit tam anlamıyla bir para oyunudur ve gerçek ticaretle alakası yoktur. Normal olarak herhangi bir ürün yoktur, sadece para el değiştirir. Modern zaman piramitlerinde ürün olabilir ancak bunun amacı sadece para oyununu gizlemektir.

Network marketing ise meşru bir iştir. Öncelikle insanlara ihtiyaç duydukları ve istedikleri ürünleri adil fiyattan sunar. Bu ürünler gerçektir ve yasaldır.

Saadet zincirleri yasal değildir ve insanlardan faydalanırlar. Bir insanın saadet zincirinden para kazanabilmesi için başka bir insanın para kaybetmesi gerekir. Ancak network marketing her insan diğerlerinin başarılı olmasına yardımcı olmak için çabalarını, becerilerini ve yeteneklerini kullanır. Network marketing yeni ekonominin bir parçası olarak kendini kanıtlamış ve dünya genelinde para kazanmak için tercih edilen bir yol olmuştur. Bu işe gönül veren bazı insanlar bu işten, tahmin edemeyeceğiniz düzeyde paralar kazanmaktadır.

Network marketing arkadaşlarınızı ve akrabalarınızı istismar etmez. Çünkü inanmadığınız ve güvenmediğiniz ürünleri pazarlayıp pazarlamamak sizin insiyatifinizdedir. Doğru network marketing sistemi sayesinde, yakın çevrenizdeki insanlarla ilişkilerinizi iyi yönde geliştirebilirsiniz. Ürünleri veya hizmetleri ve fırsatları tanıdığınız insanlarla paylaşmak hala bu işin temel dayanağı olsa da günümüzde insanlar, ağlarını ülke genelinde genişletmek için internet, konferans görüşmeleri ve diğer uzun mesafeli pazarlama tekniklerini kullanmaktadır.

Network marketing küçük yatırımla çabuk zengin olma planı değildir. Tabii ki bazı insanlar kısa sürede büyük paralar kazanabilirler. Çoğu insan bu kişilerin şanslı olduklarını söyleyecektir. Ancak network marketing sisteminde başarı şansa bağlı değildir. Ne yazık ki para kanatlanıp uçarak banka hesabınıza konmaz. Network marketing sisteminde başarılı olmak için bazı temel ancak dinamik prensipleri takip etmeniz gerekir.

network-marketing

Network marketing (ağ pazarlama) nedir?

Hadi şimdi network marketing sisteminin ne olduğundan bahsedelim. Network marketing ciddi insanlara özel ciddi bir iştir. Modeli ve oluşumuyla kanıtlanmış bir sistemdir ve kurumsal ekip başarılı olmanız için yol haritaları sunar. İyi şirketlerin sağladığı basit, kanıtlanmış ve çoğaltılabilir sistemleri takip etmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Bu işin gerçek anahtarı şudur: network marketing tam anlamıyla bir kaldıraçtır. Diğer insanları destekleyerek ve onların çabalarından küçük gelirler elde ederek zamanı kendi lehinize çevirmenizi sağlar. Bu basit konsept network marketing sisteminin temel taşıdır.”

Örneğin network marketing işi yapma konusunda başarılı olan insanların birçoğu iyi düzenlenmiş yöntemler kullanır. Her hafta birkaç saat boyunca kendilerini işlerine adarlar ve çaba gösterdikleri her saat uzun vadeli başarılarının temel yapı taşlarını oluşturur. Daha sonra diğer insanlara destek olurlar ve şirket ürünlerini nasıl satacaklarını ve bu süreci kopyalayacak diğer insanlara nasıl destek olacaklarını öğretirler.

Bireysel olarak desteklediğiniz insanların diğer insanlara destek olmalarına yardımcı olarak kendinizi kopyalayabilirsiniz. Bu süreç devam ettikçe bileşik büyüme yaratırsınız. Bu da yüzlerce ve hatta binlerce insanın size katılmasına yardımcı olur. Diğerlerinin başarılı olmasına yardımcı olarak zamanı lehinize çevirirsiniz ve böylece diğerlerinin çalışmaları aracılığıyla kazanç elde edersiniz.

Network marketing sisteminde büyük sermaye yükümlülükleri, coğrafik sınırlamalar, minimum kota mecburiyetleri ve özel eğitim veya beceri ihtiyacı yoktur. Network marketing, başlangıç masrafları düşük olan ev merkezli bir iştir ve iş sahibi olmak isteyenlere birçok vergi avantajı sunar. Network marketing arkadaş halkanızı genişletebileceğiniz kişilerarası bir iştir. Seyahat etmenizi, eğlenmenizi ve aynı zamanda sağladığınız ekstra gelirle hayattan keyif almanızı kolaylaştıran bir iştir.

 

Sık Sorulan Sorular

Network Marketing Nedir?

Bir firmanın ürünlerini kişiden kişiye pazarlama modeliyle satılması ve her satıştan belli bir yüzde kar alınması sistemine dayanmaktadır.

Network Marketing Şirketleri Nelerdir?

Avon, Amway, Herbalife, Natura Cosmeticos, Tupperware, Oriflame, Farmasi, Huncalife, Piaff Türkiye'de faaliyet gösteren başlıca firmalardır.

Network Marketing Ne Kadar Kazandırır?

Kazancınız tamamen sizin pazarlama ve satış yeteneklerinize bağlı değişecektir.

 

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir