Online Para Kazanmanın Yolları

Size online para kazanmakla ilgili en kapsamlı listeyi sunacağız. Freelance işlerden internet sitesi satışına kadar ne ararsanız bu listede var. 9-5 arası düzenli işinizi bırakmak ve online bir iş yapmak istiyorsanız makalemizi okumaya devam edin.

 

Freelance işler

Freelance işleri ilk sıraya koyduk çünkü sıfır sermayeyle bugünden başlayabileceğiniz bir sürü freelance iş fırsatı vardır. Ve yazmanın ötesindeki işler için vakit ayırabilecekseniz her ay kolaylıkla 4 haneli paralar kazanabilirsiniz. İşte bu iyi haber.

Yazarlık: Blog yazıları, makaleler, e-kitaplar, basılı kitaplar, broşürler, gazeteler, el broşürleri, tanıtım yazıları, özel raporlar, ambalaj bilgileri, reklam metni ve basın bültenlerini kapsar.

Grafik tasarım: Web tasarım, matbaa tasarımları, ambalajlama, infografik, logolar, vektörler, kurumsal kimlik, videografi ve kartvizit tasarımları

Programlama: WordPress, HTML5, PHP, Ruby on Rails, mobil uygulamalar, WordPress eklentileri, WordPress temaları, e – ticaret, Joomla ve MySQL

Müşteri hizmetleri: Veri girişi, sanal asistanlık, müşteri hizmetleri, internet araştırması, çağrı merkezi temsilciliği, muhasebe ve uyarlama

Elektronik pazarlama: SEO ( arama motoru optimizasyonu), PPC ( tıklama başına ödeme)  hesap yönetimi, sosyal medya ( özellikle YouTube ve Pinterest), satış reklam yazarlığı, internet sitesi değiştirme optimizasyonu, satış, e – posta pazarlama, Powerpoint sunumları, halkla ilişkiler, blogger yardımları ve misafir yazarlık hizmetleri

Çeviri: İngilizce, Çince, İspanyolca, Portekizce ve Japonca şu an ki en popüler dillerdir. Bununla birlikte hangi dili konuştuğunuzun bir önemi yoktur. Yetenekli ve deneyimliyseniz sık sık iş bulursunuz.

 

Affiliate  ( satış ortaklığı ) pazarlama

Online para kazanmak için illa ki ürününüzün olması gerektiğini kim söyledi? En iyi affiliate pazarlamacılar diğer insanların ürünlerini tavsiye ederek altı haneli gelir ediyor. Affiliate pazarlamanın en iyi tarafı uzman olmadan veya ürün geliştirmek zorunda kalmadan kısa sürede para kazanabilecek olmanızdır. İnsanlara ilgilendikleri ürünler veya hizmetlerle ilgili linkler sunun. Bu kişilerden ürün veya hizmeti alan olursa sizde her satıştan komisyon alırsınız.

Şunu aklınızdan çıkarmayın ki pazara girmek kolaydır ve kar marjları yüksektir ancak affiliate pazarlama oldukça rekabetçidir.

 

El işi ürünler, sanat eserleri ve diğer el becerisi gerektiren ürünlerden satın

İnsanlar seri olarak üretilen ve herkeste olan değersiz ürünleri almaktan bıktı ve sıkıldı. Günümüzde tüketiciler el yapımı ve benzersiz ürünler için para harcamaktan çekinmiyor. Örgü, sanat ve el iş ürünler veya el yapımı takı yapımında becerikliyseniz ürünlerinizi satabileceğiniz ve para kazanabileceğiz bir sürü online pazar vardır.

 

CPA ( işlem başına ödeme ) pazarlama

CPA,  affiliate pazarlamanın daha az bilinen kazanç modellerinden biridir. İkisi arasındaki tek fark CPA’ da işlem gerçekleştiğinde ödeme alacak olmanızdır. Örneğin ürün satışı, bir internet sitesine üyelik veya sizin için önemli olan bir formun doldurulması işlemi olabilir. Doğru yapıldığı takdirde CPA çok karlıdır.

CPA’nın bir dezavantajı affiliate ağlara göre daha fazla titizlik gerektirmesidir. Bu nedenle birçok engeli aşmanız gerekir.

 

İçerik gelir paylaşımı

Hazırladığınız içerikleri önde gelen internet sitelerine koymak istiyorsanız içerik gelir paylaşımıyla ilgilenebilirsiniz. İçeriklerinizi kendi blogunuz yerine saygın internet sitelerine koyduğunuzda daha fazla trafik alırsınız.

Online para kazanmanın en iyi yollarından biri değildir çünkü gelirinizi başkalarıyla paylaşmanız gerekir. Bununla birlikte internet üzerinden pasif gelir elde etmenizi de sağlar. Kelimenin tam anlamıyla binlerce gelir paylaşım sitesi vardır ancak size tavsiyemiz güvenilir ve kendi kanıtlamış olanlarla çalışmanızdır.

 

Video pazarlama

Şüphesiz ki video pazarlama en büyük iş fırsatlarından biridir. YouTube gibi video paylaşılan ve video izlenen bir platformun ortaya çıkmasıyla sadece YouTube videoları ile tam zamanlı maaş kazanmaya başlayan insanlar türedi. Video pazarlamanın sırrı izleyiciler için büyük değer yaratacak videolar sunmaktır.

YouTube’da sadık takipçileriniz varsa her yerden takipçi çekebilirsiniz.

 

İnternet sitesi satışı

Site satışı insanları zengin eden yeni online para kazanma yöntemlerinden biridir. Özetlemek gerekirse bir anahtar kelime buluyorsunuz, buna uygun domain ( alan adı ) alıyorsunuz, içerikler girmeye başlıyorsunuz ve yeterli ziyaretçi sayısına ulaştıktan sonra maliyetinizin 100 katına siteyi satıyorsunuz. Ne kadar çok takipçiniz olursa o kadar çok kazanç elde edersiniz.

 

Blog

Tutkunuzu kara dönüştürmek ister misiniz? O zaman bir blog açın. Ancak şunu unutmayın ki blog açmak milyoner olmak anlamına gelmez. Başarılı bloggerların hikayelerini okuduysanız şu anda bulundukları noktaya gelmek için ne kadar çok çalıştıklarını fark edersiniz. Blog işinde önemli olan sevdiğiniz bir konu hakkında yazmaktır aksi takdirde içerik bulmakta zorlanırsınız.

 

Soru ve cevap siteleri

Bazen arama motorları yetersiz kalır. İşte bu noktada soru ve cevap siteleri devreye giriyor. Birinin bir konu hakkında cevaplanması gereken bir sorusu olduğunda ihtiyacı olan cevabı almak için bu sitelere girer. Herhangi bir konuda uzmansanız sorular cevaplayarak para kazanabilirsiniz.

 

Ücretli anketler

Ücretli anketler online para kazanmaya başlamanın en kolay yoludur. Bununla birlikte tam zamanlı maaş kazanma şansınız yoktur. Ancak ekstra para kazanabilirsiniz.

 

PPC ( tıklama başına ödeme )

İnternet sitenize dakikalar içinde ziyaretçi çekmek istiyorsanız PPC pazarlamayı kullanın. Ne yaptığınızı tam olarak biliyorsanız PPC ücretleri hızla artacaktır. Bunun için anahtar kelimeleri, reklamları, arama sonuç sayfalarını test etmeniz ve karlı kombinasyonlar bulmanız gerekir. Bunu başardığınız takdirde trafiğiniz artar ve her ay ciddi gelir elde edersiniz.

Kendi internet sitenizi yönetmek ve internet sitenizden para kazanmak istiyorsanız PPC ağları ile temas kurmanız gerekir. Adsense en iyi ödeme yapan gruptur.

 

E-posta pazarlama

İnternet pazarlamacılarının sahip olduğu en değerli varlık geniş e-posta listeleridir. Trafik alan bir internet siteniz varsa ve sitenize banner reklamlar yerleştirmekten çekiniyorsanız bunun yerine elinizdeki en değerli varlığı e-posta listelerinizi kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için e-postaları toplayan e-posta sağlayıcısı ile bağlantı kurun, listenizi düzenleyin ve e-posta listesinden çıkmak isteyenlere kolaylık gösterin.

 

Üyelik sitesi açın

Niş pazarlar için aylık olarak değer yaratabilecekseniz o zaman bir üyelik sitesi açabilirsiniz. Üyelik sitelerinin en iyi tarafı aydan aya tekrarlanan gelir elde edebilecek olmanızdır. Bununla birlikte üye kazanmak ve üyeleri elde tutmak için neredeyse günlük bazda muhteşem bir değer yaratmanız gerekir.

İnternetten para kazanmak isteyenlere özel en iyi online para kazanma yollarını araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir