Pratik Yapmak İsteyenler İçin Öpüşme Yastığı!

Eğer kalıcı olarak yalnızsanız veya büyük bir buluşmadan önce biraz pratik yapmaya ihtiyacınız varsa, öpüşme yastığı size çare olabilir. “Make-Out Practice Pillow” gerçek bir kişi ile öpüşme izlenimi vermek için tasarlanmış yerleşik plastik burun ve ağıza sahip.

Floridalı tasarımcı Emily King, yastığı öpüşmede deneyimsiz olanlar için bir çözüm olarak tasarlamış. Kendisi, “Orta okuldayken herkes yastıklarla pratik yapma konusunda şaka yapıyordu. Eminim ki her şakanın bir gerçek yanı olduğuna inanan sadece ben değilim.” diyor.

26 yaşındaki Emily King, evinin yakınlarında terk edilmiş valiz içinde bulunan portatif kauçuk kukla ağızların ilham kaynağı olduğunu söylüyor. “Ağızlar stüdyomda bir süreliğine bir çöp kutusu içinde durdu.” diyen kendin-yap uzmanı King bir kendin-yap topluluk web sitesi olan Instructables’ta, “Bir gün stüdyomda çalışırken bana seslendiler. ‘Hey, bizi çöpten çıkarıp buraya getirdin. Bizden bir şeyler üretmek için daha ne bekliyorsun?’ dediler. Aylar sonra bu kauçuk dudaklar öpüşme yastığı fikrinin temelini attı. Ağızların ısrarından kaçıp duruyordum ama Sevgililer Günü yaklaştıkça zamanın geldiğini anladım.” diyerek hikayesini anlatmış.

31 dolarlık yastıkların doğuşu böyle olmuş. “Oynaşma yastıklarının popülaritesindeki artışa rağmen öpüşme yastıkları konusunda pek de bir yenilik olmadığı görünüyordu. Bu yüzden bir adım atmanın ve orta okullulara ya da dünyadaki yalnız kalplere bir çözüm sunmanın zamanı olduğunu düşündüm: Ağzı olan bir yastık!” diyor Emily King.

Emily King arkadaşlarının bir kısmının bu iş fikrine iyi tepki vermediğini de itiraf ediyor. Emily King, “Arkadaşlarıma bu iş fikrinden bahsettiğim zaman 25 yaşın üzerindeki herkesten gelen tepki bunun ürkütücü olduğuydu. 25 yaşın altındakiler ise bunu oldukça komik ve harika olduğunu düşünüyordu. Orta okulludan üniversiteli genç insanların bu fikri gerçekten sevdiği ortadaydı.”diyor.

Emily King yastıkların ürkütücü olduğu fikrine katılıyor fakat onlara bir çeşit sevgi beslediğini de söylüyor. Sevgililer Günü bu sene için geçti ama yine de kendinize bir tane öpüşme yastığı almaya ne dersiniz?

Farklılık arayan girişimcilere özel ilginç iş fikirlerini ve benzersiz girişimcilik örneklerini araştırmaya devam edeceğiz.

Merve Tulum

Yazar : Merve Tulum

ODTÜ " Endüstri Mühendisliği " bölümünden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesinde yüksek lisans yaptı. İş hayatına hızlı bir giriş yapıp inovasyon sorumlusu, sistem ve iş analisti gibi birçok pozisyonda görev aldı. Fibabanka, Yemeksepeti ve Yapı Kredi çalışmış olduğu şirketlerden sadece birkaçı. Sizler için iş hayatında edindiği tecrübeleri sizlere aktarıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir