Ölen kişilerin 3 boyutlu kül kapları

Vermont merkezli Cremation Solutions’ın yarattığı 3 boyutlu kül kapları ölmüş kişilerin canlı gibi görünmesini sağlıyor.

Herkes sevdiği biri öldüğünde farklı şekilde acı çeker ve ölüleri farklı şekilde anar.  Vermont merkezli Cremation Solutions isimli şirkette ölen yakınlarıyla bağlarını koparmak istemeyen kişiler için yeni ve ilginç bir hizmet sunmaya başladı.

Şirket son birkaç yıldır geleneksel metal veya ahşap kül saklama kapları, evcil hayvan kül saklama kapları, ölü yakma tabloları ve parmak izi takılarına odaklanarak müşterilerine anı ürünleri ve hizmetleri sunuyordu. Şirket, inovasyon dünyasında bir adım ileriye giderek 3 boyutlu kişisel kül saklama kabı hizmeti sunmaya başladı. Cremation Solutions, iki boyutlu görselleri üç boyutlu modele dönüştürmek için 3D teknolojisi ve yüz tanıma yazılımı kullanıyor. Sevdikleri kişinin kafasını gerçekçi bir şekilde canlandırmak isteyen müşteriler ölen kişinin birkaç fotoğrafını veriyor. Anı heykeli vazifesi gören kaplarda ölen kişinin külleri de saklanabiliyor. İsteğe göre uzun saç ve peruk da eklenebiliyor. Şirket Indiana Jones, Superman ve Amerika’nın 44. Başkanı Barack Obama şeklinde kül kapları da yaptı.

Niş bir pazar hedefleyen ve 3 boyutlu baskı teknolojisini alışılmamış bir şekilde kullanan Cremation Solutions, müşterilerinin sevdiklerini eşsiz bir biçimde hatırlamasını sağlıyor. Ölen kişinin küllerinin içine konduğu kişisel kül kaplarının fiyatları 250 dolar ila 2,600 dolar arasında değişiyor.

En ilginç iş fikirlerini ve ilham veren girişimcilikleri siz değerli okuyucularımız için araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir